[2011] Yakuza Weapon

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2011] Yakuza Weapon

Postautor: Snake » 07 sty 2012

Obrazek

Alternatywny tytuł: Gokudo heiki
Reżyseria: Tak Sakaguchi, Yudai Yamaguchi
Scenariusz: Ken Ishikawa (manga), Tak Sakaguchi, Yudai Yamaguchi
Premiera: 23 lipca
Gatunek: gore, komedia, horror

obsada: Tak Sakaguchi , Jun Murakami , Mei Kurokawa , Shingo Tsurumi , Akaji Maro ,Takashi Nishina

Studio filmowe Sushi Typhoon
Obrazek

opis:
Główny bohater, Shozo, w wyniku ciężkiego starcia z mordercą jego ojca traci rękę i nogę. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ;), Shozo w miejsce ręki zamontował sobie miniguna, a w miejsce nogi wyrzutnię rakiet. Tak dozbrojony jest gotowy do drugiego starcia z mordercą ojca.

linki:
http://www.imdb.com/title/tt1669604/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/Yakuza_Weapon" onclick="window.open(this.href);return false;

trailer:

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2011] Yakuza Weapon

Postautor: Snake » 12 mar 2012

Niestety kiepski film. Jasne punkty co prawda ma, jest jedna 5-minutowa, kręcona jednym ujęciem (takie przynajmniej sprawia wrażenie) scena akcji, są absurdalne, surrealistyczne momenty (walka z przeciwnikiem, który broni się mechaniczną kobietą - nie trudno sobie wyobrazić, gdzie ta kobieta ma otwory strzeleckie :P ). Całość bazuje na mandze, ale dziwi mnie, że fabularnie całość jest mało interesująca. Na pewno podobały mi się postacie - mocno charakterystyczne i nieźle dobrane. Główny aktor i reżyser zarazem Tak Sakaguchi, jest wyjątkiem, drażnił mnie, bardzo silnie parodiował twardego yazukę, może dlatego (w Versus z 2000r grał podobnego hardkora, ale tam wyszło bardzo fajnie).
Niestety brakuje drugiego dna, które czasem trafia się w nowym japońskim gore.

3/10

Wróć do „J-movie”