[2011] Mitsuko Delivers

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2011] Mitsuko Delivers

Post autor: Snake » 25 lis 2011

Obrazek

Tytuły: Mitsuko Delivers /Hara Ga Kore Nande
Scenariusz i reżyseria: Yuya Ishii ( Sawako Decides, To Walk Beside You)
Premiera: 5 Listopada 2011
Gatunek: Komedia, Dramat

obsada:
Riisa Naka , Aoi Nakamura , Ryo Ishibashi , Miyoko Inagawa , Shiro Namiki , Miyako Takeuchi , Momoka Oono , Yoshimasa Kondo , Yukijiro Hotaru , Keiko Saito

Film będzie wydany w Europie przez Third Window Films

opis:
Mitsuko jest pełną empatii i optymizmu młodą dziewczyną. Przypadkowo wikła się w związek z Amerykaninem, który ostatecznie zostawia ją samą. Mitsuko w 9-miesiącu ciąży, bezdomna (jej rodzice myślą, że została w Kalifornii, gdy faktycznie przebywa w Tokyo), spłukana, mimo wszystko z uśmiechem patrząca w przyszłość ...

Info + trailer :
http://asianmediawiki.com/Mitsuko_Delivers" onclick="window.open(this.href);return false;

Film kręci Yuya Ishii, młody reżyser, który zdołał wypracować swój specyficzny styl słodko-gorzkich i absurdalno-infantylnych opowieści. Jak dotąd mnie nie zawiódł, więc o poziom Mitsuko Delivers jestem spokojny :]

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2011] Mitsuko Delivers

Post autor: KartoflAnka » 11 sie 2012

Snake, jaki troskliwy :fav: :fav: :fav:
Okazuje się, ze widziałam jeden film tego reżysera, ale nie przywiązuję do tego wagi, więc w sumie sięgnęłam po to przez tę aktorkę, bo lubię w niej jej " ciężki" typ urody :D
A MI SIĘ ten film bardzo podobał. Nie jest to jakiś dramat ani komedia romantyczna. Ciężko mi by było to podpiąć pod konkretny gatunek. W tym filmie jest wszystko - od historii Japonii po codzienność przeciętnego człowieka. Ja z moim typem charakteru w momentach, kiedy zapewne powinnam się wzruszać płakałam ze śmiechu. I ta główna bohaterka, którą jakoś od początku polubiłam nie tylko ze względu na jej determinację, ale wszelkie próby pokazania, że totalnie nikogo nie potrzebuje jednocześnie wręcz krzycząc całą sobą - RATUNKUUU!!!! bo ja też byłam w ciąży, w lepszej sytuacji niż ona, ale jakoś wewnętrznie się z nią identyfikowałam. Dobry trik reżyserski ale i aktorski.
Wcale nie dziwię się, że Snake określił film, jako jeden z gorszych na tle znajomości innych tego reżysera, bo w pewnym sensie film nie jest skierowany do każdego.
Niektórych może zirytować, niektórych obrzydzić a nawet obrazić. Jest to dzieło dość groteskowe momentami, przez co porusza pewne " społeczne" aspekty życia ludzi, nawet intymne. Jednak pokazane jest to w taki odbiegający od normy sposób, że zapewnia dobrą zabawę. Kino japońskie, jakie jest, każdy wie. Nie cierpię w nim tego moralizatorstwa, a tutaj ogląda się to łatwo i przyjemnie, dlatego polecam.
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2011] Mitsuko Delivers

Post autor: Snake » 12 sie 2012

KartoflAnka pisze: Wcale nie dziwię się, że Snake określił film, jako jeden z gorszych na tle znajomości innych tego reżysera, bo w pewnym sensie film nie jest skierowany do każdego.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, ale wszystkie filmy reżysera, nawet te jego pierwsze prace na zaliczenia, to coś w rodzaju takich słodkogorzkich historii, "smutnych komedii obyczajowych ", zwykle z odpowiednią dawką absurdu i łagodnych patologii. Bardzo podoba mi się taki styl opowiadania o rzeczywistości, reżyser przerysowuje i uwypukla pewne schematy zachowań, pozwala spojrzeć od trochę innej strony, ale ciągle ludzkiej.

W pierwszym poście pisałem, że o Mitsuko Delivers byłem spokojny, niestety także przedostatni film reżysera (Man With Style, A) mnie zawiódł. Nie mam jak zweryfikować tezy o spadku formy reżysera, bowiem jego filmów nikt ogląda, nie mam innych opinii do konfrontacji. Oczywiście nie wykluczam, że mogę się mylić i Kartoflanka ma rację. Bo to, że ten film może się podobać jest oczywiste.

Jako, że lubię sobie robić rankingi, to poniżej ranking filmów tego reżysera:

1 Ex aequo To Walk Beside You oraz Sawako Decides
3 Girl Sparks
4 Bare-assed Japan
5 Of Monster Mode
6 Rebel, Jiro's Love
7 Man With Style
8 Mitsuko Delivers
ODPOWIEDZ