[2010] Permanent Nobara

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] Permanent Nobara

Postautor: Snake » 12 mar 2012

Obrazek

inny tytuł: Pamamento Nobara
gatunek: Komedia, Dramat
premiera: 22 maja 2010
produkcja: Japonia
reżyseria: Daihachi Yoshida (od świetnego Funuke Show Some Love )
scenariusz: Satoko Okudera

obsada:
Miho Kanno , Eiko Koike , Chizuru Ikewaki

linki:
http://asianwiki.com/Permanent_Nobara" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt1573881/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.filmweb.pl/film/Pâmamento+Nobara-2010-537980" onclick="window.open(this.href);return false;

opis:
Niedawno rozwiedziona, młoda kobieta grana przez Miho Kanno, wraca do rodzinnego miasteczka do pracy w Pernament Nobara, salonie fryzjerskim prowadzonym przez jej matkę. . Ponowne spotkanie z przyjaciółkami z dzieciństwa oraz atrakcyjnym mężczyzną przywróci trochę wspomnień oraz uczuć.

ode mnie
"Czarna komedia obyczajowa". Równie dobra co Funuke Show Some Love, choć nie tak zwariowana. Film zrealizowany jest z imponującym wyczuciem, głównie technicznym (kadry, montaż itp,) ale też trochę i emocjonalnym. Reżyser, który nie ma koncie wielu pełnometrażowych prac i dopiero zaczyna przygodę z dużym ekranem, jest jednak znaną personą wśród twórców reklam. Pernament Nobara sprawia wrażenie świetnie skrojonego obrazu (kamera), ale nie pustakiem. Dodatkowo dobra końcówka.

W głównej roli bardzo sympatyczna Miho Kanno, supportują ją znane i lubiane przeze mnie Eiko Koike (2LDK) i Chizuru Ikewaki (Josee Tiger and Fish).

Bardzo dobry i polecam, choć wiem, że i tak nikt nie obejrzy
8-/10

Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Re: [2010] Permanent Nobara

Postautor: yotem » 24 kwie 2012

"Funuke..." mi się podobał, z chęcią obejrzałem i ten. Niestety już nie tak dobry, mniej hardkorowy - ale przyzwoity i tak. Lubię tego typu gorzki humor. A właściwie dopiero się dowiedziałem, że lubię, bo z "czarną komedią obyczajową", gdzie tło obyczajowe byłoby tak starannie nakreślone i odgrywałoby tak dużą rolę, chyba się jeszcze nie spotkałem.
Co do fabuły, niestety głównego twista domyśliłem się wcześniej, w efekcie końcówka nie zrobiła takiego wrażenia.
Na plus zaliczę Miho Kanno. Niewiele widziałem z nią filmów (ponadto w najważniejszym chyba obrazie ze swym udziałem - tj. "Lalkach" Kitano - specyfika jej roli nie pozwalała docenić tych aspektów aktorstwa, które możemy podziwiać w "Nobarze").
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Permanent Nobara

Postautor: Snake » 24 kwie 2012

Jeśli szukasz czegoś w podobnych klimatach to polecam dowolny film Yuya Ishii'ego . Widziałem jego wszystkie prace, nawet te zaliczeniowe.

Przede wszystkim polecam

To Walk Beside You post101533.html
Sawako Decides jmovie/topic3200.html

i bez wątków na forum, ale także dobre
Girl Sparks
Bare-assed Japan

Wróć do „J-movie”