[2005/6] Nana 1 & 2

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 11 lip 2007

Pierwsza czesć była nawet fajna, druga mi się nie podoba. Być może dlatego, że nie wystapiła w niej Aoi Miyazaki :(

Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 16 lip 2007

Nie podoba mi sie fakt ze była zmiana aktorów szczególnie Nany :( Również wolałam pierwsza cześć ... czy cześć druga jest ostatnia? czy może maja zamiar nakręcić 3??
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 16 lip 2007

No i właśnie skończyłam oglądanie owego filmu...
Co moge powiedzieć? Nie zawiódł mnie. Możliwe że dlatego, iż pierwszą część oglądałam jakiś czas temu i w sumie podczas oglądania dwójki próbowałam sobie przypomnieć co było w jedynce... do tego anim obejrzałam jakoś niewiele odcinków w sumie i taż dawno, a mangę czytałam jeszcze dawniej...
Możliwe że to właśnie przyczyniło się u mnie do takiego a nie innego odbioru filmu.
Umknęła mi też sprawa z wymianą aktorów... tj powiem tak - zmianę Hatchi (dobrze to napisałam? O.o) zauważyłam już na samym początku i... nie podobało mi się to... poprzednie aktorka wydawała mi się na to miejsce wręcz idealna i... strasznie mi jej brakowało.

Przyznam jednak, że wątek związku Rena i Nany został potraktowany po macoszemu... maksymalnie jak chyba tylko mogli... no i też brakowało mi tego wątku z romansem Shina i wokalistki Trapnest (nie pamiętam jak ona się nazywa.... z imionami to zawsze mam problemy xP) zrezygnowali z niego? A może planują coś z tym zrobić następnym razem? No i właśnie... czy następny raz w ogóle będzie? O.o
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 16 lip 2007

Premiera filmowa pierwszej cześci była zaraz na początku września 2005 roku. Na pierwszego ripa czekaliśmy kilka miesięcy, bo do marca 2006 roku. Ciekawostką jest to, że zdjęcia do drugiej cześci rozpoczęto pod koniec września 2006 roku i zakończono je 1,5 miesiąca później czego efektem była premiera 9 grudnia. I ponownie na pierwszego ripa drugiej części musieliśmy czekać 7 miesięcy, ponieważ DVD ukazało się dopiero na poczatku czerwca (zakręcone to info troche :P )

nawiasem mówiąc szybko im poszło z tym filmem 8)
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 01 lis 2007

właśnie obejrzałam cz 1 i..... Nana -piosenkarka- przez cały film miałam wrażenie ze widze Kame z KAT-TUNA :sweat: Nie wiem czy to ta fryzura, czy sama twarz. Jakos w tym filmie ona cały czas mi jego przypominała.
No ale dobra, do rzeczy. Film ciekawy i zaraz wezme sie za szukanie cz2. Ciekawa jestem co dalej.
Historia ciekawa, muzyka dobra, całkiem dobra obsada.
Awatar użytkownika
gregory666
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: gregory666 » 26 lis 2007

nIe wiem co dokładnie mnie tak urzekło w tym teledysku ale słucham go teraz i ogladam non stop a ta piosenkarka cud miód normalnie
a co wy o tym sadzicie?

teledysk z drugiej czesci filmu nana
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 27 sty 2008

Nana&Nana2 są świetne. W jest mi się wszystko podobało. W dwójce zmieniłam zdanie o niektórych postaciach - Hachi (nie wiem, czy dobrze napisane, czy źle) mnie wkurzała niemiłosiernie. Teraz chcę poczytać mangę. Myślę, ze się nie zawiodę. W każdym razie, doiero wstałąm i nie chce mi się dalej rozwijać, więc tylko dodam, ze dla mnei 10/10.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 27 sty 2008

Ja widziałam dotychczas anime i bardzo mi się podobało. Sasuga Ai Yazawa-sensei! Jej mangi sa de best!
Zawsze sobie mówiłam, że najwyższa pora znaleźć gdzieś filmiki i obaczyć je, ale zawsze byłam w trakcie ściągania jakiejś dramki i sie nie złożyło. Ale właśnie w tym tyg dostałam od koleżanki obie części, więc pewnie niedługo się zabiorę, zwłaszcza, że mówicie, że warto. Boże, to nie przystoi, zobaczyć tyle filmów w jednym tygodniu! ;D
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

Uwielbiam piosenki miki Nakashimy dzięki tym filmom! mi si e obydwa podobały, pierwszy fajniejszy, chociaż na początku nie mogło się rozruszać, drugi może mniej by mi się podobał, ale było więcej Narimiyi. Nie wiem, zazwyczaj większość ludzi mówi, że woli nobu z mangi/anme, a filmowy im nie pasuje, ale ja polubiłam Nobu po tym jak Misiek go wykreował właśnie
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Kayana
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Kayana » 29 cze 2009

O tak oba filmy NANA są świetne. Ale jeśli chodzi o muzykę to (nic dla mnie) nie pobiję piosnek z anime. Chociaż te z filmu też daleko od nich nie odbiegają. No i wspaniały Nobu (jak ja go lubię) - a Hiroki świetnie go gra. Ale Shina i tak nic nie pobije <ma moją sympatię od samych początków anime> więc i w filmie też go uwielbiałam. A co do mojego kolejnego ulubionego bohatera Ren to jak to napisała martulex charakterystyka Nany czyni cuda :) <chociaż i tak mogli lepiej trafić> No i Hachi szkoda, że zmienili aktorkę, jak dla mnie to największy minus 2 filmu, gdyż 100 razy bardziej wolę Aoi Miyazaki.
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 17 kwie 2010

chciałam poczekać, aż skończę drugą część (jestem w połowie), ale nie mogę. muszę to napisać.

