[2006] Letters from Iwo Jima

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

[2006] Letters from Iwo Jima

Postautor: piretka » 21 sty 2007

Letters from Iwo Jima / Listy z Iwo Jimy

Obrazek

Gatunek: dramat wojenny
Data premiery: 15 listopada 2006
Czas trwania: 142 minuty
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Iris Yamashita, Paul Haggis
Istnieje też Sztandar chwały – film tego samego reżysera, opowiadający o bitwie z perspektywy amerykańskiej.

WYSTĘPUJĄ:
Watanabe Ken - generał Kuribayashi
Ninomiya Kazunari - Saigo
Ihara Tsuyoshi - Baron Nishi
Kase Ryo - Shimizu
Nakamura Shido - Ito
Watanabe Hiroshi - Fujita

Oglądałam właśnie trailer tego nowego amerykańskiego dramatu wojennego, nawiązującego do historii Japonii i przeżyłam szok, widząc w jednej z glownych rol Nino (Ninomiya Kazunari) z Arashi.
Nieczęsto sie zdarza, ze na ekranach naszych kin zobaczyć możemy któregoś z japońskich idoli, wiec mimo iz nie przepadam za tym gatunkiem, na ten film sie pewnie wybiore (tak samo jak oglądałam Brothership of War głownie ze względu na Won Bina).

imdb

내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 21 sty 2007

Jejku, nie chwaląc się, ja już wiedziałam o tym jakieś 3 miesiące temu :D

Polska premiera jest 9 Marca.

Jest nawet możliwość, że Nino dostanie nominację do Oskara w kategorii "Best Supporting Actor"

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 22 sty 2007

OMG, żartujesz ?? Nominację do Oscara ??

Wprawdzie czytałam o tej produkcji z jakiś miesiąc temu, ale ponieważ film kompletnie nie w moich klimatach tak zupełnie odpuściłam...chociaż o czym tu mówić, skoro DMZ oglądałam z ciekawości dla KJH ^^

Trzeba koniecznie zainteresować się tą pozycją, zwłaszcza że będzie akcent Arashi ^^ Kolejnym atutem jest powiązanie wątków z historią Japonii...zapowiada się interesująco :] Boli mnie jednak fakt, że film przejdzie przez łapki Amerykanów, zapewne coś popsują...:(
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 22 sty 2007

film rezyserowal Clint Eastwood!

Rok 1945 - Iwo Jima. Mała, niepozorna wulkaniczna wysepka - o wielkim znaczeniu strategicznym. Dla Amerykanów to doskonała baza lotnicza do ataków i ewentualne zaplecze dla przyszłej inwazji na wyspy japońskie. Japończykom długa obrona wyspy da czas na przygotowanie głównych wysp Cesarstwa na wydawałoby się nieuchronną inwazje. Dlatego do dowództwa nad ok. 22 tysięcznym garnizonem zostaje przydzielony znakomity dowódca i błyskotliwy strateg - generał Tadamichi Kuribayashi (Ken Watanabe). Wkrótce zamienia wyspę w silnie bronioną twierdzę z przemyślnym i rozległym systemem podziemnych fortyfikacji. 19.II.1945 - 110 tysięcy Marines przybywa by zdobyć wyspę w 5 dni. Japończycy, ostrzeliwani z morza przez okręty, bombardowani nieustannie przez lotnictwo, pozbawieni nadziei na wsparcie czy nawet ewakuacje - skazani są na pewną zagładę. Pomimo tego walczą zaciekle niemal przez miesiąc...film ten jest próbą spojrzenia na te dramatyczne zdarzenia z punktu widzenia obrońców wyspy i stanowi uzupełnienie dla "Flags of our Fathers".
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 22 sty 2007

"Listy..." otrzymały wiele nagród, mi.in Złotego Globa, ze najlepszy obraz obcojęzyczny.

Generalnie film dostał lepsze recenzje niż, jego druga połowa, co dobrze wróży. Producenci strasznie chcieli wypuścić ten film jeszcze w 2006, żeby mógł się załapać na Oskary.

Rola Nino, który gra piekarza, zmuszonego zostawić żonę w ciąży, aby walczyć za kraj, została BARDZO pozytywnie oceniona. Dlatego właśnie często się słyszy o jego prawdopodobnej nominacji.

