[2012] Rurouni Kenshin

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] Rurouni Kenshin

Post autor: anna-banana » 19 gru 2011

Obrazek
Tytuł: Rurouni Kenshin (Samurai X)
Reżyseria: Keishi Otomo
Wytwórnia: Warner Brothers Japan
Premiera: 25 sierpnia 2012

Opis (za hatak):
Adaptacja mangi Nobuhiro Watsuki.
Bohaterem jest ronin z krwawą przeszłością, który próbuję spokojnie żyć z lokalnym instruktorem kendo, osieroconym chłopcem i byłym żołnierzem.

Osada:
Takeru Sato
Emi Takei
Yuu Aoi
Munetaka Aoki
Taketo Tanaka.

[youtube]lc_JmcRxdx8[/youtube]

Przyznam że mangi ani anime nie znam,ale teaser mi się podobał,więc czekam z niecierpliwością :)

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [z] [2012] Rurouni Kenshin

Post autor: Azzel » 19 gru 2011

Mimo miłości jaką darze Takeru to tak troszke... nie bardzo mi na Kenshina pasuje :/ jeszcze tak patrząc na trailer... ale ogólnie jak mam mówić, to już się jaram od pewnego czasu tym, że to w ogóle będzie :fav: ah, pamiętam te czasy jak się mangą interesowałam dosyć mocno <szkoda że nigdy nie skończyłam jej xD> A jeszcze muszę dodać - Aoi Yuu :fav: kolejny powód, dla którego czeeeekam na ten film :fav: coś ostatnio coraz bardziej Japończycy sięgają po swoje kultowe anime/mangi.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2012] Rurouni Kenshin

Post autor: anna-banana » 29 gru 2012

Ładny to był film. Ładna była muzyka, sceny walki, krajobrazy i usteczka Takeru Sato na których zbliżenie poświęcili dobrą minutę z ponad dwóch godzin filmu (usteczka mogłyby konkurować z tymi Yamapiego :rolly: )
Ogólnie przygody naszego Hitokiri Battōsai, zwanego Rurōni Kenshin, zwanego Himura Kenshin nie były zbyt ciekawe, nie wiem po co ten film trwał bite 2h i 14 min, kiedy w tym filmie pomimo całej akcji i walk jak dla mnie nic się nie dzieje, ot asasyn postanawia zerwać z krwawą przeszłością i zostaje wędrowcem z kataną o odwrotnym ostrzu i koniec. Nic nadzwyczajnego,a miałam nadzieje na dobry film.
Chociaż 'Oro' w różnych wykonaniach było urocze :lol:
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 26 lut 2013

Mi się film podobał lubię walki czy to na miecze czy pięści.
Takeru pasował mi do tej roli jako były morderca z ciemną przeszłością a teraz spokojny wędrowiec.
Na początku tak cicho mówił(albo ta ersja byłą taka) że dopiero po czasie kiedy się wsłuchałam zorientowałąm się z tym oro :)
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Mizuki » 08 gru 2013

Aaaa, podnoszę wątek...
Nareszcie zdecydowałam się na ten film bo miałam go na liście the must tylko zawsze jakoś odkładałam go na potem .Plakat jest mylący i nieciekawy.
Film polecam, cudne sceny walki, latanie, miecze, piękna idea słowem wszystko co powinno się znaleźć w filmie tego gatunku.

Obrazek

Nie należy zapominać, że scenariusz oparty jest na mandze co ma duży wpływ na prowadzenie filmu, ujęcia, kadrowanie itp.
Ach ta blizna... :smitten: Ost nieco hollywoodzki, ale jakoś pasował mi do całości...

Obrazek

Również postaci drugoplanowe dobrze kontrastowały z patetycznym Kenshin. Podobał mi się miecz obusieczny na konia, przerwa na lunch podczas walki, teksty typu "trzeba użyć głowy podczas bitwy.." waląc z "misia" przeciwnika.

Podobno zdecydowano nakręcić pozostałe części więc juz nie mogę się doczekać.

X
ODPOWIEDZ