[2005] Executive Koala

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

[2005] Executive Koala

Post autor: Ai_tanu » 28 lis 2011

Executive Koala
Obrazek
oryginalny tytuł: コアラ課長 (Koara kachô)
reżyseria: Kawasaki Minoru
obsada: Lee Ho, Eiichi Kikuchi, Arthur Kuroda, Nomura Hironobu

Opis
Tamura jest zupełnie normalnym, przeciętnym, pracującym w dużej korporacji mężczyzną... to znaczy, koalą. Zupełnie normalną, przeciętną koalą. Do czasu. Pewnego dnia jego kochanka, Yoko, zostaje zamordowana, a podejrzanym staje się właśnie Tamura. Czy uda mu się udowodnić swoją niewinność? Czy może okaże się, że oskarżenia są prawdziwe? Co zrobi doprowadzona(y) na skraj wytrzymałości psychicznej koala?

---------------

powiedziałam, że założę temat temu niezwykłemu filmowi, i robię to :D otóż został on jednogłośnie uznany za najnowszy kanon doki. właściwie mogłabym tu napisać wszystko, a to i tak nie wyraziłoby tego co bym chciała, napiszę więc tylko, po pierwsze, najważniejsze motta tego filmu:
- Życie nie jest ani białe ani czarne. Życie jest szare, jak koala.
- Należy patrzeć w przyszłość, nie w przeszłość.

poza tym...
- genialna fabuła, łącząca się w sobie niemal wszystkie gatunki filmowe, od dramatu ekologicznego do filmu więziennego i ulicznej bijatyki w stylu Jackie Chana (......... a raczej Jackie Chan powinien się wstydzić :rolly: )
- niesamowite efekty specjalne... pragnę jeszcze dodać, że kot Volli bardzo wczuł się później w tytułową koalę... co było dość, hm, dziwne :rolly:
- super gra aktorska koali, no sorry ale jego ekspresje miotą
- momentami serio dorównuje epickością Pampersowi...
- i cóż więcej tu powiedzieć, trzeba tego doświadczyć chyba :rolly:

jeszcze jakże zachęcający trailer
[youtube]-v9QSOLbZ-8[/youtube]

no, czuję się spełniona :D

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2005] Executive Koala

Post autor: Snake » 28 lis 2011

Bardzo abstrakcyjny film, ale mimo tego fabularnie jest całkiem przyzwoicie, wątek mystery nie jest na doczepkę. Bardzo niski budżet nawet dodaje trochę uroku, efekty dźwiękowe, do których tworzenia zaprzęgnięto budyń i ścianę bardzo mi się podobały, końcowa piosenka miła i przyjemna.
Koalę polecam ! :lol:

Minoru Kawasaki jest "pampersowym" hardkorem, ma kilka filmów z pluszakami, np. kałamarnicy, która chciała zostać wrestlerem , krabie bramkarzu, czy o kotach prowadzących restaurację . Ma na koncie też katastroficzne parodie.
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Post autor: wiktor » 29 lis 2011

cóż to był za seans...
porywająca expresja głównego bohatera, i jego kumple: królik i żaba :victory:
i teraz wszystko jest szare... jak koala...
ale... jesteś normalny, normalny jak koala

ale nie ma co, każdy coś znajdzie: jest akcja, i miłość i zaskakujące zakończenie :rolly:
może być i panda, tylko czemu w więzieniu noszą pasiaki :confused:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 29 lis 2011

Ja w sumie nie wiem co pisać, skoro plakat mówi wszystko... No, może troszkę przesadza w stronę krwi i siekiery, tym niemniej daje doskonałą próbkę tego, czym jest ten film... I tak teraz siedzę i myślę, że ten film nie został stworzony przez człowieka. Nie. Ten film został stworzony przez koalę.

Już od pierwszych chwil miałam bowiem wrażenie, że oglądam coś INNEGO. Nie w sensie - coś czego nigdy nie widziałam, coś w czym zostały przedstawione jakieś nowe wartości, dodano jakiś nowy znaczący głos do jakiejś dyskusji o kwestiach uniwersalnych. Nie - to wszystko już było. Poza tym, że tego nie nakręcił człowiek. Oczywiście - można by się spierać, że Japonia to dziwny kraj i że nie takie rzeczy widziała, ale ja uparcie stać będę na stanowisku, że za koncepcją tego filmu stoi szara mafia koali. Ten film ma uczyć. Ten film ma ostrzegać... Ba! W tym filmie wyłożono nawet całą strategię przejęcia przez koale władzy na świecie... Nie dajmy sobie zamydlić oczu, że jesteśmy jedną wielką rodziną! Że miłość ponad podziałami istnieje! Że koale wybaczają! Czy ty, człowieku wybaczyłbyś koali wymordowanie tysięcy twoich przodków kryjących się na drzewach w Australii? Nie! Ponieważ wiedziałbyś, że kto raz zbrodnię popełnił - nie zawaha się nad popełnieniem jej ponownie. Tak więc strzeżmy się koali... bo nie wiadomo kiedy zaatakuje wmawiając nam że jest niegroźnym, miłym i puchatym handlarzem kimchi...
ODPOWIEDZ