[2005/6] Nana 1 & 2

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2005/6] Nana 1 & 2

Post autor: martulex » 28 lis 2006

everyone needs NaNa...

NANA (2005)

reżyseria: Kentaro Otani
premiera: 3.09.2005

OBSADA:
Mika Nakashima - Nana Osaki
Aoi Miyazaki - Nana Komatsu
Hiroki Narimiya - Nobuo Terashima
Ken'ichi Matsuyama - Shin
Saeko - Sachiko
Yuna Ito - Reira Serizawa
Momosuke Mizutani - Naoki
Anna Nose - Jyunko
Takehisa Takayama - Kyosuke
Tomomi Maruyama - Yasu
Tetsuji Tamayama - Takumi
Ryuhei Matsuda - Ren Honjou
Yuta Hiraoka - Shoji Endo

OPIS:
Przypadkowe spotkanie dwóch skrajnie różnych dziewcząt owocuje niezwykłą przyjaźnią. Jeden kierunek drogi, to samo imię i data urodzenia, a jednak zupełnie inne pomysły na życie...

Linki do pierwszego filmu:
nana-movie
s-nana
nana-nana
IMDB

NANA 2 (2006)

Gatunek : Romans / Dramat / Muzyczny
Data emisji : 9 grudzień 2006 ^^
Za scenariusz i reżyserię odpowiada: Kentarô Ôtani

PIOSENKI:
Hitoiro w wykonaniu Miki Nakashimy --> [przyznam, że o ile Glamourous Sky napisany rzecz jasna przez samą Ai Yazawę, do którego to muzykę skomponował Hyde lekko mnie rozczarowała...natomiast Hitoiro jest przepiękną rockową balladą i dosłownie aż uzalżnia. Jest jednym z lepszych songów, które to Mika zaśpiewała ostatnimi czasy ^^ Słowa autorstwa Ai Yazawy, tutaj niespodzianki raczej nie ma, natomiast muzykę tym razem skomponował Taruto z rockowego zespołu GLAY] Naprawdę świetny kawałek ^^ Druga piosenka z tego singla o nazwie Eyes For The Moon jest również baaardzo miła dla ucha :>
Truth w wykonaniu Yuny Ito --> [piękny głos, romantyczny text i wspaniała oprawa... piosenka delikatna i w sam raz na ukojenie duszy...]

OPIS:
NaNa powstała na podstawie mangi Ai Yazawy, doczekała się już ekranizacji kinowej, którą można było obejrzeć w roku ubiegłym. Popularność serii i jej niezwykłość zadecydowały o tym, by podjąć się realizacji anime... Teraz przyszedł czas na drugą część, wiadomo, Japończycy lubią iść za ciosem i odstęp znów pozostaje niewielki...ale skąd my to znamy, choćby z Desu Noto. Tylko, że w tym wypadku mamy lekko zmienioną obsadę, aż trzy postacie wypadają z gry :P

Początek relacji dwóch dziewczyn o tym samym imieniu mieliśmy okazję poznać w pierwszej części. Teraz czas na drugą historię, podobno ostanią... Przed nami wyjaśnienie najważniejszych wątków...związanych z zespołem, uczuciem Nany do Rena i co najważniejsze, rozwinięcie wątku miłosnego między Naną K. i Takumi...

OBSADA:
Mika Nakashima jako Nana Osaki
Yui Ichikawa jako Nana Komatsu [w pierwszej części grała przeurocza Aoi Miyazaki, jak dla mnie to niepowetowana strata]
Hiroki Narimiya jako Nobuo Terashima ____GALERIA
Kanata Hongô jako Shin (świetnie zagrał w prince of tennis) [w pierwszej części grał go Ken'ichi Matsuyama]
Yuna Ito jako Reira
Nobuo Kyô jako Ren [w pierwszej części grał go Ryuhei Matsuda, coś mi w nim nie pasuje i cieszę się ze zmiany, ale Kyo też nie jest aż tak piękny jakby tego wymagała rola, cóż lepiej wstrzymać się z komentarzami, gdyż wiadomo że charakteryzacja w Nanie czyni cuda]
Tomoki Maruyama jako Yasu
Momosuke Mizutani jako Naoki
Anna Nose jako Junko Saotome
Tetsuji Tamayama jako Takumi (mniam)
Takehisa Takayama jako Kyosuke

LINKI:
STRONKA OFICJALNA
Trailer 1
Trailer 2

ANIME:
ONE
TWO

Rany, już nie mogę się doczekać !! Chociaż nadal uważam, że Mika jest zbyt szczupła...oby po kręceniu zdjęć ciutkę przytyła, bo mam się wrażenie, ze biedactwo ledwo trzyma się na nogach :(

Awatar użytkownika
linn.enn
Oglądam regularnie xD

Post autor: linn.enn » 29 lis 2006

kyaaaaaaaa :DDDD kocham Nanę :D w każdej postaci ^__^
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: aurora » 18 gru 2006

Mika jest szczupla jak.. jak.. ONA NIE JEST SZCZUPLA!! Ona jest wychudzona! Jest okropna! (jej chudosc) Ona niby ma taka byc ale ugh.. >.> poza tym to niedydaktyczne ;P

Stad mozna sciagnac OST! ----> http://community.livejournal.com/yongwonhi/32912.html
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 18 gru 2006

Faktycznie Auri, Mika wygląda jak chodząca zjawa...i co najdziwniejsze od jakiegoś czasu uparcie trzyma się rockowego wizerunku. Coraz bardziej mi się to nie podoba, słuchając jej nanowszej płytki The End doszłam do wniosku, że Hitoiro, Eyes for the Moon, Blood, Neglest Mind and Real World są dobre. Z wielkim naciskiem na Hitoiro, "cuś piknego" ^^

