Strona 1 z 1

[2016] Death Note: Light Up the New World

: 10 maja 2017
autor: ZhouYanRan
Obrazek

Reżyseria: Shinsuke Sato
Scenariusz: Katsunari Mano
Data premiery: 29 października 2016
Obsada:
Masahiro Higashide jako Tsukuru Mishima, członek oddziału specjalnego
Sosuke Ikematsu jako Ryūzaki, prywatny detektyw i następca L'a
Masaki Suda jako Yūki Shien, cyber-terrorysta i posłaniec Kiry
Erika Toda jako Misa Amane
Rina Kawaei jako Sakura Aoi
Mina Fujii jako Shō Nanase


Opis:
Po 10 latach na ziemię ponownie zostaje zrzucone sześć Notatników śmierci, które wpadają w niepowołane ręcę i wywołują falę chaosu na świecie. Powołany zostaje oddział specjalny, który ma za zadanie zająć się tą sprawą i odzyskać wszystkie Notatniki. Jednym z członków oddziału jest Tsukuru Mishima, zafascynowany Notatnikami śmierci. W rozwiązanie sprawy angażuje się również Ryuzaki, światowej sławy prywatny detektyw i następca L'a. Wspólnymi siłami próbują odnaleźć i odzyskać wszystkie Notatniki. Tymczasem Shien, cyber-terrorysta uważający się za posłańca Kiry, również usiłuje zdobyć wszystkie Notatniki i przywrócić władzę Kiry.


Ode mnie:
Film jest niezły, choć nie jest bez wad. Mnie osobiście doskwierał brak L'a, bo jednak ten Ryuzaki to już nie to samo. Liczyłam na Posłańca w bieli (Shiena), jednak on też wypada nieco skromnie. Mam wrażenie, że potencjał tej postaci nie został do końca wykorzystany. Za to bardzo dobrze napisana i zagrana została rola policjanta (Tsukuru). Oczywiście, pojawiają się też shinigami. Ryuk w tym filmie zdecydowanie nie jest w moim guście, za to Beppo robi wrażenie :wink: . Kolejnym shinigami jest Arma, moja ukochana postać w tym filmie :aww: . Jest bardzo tajemnicza i uwodzicielska, Spoiler! niestety, ma tę samą wadę, co Rem . Biorąc pod uwagę, że jest to "Death note", Spoiler! postać Neo Kiry nie powinna mnie zaskoczyć, a jednak się niczego nie domyśliłam :confuse: . Końcówka filmu jest dosyć intrygująca i sprawia, że z zaciekawieniem czekam na kolejną część filmu.

P.S. Obejrzenie przed filmem trzy-odcinkowej mini serii "Death note: New generation" na pewno nie zaszkodzi.
P.P.S. Jeśli ktoś z forumowiczów film oglądał i zna się na japońskich robótkach ręcznych, to proszę mnie poinformować jak nazywa się sztuka, którą uprawia Posłaniec w bieli. Bo origami to raczej nie jest...

Re: [2016] Death Note: Light Up the New World

: 13 maja 2017
autor: wersalus
ZhouYanRan pisze: P.P.S. Jeśli ktoś z forumowiczów film oglądał i zna się na japońskich robótkach ręcznych, to proszę mnie poinformować jak nazywa się sztuka, którą uprawia Posłaniec w bieli. Bo origami to raczej nie jest...
To nadal origami tyle że 3D :lol:


Re: [2016] Death Note: Light Up the New World

: 19 maja 2017
autor: ZhouYanRan
Dziękuję za odpowiedź. Do tej pory słyszałam tylko o tradycyjnym origami i modułowym, nie wiedziałam, że istnieje też origami 3D. Człowiek uczy się całe życie :) . Dziękuję za oświecenie mnie w tym temacie.