[2011] Usagi Drop

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2011] Usagi Drop

Post autor: anna-banana » 07 mar 2012

Usagi Drop

Obrazek
Tytuł: うさぎドロップ Usagi Doroppu
Reżyseria: Sabu
Scenariusz: Sabu, Tamio Hayashi
Data premiery: Czerwiec 2011 (Festiwal w Szanghaju)
20 Sierpnia 2011 (Japonia)

Opis: (za cinemaasia.blox.pl)
Usagi Drop to ekranizacja popularnej mangi Yumi Unity. Opowiada historię Daikichiego, który wracając do domu na pogrzeb dziadka, spotyka małą dziewczynkę. Rin okazuje się być nieślubną córką zmarłego. Zawstydzona rodzina nie chce nawet słyszeć o adopcji, więc Daikichi, który jest kawalerem, bierze na siebie obowiązek wychowania dziecka.

Obsada:
Kenichi Matsuyama jako Daikichi Kawachi
Mana Ashida jako Rin Kaga
Mirei Kiritani jako Kazumi Kawachi
Mayu Kitaki jako Masako Yoshii
Karina jako Yukari Nitani
Ruiki Sato jako Koki Nitani
Go Ayano jako Kyoichi
Ryo Kimura jako Yuichi Suzuki
Atsuko Takahata jako Yumiko Sugiyama
Chizuru Ikewaki jako Yuki Goto
Jun Fubuki jako Yoshie Kawachi
Baijaku Nakamura II jako Minoru Kawachi

[youtube]GHmRtRj_0V0[/youtube]

Ode mnie:
Jako że Lizardy wydały ostatnio ten film z napisami po pl, ogromnie się ucieszyłam bo już od dawna na niego czekałam, pomimo że nie czytałam mangi ani nie widziałam anime.
Dla mnie seans tego filmu był niczym pogryzanie czekolady, jest słodki, miły i daje człowiekowi szczęście, taki jest ten film. Może dziecko jest zbyt idealne, jest za ładne, za spokojne i przede wszystkim za urocze, takie po oglądnięciu którego ma się ochotę zaadoptować je albo jakieś inne równie cudne.
Film jak dla mnie był ogromnie uroczy, było wiele scen gdzie banan przyklejał mi się do ust i nie schodził dobre naście minut, np podczas scen tańca które wyobrażał sobie Daikichi lub sposób jak pisał maila i to jak krzyczał do monitora, bo sama często do niego krzyczę :rolly:
Jeden z moich ulubionych filmów, taki poprawiacz humoru :D

Awatar użytkownika
erica
Co to jest dorama? o_O

Re: [2011] Usagi Drop

Post autor: erica » 22 maja 2012

Też nie czytałam mangi ani nie widziałam anime, więc nie mam porównania ale film jest przesłodki :) Uśmiechałam się praktycznie non stop, trochę się powzruszałam, na pewno nie żałuję czasu poświęconego na jego obejrzenie. Zgadzam się, że Rin jest aż za cudowna aby mogła być prawdziwa ale już się nie dziwię dlaczego Japonia zwariowała na punkcie Ashidy Many. Ta mała jest naprawdę dobra, mam nadzieję że nie zostanie tylko dziecięcą gwiazdą. Fajnie się oglądało jak z tego smutnego, przestraszonego dziecka robi się takie małe słoneczko z uśmiechem od ucha do ucha. No i to jej "Daikichi!" na końcu występu w przedszkolu XD Banan na twarzy murowany XD
Moja ulubiona scena: pierwszy dzień Daikichiego w nowej pracy :D
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2011] Usagi Drop

Post autor: Chie » 13 lut 2013

Przeuroczy film. Praktycznie cąły czas uśmiechałam się oglądając ten film. Główna rol męska moim zdaniem była idealnie dobrana a tą dziewczynkę bardzo lubię już ja widziałam w innych produkcjach niekoniecznie trafiających mój gust...
Warty polecenia
ODPOWIEDZ