[2006] Death Note 1 & 2

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2006] Death Note 1 & 2

Post autor: martulex » 09 cze 2006

Adaptacja fenomenalnej mangi autorstwa Ohbaty Takeshi przy współpracy Ohby Tsugumi <Co najśmieszniejsze znalazłam również informację o Kenie Kobacie>, która zrobiła furorę wśród mieszkańców Kraju Kwitnacej Wiśnii...a patrząc na zainteresowanie internautów, wybiegła znacznie poza obszar tego fascynującego kraju. Stąd też z góry przewidziany sequel, który pojawi się w kinach już w październiku, najpóźniej w listopadzie ^^ Mało tego, gdzieżby Japończycy na tym poprzestali...już niedługo powinniśmy się doczekać również elektryzującego anime.

Death Note: Notatnik smierci

Tytuł : Death Note / Desu noto
Kraj : Japonia / USA
Premiera : 17 czerwiec 2006
Gatunek : Horror / Przygodowy / Kryminał / Psychologiczny / Shounen / S-F / Akcja / coś ala Mystery ^^

OBSADA:
* Raito / Light Yagami : Tatsuya Fujiwara [ Boże on jest śliczniutki, absolutnie go uwielbiam ~ muah ~ ]
* Soichiro Yagami : Takeshi Kaga
* Sayu Yagami : Hikari Mishima
* Sachiko Yagami : Michiko Godai
* L : Kenichi Matsuyama
* Watari : Shunji Fujiwara
* Naomi : Asaka Seto
* Raye : Shigeki Hosokawa
* Matsuda : Souta Aoyama
* Aizawa : Shin Shimizu
* Ukita : Tatsuhito Okuda
* Mogi : Ikuji Nakamura
* Misa: Erika Toda

Dodatkową informacją jest fakt, że autorzy pomysłu doszli do wniosku, iż wykorzystają do swego projektu muzykę Red Hot Chili Peppers, a konkretnie piosenkę która zwie się 'Dani California' - - - > Osobiście nie mam nic przeciwko, lecz do tak klimatycznej serii pragnęłabym usłyszeć jakieś mroczne brzmienia, a punktem rozświetlającym powinien być dźwięk skrzypiec... ogólnie wolałabym, żeby ścieżka dźwiękowa była 'czysta'...cóż nastąpiło tu pewne rozminięcie, lecz nie będę tego oceniać, gdyż kocham tą mangę i wybaczam im to hmm - drobne potknięcie^^

OPIS:
Yagami Raito, jeden z najtęższych umysłów Japonii wpada w posiadanie niezwykłego notatnika, który to okazuje się własnością boga śmierci. Po wpisaniu doń czyjegoś nazwiska, następuje zgon wybranej osoby w ciągu zaledwie 40 sekund. Kierując się idealistycznymi pobudkami postanawia wykorzystać nowo zdobyty przedmiot w celu 'ulepszenia świata', w tym wypadku oczyszczenia go z wszelkiego zła, które to wyrządzają notoryczni przestępcy. Po serii morderstw, rząd postanwia podjąć drastyczne środki zapobiegawcze. Stąd też wynajmuje niezwykłego detektywa, który ma za zadanie odkryć któż to stoi za tymi przerażającymi zbrodniami . . . .

MNIAM, zapowiada się wspaniały kawałek kina w wykonaniu dwóch jakże wielkich nacji....Polecam również mangę, bo naprawdę robi spore wrażenie...

Death Note 2: The Last Name

reżyseria: Shusuke Kaneko
scenariusz: Tetsuya Oishi, Tsugumi Oba (manga), Takeshi Obata (manga)
produckcja: Takahiro Sato
premiera: 3.11.2006
czas trwania: 141 min.

