[2012] Thermae Romae

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2012] Thermae Romae

Post autor: Snake » 14 gru 2012

Obrazek

Reżyseria: Hideki Takeuchi
Scenariusz: Mari Yamazaki (manga)
Premiera: 24 kwietnia 2012 r.
Gatunek: Komedia, Fantasy

Obsada:
Hiroshi Abe, Aya Ueto, Masachika Ichimura, Kazuki Kitamura, Kai Shishido

Adaptacja mangi. Luciusz, architekt ze starożytnego Rzymu, przypadkowo przenosi się do współczesnej Japonii, po czym wraca do "starych czasów". Wizytacja publicznych, japońskich łaźni jest dla niego inspiracją i źródłem pomysłów, które wciela w życie podczas projektowania rzymskich term.

Polecam.

Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Re: [2012] Thermae Romae

Post autor: wersalus » 15 gru 2012

W sumie żeby nie dwójka głównych aktorów to można powiedzieć, że film jest słaby. Strasznie zalatuje telewizyjną tandetą a mangi nie czuć w ogóle. Rzymianin martwiący się o niewolników :lol:

Polecam jedynie dla obejrzenia fanom Abe i Ueto, chodź jej tam jednak mało było.
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Akemi » 16 sty 2013

A ja dawno się tak na żadnej komedii nie uśmiałam. Fakt, Ueto była tak bezpłciowa, że już bardziej się chyba nie dało, ale faktem jest, że humoru w filmie nie brakowało. A może to mi po prostu brakowało japońskiego poczucia humoru? Nie wiem, jak się ma do mangi, bo jej nie czytałam, ale uważam, że poza Ayą aktorzy spisali się na medal.
No i miał facet łeb do tego papugowania, bo jednak udało mu się zastąpić komputerowo sterowany kibelek tańszym zamiennikiem w czasach, z których pochodził i adaptacje naszych wynalazków, choć wywoływały uśmiech na twarzy, spełniały swoją funkcję. Mnie osobiście chyba najbardziej rozwaliła nakładka do mycia głowy i obraz góry Fuji zastąpiony Wezuwiuszem xD
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 26 lut 2013

Film średni. jedyne o mi się podoało to jak zamieniał rzeczy nowoczesne na te u siebie oraz to jak budowali to całe miesjce dla żołnierzy. reszta taka sobie. Głównej bohaterki nawet jakby nie było to nie odczuwałyby się jakiegoś braku no i głos głownego bohatera przesadnie zmieniany chyba był bo brzmiało to dziwnie
ODPOWIEDZ