Na film chyba przyjdzie nam troszkę poczekać, chociaż przypuszczam, że do końca lutego wyjdzie wersja dvdrip ^^
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 13 lut 2007

Ja tam poluje na 2ga czesc Nany tylko ze wzgledu na Yune Ito :smitten:

Niestety jak na razie no luck - tylko OST widac na trackerach.
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 18 lut 2007

dzisiaj udalo mi sie zobaczyc Nane1 ^^ wspanialy film naprawde Nie moge doczekac sie dwojki szkoda tylko ze Ken'ichi Matsuyama nie bedzie gral w 2 :(
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Ato_mek » 28 lut 2007

Ta Mika naprawdę jest wychudzona jakby przytyła źle by nie wyglądała. No ale coz
Awatar użytkownika
sami1312
Co to jest dorama? o_O

Post autor: sami1312 » 30 mar 2007

Świetny, szczery filmik, a trailer zapowiada, że druga część może być jeszcze lepsza. Nie mogę się doczekać kiedy w konu bedzie w necie.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 31 mar 2007

W sumie... Nana to jeden z niewielu przypadkow gdy ~the movie~ podoba mi sie bardziej od anime. Co do dwojki, to najbardziej napalam sie na to, ze bedzie tam duzo wiecej Reiry (Ito Yuna :smitten: ) niz pierwszej czesci.

Nakashima Mika to taki typ panny, co to prawie nigdy sie usmiecha. Prawdopodobnie to poglebia wrazenie zjawowatosci. Ale tez ma cos w sobie.
Awatar użytkownika
gregory666
Co to jest dorama? o_O

Post autor: gregory666 » 10 kwie 2007

Pierwsza część jak najbardziej tylko szkoda ze w drugiej gra inna aktorka ale jest troche podobna do poprzedniej za niedlugo na necie powinno sie cos pokazac :lol:
Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Post autor: amigone » 29 kwie 2007

mam nadzie je ze naprawde wkrótce będę mogło zaboaczyc 2 częśc bo pierwswza była poprostu śiwietna zaczarowała mnie, ale chyba sięgne jeszcze po anime dla porównania
Awatar użytkownika
Toto-chan

Post autor: Toto-chan » 27 maja 2007

"Nana 2" ma wyjść na DVD 22.06.2007, więc trzeba jeszcze trochę poczekać.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 28 maja 2007

Ciekawe czy ta wersja DVD będzie miała angielskie suby. Byłoby miło nie czekać ekstra kolejne tygodnie na same suby. :D
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 12 cze 2007

Film jest dostępny na FSC :] Oczywiście standardowo subów brak, ale to nie jest aż tak duży problem dla kogoś kto czytał mangę, tudzież oglądał anime ^^ Poza tym, niektóre kwestie bardzo łatwo zrozumieć...

Kilka miesięcy temu czytałam obszerną recenzję tej produkcji, dodam, że autorka nie zostawiła na filmie suchej nitki i tak sobie pomyślałam...aż tak źle być nie mogło, po prostu każdy z nas ma inny gust, ot co. Niestety po dzisiejszym 'mini seansiku' jestem skłonna przyznać jej rację. Produkcji brak...klimatu. Związek pomiędzy Renem i Naną praktycznie nie istnieje, te szczątkowe sceny są niestety sztuczne i na domiar złego pozbawione pasji oraz erotyzmu jaki tchnął z ich związku. Po godzinie nie zarejestrowałam również jednego z intrygujących motywów, mianowicie pokazania dość pikantnego układu jaki rozgrywał się pomiędzy Reirą i ^Shinem^. Oczywiście dotkliwy jest też brak 'oryginalnej' Hachi. Muszę przyznać, że mimo wielu starań ze strony Yui Ichikawy i tak odczuwałam dotkliwy brak mojego skrzata, Aoi Miyazaki. Rzecz jasna, nie jestem w stanie ocenić całego filmu, gdyż nie zobaczyłm go do końca, lecz ta zmitrężona godzina jakoś w zupełności wystarczy by stwierdzić, że produkcję ratuje na swój sposób cudowny kawałek Miki, którego autorką jest sama Ai Yazawa, jak również oczywiście gra Nariego i Kanaty. Szkoda tylko, że w moim odbiorze to nadal zbyt mało by wystawić ocenę pozytywną. Podsumowując, po 30 minutach miałam ochotę targać sobie włosy z głowy i wyć do księżyca. Nana 2 już po kilku minutach od startu zniechęca widza do śledzenia losów naszych uroczych bohaterek i co najważniejsze, gdybym wcześniej nie sięgnęła po mangę czy też anime to zapewne omijałabym je szerokim łukiem!! Tak się zastanawiam jak można popsuć coś tak genialnego ? A jednak, okazuje się, że nacja japońska też potrafi się totalnie zagubić, co w tym przypadku zaowocowało sięgnięciem dna. Inaczej tego określić nie mogę, jedna wielka porażka, która jeszcze na dłuższy czas pozostawi za sobą gorzki smak rozczarowania.
Awatar użytkownika
Tamiko
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Tamiko » 18 cze 2007

chyba sie spozniłam xD ktoś tu wcześniej podawał namiary na Nanę 2...
wiem, ze nie ma jeszcze napisów ale czy byłby ktoś tak miły i by mi wysłał PW z linkiem ;> prosze prosze ;p

Jedynkę oglądałam 2razy i dosłownie zakochałam sie w tym filmie.
Nawet uroniłam łezke... ;x a słynną piosenkę ''Glamorous Sky" często nucę pod nosem ^^;;

okeyyy... pozdrawiam xD
ODPOWIEDZ