[2015] Tag

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2015] Tag

Post autor: Snake » 02 gru 2015

Obrazek

Tytuł: Tag, Riaru Onigokko
Reżyseria: Sion Sono
Scenariusz: Yusuke Yamada (manga), Sion Sono
Premiera: 11 lipca, 2015
Gatunek: Horror, gore, mundurki
Polskie napisy: Są!

obsada: Reina Triendl, Mariko Shinoda, Erina Mano, Yuki Sakurai (głównie idolki)

Opis: Idolka przeżywa wypadek, w którym giną jej koleżanki. Okazuje się jednak, że mundurki żyją, a bohaterka ma luki w pamięci.

Linki:
http://asianwiki.com/Tag
http://azjafilm.net/tag-2015/

Trailer (pom, pom, pom)

Obrazek
tak się zaczyna

Polecam :snake

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2015] Tag

Post autor: Volli » 08 gru 2015

Hmmm... Jest problem z tym filmem. To nie jest film o tym o czym się wydaje, ani nawet o tym o czym zaczyna się wydawać po obejrzeniu połowy filmu. Nie wiem czy dzięki temu lubię go bardziej czy też nie, koniec końców reżyser pokazał mi na koniec wielkiego faka, ale samo śledzenie fabuły, kombinowanie, układanie klocków w ciągu oglądania dostarczyło mi naprawdę niemałej satysfakcji. Dołożyć do tego trzeba całą masę groteskowych i prześmiewczych odniesień do kultury masowej, fetyszy, fantazji seksualnych i takich tam... Ten film to jeden wielki dowcip, ale całkiem inteligentnie skonstruowany. Powiedziałabym, że jazda po bandzie, ale znowu - wracając do początku mojego posta - zupełnie nie w stylu w którym może się wydawać.

Za Snejkiem - polecam.

P>S> No cóż... Po chwili zastanowienia doszłam do wniosku, że w sumie w końcu można powiedzieć, że był to film o ... majtkach :rolly: .. Także w kontekście angielskiego tytułu :rolly:
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

[2015] Tag

Post autor: wersalus » 18 sty 2016

Obejrzałem za waszym poleceniem. 90% to wtf człowiek zastanawia się czemu to ogląda :wall: , a 10% to WTF bo nie wie co się stało :confuse: . Chyba jakieś objaśnienia przydało by się przeczytać bo wątpię czy zrozumiałem o co biega :oops: . Musze to przetrawić.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2015] Tag

Post autor: Volli » 19 sty 2016

wersalus pisze:[post]114012[/post] Obejrzałem za waszym poleceniem. 90% to wtf człowiek zastanawia się czemu to ogląda :wall: , a 10% to WTF bo nie wie co się stało :confuse: . Chyba jakieś objaśnienia przydało by się przeczytać bo wątpię czy zrozumiałem o co biega :oops: . Musze to przetrawić.
:rolly:

Ojej, biedny Wersalus... Przecież to już od dawna wiadomo, że nam nie można ufać ... Ha ha! Mamy też w repertuarze mordercze sushi i aliena vs ninja... :D :D :D
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

[2015] Tag

Post autor: wersalus » 19 sty 2016

Ogólnie nie wiem czy mi podobała czy też nie. Bynajmniej nie nudziłem się. Jak pierwsze 3/4 filmu było w miarę spójne, co prawda głupawe ale sensowne, tak po końcówce miałem wrażenie, że ktoś dodatkowe 45 min pociął i dziwnie upchał żeby zmieściło się w dziesięciu minutach.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2015] Tag

Post autor: Volli » 21 sty 2016

wersalus pisze:[post]114014[/post] Ogólnie nie wiem czy mi podobała czy też nie. Bynajmniej nie nudziłem się. Jak pierwsze 3/4 filmu było w miarę spójne, co prawda głupawe ale sensowne, tak po końcówce miałem wrażenie, że ktoś dodatkowe 45 min pociął i dziwnie upchał żeby zmieściło się w dziesięciu minutach.
No podobne wrażenie do moich, może z wyjątkiem tych 45 minut pociętych i upchniętych, bo mi się w zasadzie wszystko spójne wydało, a po końcówce zdecydowanie ocena zamiast poszybować w dół poszła w górę, chociaż nie powiem - poczułam się że tak powiem przez reżysera orżnięta, żeby nie powiedzieć innego wulgarnego słowa. No, ale przecież to mi się tak ostatecznie właśnie spodobało. To drwienie z widza i jego krytyka.
ODPOWIEDZ