Tamayama.
Tetsuji.
bez zarostu.
w długich włosach.
*_______________*
umarłam <3 <3 <3

-------------------------------------
edit: (trochę randomowo będzie)
ok, lecę po całości. no więc pierwsza część była lepsza i miała lepszą obsadę. druga kawaii-Nana zupełnie mi nie przypadła do gustu, podobnie jak drugi Ren. za to zupełnie się zakochałam w tej aktorce grającej kakkoi-Nanę (co prawda dla mnie zawsze się będzie kojarzyć z "Axeru!" XD czyt. RnK), podobnie jak w Matsudzie. historia w pierwszej części jakaś taka sensowniejsza i składniejsza mi się wydaje, w drugiej już przekombinowali, znowu jakieś dziecko itd. co prawda było więcej tego pana którym się podniecałam powyżej, co jest na plus. zakończenie średnie, cóż, myślałam, że Nany jednak razem zostaną ;)

nie no, podobało mi się dość bardzo, choć nie wiem czy obejrzę po raz drugi, ale w każdym razie się nie zawiodłam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 17 kwie 2010

akire pisze:pierwsza część była lepsza i miała lepszą obsadę. druga kawaii-Nana zupełnie mi nie przypadła do gustu, podobnie jak drugi Ren. za to zupełnie się zakochałam w tej aktorce grającej kakkoi-Nanę (co prawda dla mnie zawsze się będzie kojarzyć z "Axeru!" XD czyt. RnK), podobnie jak w Matsudzie.

Oglądałam to wieki temu, ale skoro akire odgrzebała temat :P...

Ja najpierw obejrzałam anime (które jest dość fajne i na pewno lepsze od mangi), więc dokładnie znałam cały plot i raczej nic mnie nie zaskoczyło.

Ren w wykonaniu Ryuheia Matsudy jest nie do zastąpienia, szkoda, że zmienili aktora. Hachi gra inna aktorka, co jest przyjemne, bo jak oglądałam pierwszą część to była tak wkurzająca, że miałam ochotę wyrzucić kompa przez balkon. Wiem, że Hachko miała taka być, ale perfekcja wykonania tej roli jest zadziwiająca. Narimiya tak samo denerwujący jak zawsze kiedy gra dobrych chłopców (w przeciwieństwie do złych terrorystów) i ten jego lok na środku czoła, WTF? Takumi gra w Sunao ni Narenakute?? Nie skojarzyłam zupełnie :shock:

Jedynka tez dla mnie lepiej wypadła, poza tym mam sentyment do mangi ze względu na Ai Yazawe (której kreskę uwielbiam).
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 17 kwie 2010

taaa, Takumi i ten kolo z Sunao ni Narenakute to ten sam Tamayama Tetsuji ;) tylko, że tutaj wygląda tak:
Obrazek
jak się przyjrzeć to ta sama buźka:
Obrazek
czemu on się cholera nie może golić :S
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 17 kwie 2010

Ja na Takumiego w NANie w ogóle nie zwróciłam uwagi, nie wiem, czemum, bo wydaje się całkiem-całkiem, chyba dlatego, że wkurzyło mnie to, ze się tak rządził (zadzwnonił do Nobu)

W Sunao ni Narenakute na razie nie powala na kolana. Przeżyłam bródkę Matsudy w Ashita no Kita Yoshio to przeżyję i tą. :D
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 18 kwie 2010

Reira pisze:Ja na Takumiego w NANie w ogóle nie zwróciłam uwagi, nie wiem, czemum, bo wydaje się całkiem-całkiem, chyba dlatego, że wkurzyło mnie to, ze się tak rządził (zadzwnonił do Nobu)

W Sunao ni Narenakute na razie nie powala na kolana. Przeżyłam bródkę Matsudy w Ashita no Kita Yoshio to przeżyję i tą. :D

no Takumi jako postać jest dość antypatyczny prawdę mówiąc. zresztą już mi się z czymś ten wątek kojarzy, tylko nie wiem z czym ;) w sumie pierwsza myśl to Last Friends ale nie wiem czy to to. taka atmosfera przy tym dzwonieniu... i laska nierozgarnięta i w ciąży ;p. chociaż Takumi to luzik przy Sousuke. może jednak się chłopak zmieni, tak zmazał tą "Stellę" z okna.

ja bródkę Tetsujiego już przeżywałam w BOSSie, nie powiem, żebym była zachwycona. a zainteresowałam się nim w ogóle jak grał w ostatnich dwóch odcinkach Bara no nai Hanaya (ale tam chyba nie dotarłaś, nie? ;) ), też ma bródkę, ale trochę dłuższe włosy i wygląda w miarę nieźle. w ogóle taki piękny chłopiec, a tak się psuje :< nie mogę się odlepić od tego zdjęcia pierwszego powyżej.

a Ashita no Kita Yoshio to sobie ściągnę chyba.
Obrazek

Wróć do „J-movie”