Mówi się też, że nawet jeśli ją otrzyma, będzie musiał odmówić, ale to już zupełnie inna sprawa...
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 22 sty 2007

dlaczego odmowic? oooo opowiadaj bo ja tej sprawy nie znam!
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 22 sty 2007

To są co prawda tylko plotki, ale jakby się nad tym głębiej zastanowić, to jest w tym trochę prawdy.

Wiesz o co w chodzi w JE? (Johnny's Entertaiment), bo jeśli tak, to ułatwi mi to sprawę.
Jak wszyscy wiedzą, Johnny jest trochę zaborczy jeśli chodzi o "jego" chłopców (Arashi, KAT-TUN, NEWS, etc.) i martwi się o los swojego portfela.
Nino z drugiej strony, do aktorstwa podchodzi naprawdę poważnie, i rozważa nawet (podkreślam, że to jest PLOTKA!) przeniesienie się do USA i naukę w szkole aktorskiej. Oskar na pewno byłby dużym motorem.

Taki obrót sprawy dla Johnny'ego nie byłby najlepszy, bo onaczac będzie albo rozpad Arashi (NIEEEEEEEEEEE! :(:(:(:(:(:() albo...no nie wiem, albo co. Bo dla mnie nie będzie chyba nic gorszego niż rozpad Arashi ;(
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 23 sty 2007

Nominacje:

best director: Clint Eastwood (Letters From Iwo Jima)

best film: Letters From Iwo Jima

best original screenplay: Letters From Iwo Jima
Awatar użytkownika
Atashi
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Atashi » 28 cze 2007

"Litsy" to naprawdę dobry film. Szczerze mówiąc nienawidzę wojennych filmów ale ten mnie urzekł *-* nie wiem co on ma w sobie,że naprawdę oglądałam to z zapartym tchem. Polecam wszystkim co nie widzieli.

Co do tej plotki...Nino jest niezły aktor,trzeba to przyznać. Ale żeby aż studiować aktorstwo i rzucić Arashi dla grania w filmach USA ? nie wydaje mi się. Nino w Japonii już jest bardzo sławny a w Ameryce chyba nadal mało kto go zna,jako aktora który grał w "listach". choć mogę się mylić....
Na szczeęście plotka się nie sprawdziła i fanki Arashi dalej mogą się cieszyć zgranym zespołem i dobrą muzyką ^^
[url=http://imageshack.us][img]http://img222.imageshack.us/img222/9296/signature02ba3.png[/img][/url]

★ [url=http://arashinews.livejournal.com/]My LJ[/url] ★ [url=http://www.lastfm.pl/user/arashinews/]My Last fm[/url] ★[url=http://xxataashixx.deviantart.com/]My Deviantart[/url] ★[url=http://arashinews.livejournal.com/13173.html]My Drama list[/url] ★
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 11 lis 2008

Pomimo, że nie przepadam za filmami Eastwood'a. Ten film jest genialny. Świetnie zrobiony i świetnie przedstawiający wojnę z perspektywy Japońskiej. Do tego niesamowita gra Ken'a Watanabe ^^
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 07 cze 2010

Listy z Iwo Jimy leciały nawet niedawno w TV.

Jest to drugi film Eastwooda traktujący o tematyce Wojny na Pacyfiku.
Pierwsza część "Sztandar Chwały" (oba filmy leciały po sobie w TV, a i też zostały nakręcone niedługo po sobie) przedstawia ten wydarzenia z perspektywy amerykańskiej, a Listy z Iwo Jimy z japońskiej.

Lepsze były Listy z Iwo Jimy (choć fabularnie zupełnie inne), a i sama wojna bardziej sugestywna, apatyczna, smutna, szara i przygnębiająca.

Wojenne sceny smakowite, fabuła nieco absorbująca, ale już ukazywanie japońskiej kultury bardzo płaskie :( Taki był pewnie plan, film kontrastuje ze Sztandarem Chwały, gdzie amerykański patos ma karykaturalną postać.

Ogólnie jednak brawa za w ogóle nakręcenie takiego filmu przez Amerykanina, zawsze to jakaś odmiana od Normandii, Jugosławii, czy Iraku.

Wróć do „J-movie”