OBSADA:
Tatsuya Fujiwara - Light Yagami
Ken'ichi Matsuyama - L
Erika Toda - Misa Amane
Takeshi Kaga - Soichiro Yagami
Shigeki Hosokawa -Agent FBI Ray
Shunji Fujimura - Watari
Shin Shimizu - Kenzo Mogi
Sota Aoyama - Tota Matsuda

FABUŁA:
Kontynuacja fabułyu z pierwszego filmu. Yagami Light dołącza do ekipy dochodzeniowej, która poszukuje tajemniczego mordercy Kira. L podejrzewam że Light może stać za przestępcami, a w tym czasie Light chce poznać prawdziwe imię L'a, żeby napisać je w notatniku śmierci. Pojawia się też kolejny Kira, który chce połączyć siły ze swoim poprzednikiem.

tytuły powiązane: L Change the World

Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Post autor: Shina » 14 lip 2006

brzmi interesujaco xDDDDDale mange bym chyba bala sie przeczytac ^^
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Asu » 14 lip 2006

Czytałam kilka tomów, planuje dokończyć, bo manga jest genialna :) Jakby ktoś chciał mogę tu uploadnąć wszystkie tomiki :D
A na film też czekam z zapartym tchem :) Zwłaszcza żeby zobaczyć L na żywo *_*

tapetki:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 14 lip 2006

Jezu Asu...wielkie dzięki za tapetki...są boskie, a sam L na stronie oficjalnej prezentuje się niezwykle interesująco...jeżeli uda się twórcom odtworzyć choćby 50 procent tego klimatu jaki mamy zaprezentowany w mandze to będę wniebowzięta ^^ Ha, ale patrząc na japoński kunszt artystyczny to można spokojnie wiązać z tą produkcją dość spore czekiwania...

Widziałam kilka scen, w których Raito rozmawiał sobie z bogiem śmierci...i przynam, że pod względem przeniesienia postaci z kart komisku na srebny ekran porównanie wypada zaskakująco dobrze...
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Asu » 15 lip 2006

Cieszę się, że sie podobają :) Moim zdaniem rysownik tej mangi to geniusz i kocham jego arty ;D
Dorzucam jeszcze kilka tapetek. Później wrzuce mangę dla zainteresowanych (zaczęłam uploadować)

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 15 lip 2006

orientujecie sie czy mozna go juz sciagnać?
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 15 lip 2006

Nie ma jeszcze takiej możliwosci, martwi mnie ze jest tak mały rozrzut czasowy między jedynką i dwójką, oby tylko producenci nie wpadli na głupi pomysł wydania podwójnego DVD...bo wtedy będziemy zmuszeni czekać do przyszłego roku :( Natomiast jeżeli rozdzielą te dwie produkcje, to podejrzewam że do miesiąca, może dwóch powinna się ukazać jakaś spiracona kopia...wszystko zależy od wydania DVD ^^
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Asu » 16 lip 2006

Oki, oto manga, jakby ktoś chciał poczytać :) Jeszcze się uploaduje, ale częściowo można już zacząć ^^

[tom 1]
[tom 2]
[tom 3]
[tom 4]
[tom 5]
[tom 6]
[tom 7]
[tom 8]
tom 9
tom 10
tom 11
tom 12

_________
more coming soon
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 16 lip 2006

bosko ja sie poczestuje ^_^

dzieki ^_^
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: aurora » 02 sie 2006

Musiec zobaczyc film o____O

Asu >>> wow, dzieki za upload!!! Jutro bedziemy sciagac :> !!
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 02 sie 2006

A może by to na naszego CB wrzucić dziś po 23^^? byłoby znacznie wygodniej sciągać.
Jakiś chętny do UL?
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 02 sie 2006

jak zassam do konca i nikt sie nie zglosi by zrobic ul to ja moge ^_^ po 23 tak??
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 02 sie 2006

Nie wydaje mi się by to miało większy sens, gdyż manga przełożona jest na język polski, a po drugie szybciej i pewniej zassa się ją z serwera ^^
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 02 sie 2006

eliza jak z mu nie mozesz sciagac to moge ci zaladowac na inny server ^_^
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 02 sie 2006

ja chce na CB... kochyam CB i nic innego.
ODPOWIEDZ