[2013] The Liar and His Lover

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 12 paź 2014

Obrazek

Kanojo wa uso wo aishisugiteru

Tytuł: Kanojo wa uso wo aishisugiteru/ The liar and his lover / Sweetheart, I Lied About Loving You
Reżyseria: Norihiro Koizumi
Scenariusz: Kotomi Aoki (manga), Tomoko Yoshida, Norihiro Koizumi
Data wydania: 14 grudnia 2013
Na podstawie mangi

Obsada
Ogasawara Aki-Sato Takeru
Koeda Riko-Oohara Sakurako
Sakaguchi Shun-Miura Shouhei
Mari-Aibu Saki
Shinohara Shinya-Kubota Masataka

Opis
Historia 17 letniej Riko która wiąże się z 25 letnim Ogasawara Aki, którzy ukrywają fakt, że są w jakiś sposób związani z muzyką.
Aki jest producentem muzycznym którzy tworzy dla Crude Play
Riko tworzy zespół z swoimi szkolnymi przyjaciółmi.

W grudniu film zarobił 1.59 million US$ a do 19 stycznia 15.13 million US$

Plusy
-Takeru :fav: :fav:
-muzyka
-ostatnia scena po napisach jest fajnie nakręcona( przynajmniej mi się podoba)
Spoiler!

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2013] The Liar and His Lover

Postautor: Mizuki » 13 paź 2014

The Liar and Historii Lover to nasz doki film wieczorkowy, gdzie percepcja smaku czegokolwiek wypada zupełnie inaczej. Niewątpliwie oglądaliśmy ten film dla Takeru któremu ja i jeszcze jedna taka bardzo fazujemy...
To co było mocne w tym filmie to tak jak wspomniałaś Takeru, Takeru , Takeru aaaa i muzyka tak była i muzyka.

Generalnie film lekki, przyjemny, historia juz trochę oklepana (uzdolniony muzyk z traumą do publicznych występów) ... Wspominałam już, że był tam Takeru ?
To czego ja nie lubię to wątek miłosny pt. Dobry wujek z mundurkiem...lub lepiej mężczyzna po przejściach i nastka w mundurku...nie kupuje takich romansów. Niedojrzałość w tym wypadku jak w większości takich histori miała swoje konsekwencje.

Wspominałam o Takeru?
Bez wątpienia mocna strona tego filmu jest Takeru :rolly:
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Marie » 26 lut 2016

Szukałam czegoś niedługiego, wyjątkowo nie koreańskiej produkcji i otwierając w wyszukiwarce obrazki pod hasłem "japan movie" kliknęłam na plakat do tego filmu. Obejrzałam. Tempo akcji spokojne, ścieżka dźwiękowa ładna, zwłaszcza jedna piosenka przypadła mi do gustu. Bohaterowie fajni. Jak ktoś chce odpocząć i obejrzeć film, do którego w sumie nie można się przyczepić- polecam. Wiekopomne dzieło to może nie jest, ale tutaj prostota fabuły jest zaletą. Wątek 16 i 25 mnie też nie pasował, ale już blondasek pokazał fajną siłę przyjaźni i chęć nie zaszkodzenia swoim zachowaniem drugiej osobie/ poświęcenia się nie była pokazana w przerysowany sposób i bez logicznych podstaw. Problemy też pokazali trochę na spokojnie. Fanką aktorów nie jestem bo ich nawet nie kojarzę, ale główni się spisali. Zdziwił mnie brak tego specyficznego japońskiego humoru.
Marie

Wróć do „J-movie”