[2007] Kiiroi Namida (Yellow Tears)

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2007] Kiiroi Namida (Yellow Tears)

Postautor: czajka » 04 mar 2007

Film inspirowany jest pracą mangaki Nagashima Shinji'ego "Wakamonotachi"

Obrazek

Film został zaplanowany przez reżysera Indou Isshin, który zdecydował się obsadzić Arashi w rolach głównych po obejrzeniu jednego z ich koncertów. Stwierdził, że Arashi pasuje idealnie do jego wizji.

Tutył Orginalny: 黄色い涙
Tytuł romanji: Kiroii Namida
Tutył angielski: Yellow Tears
Rok produkcji: 2006/2007
Gatunek: Dramat
Oficjalna strona: CLICK
Data premiery: Kwiecień 2007

Reżyseria: Isshin Inudou
Scenariusz: Shinichi Ichikawa
Na podstawie mangi: Shinji Nagashima

OBSADA
Sho Sakurai - Ryuzo Mukai
Masaki Aiba - Shoichi Inoue
Kazunari Ninomiya - Eisuke Muraoka
Satoshi Ohno - Kei Shimokawa
Jun Matsumoto - Yuji Katsumada
Yu Kashii
Hanae Kan
Mai Takahashi
Chieko Matsubara
Hirotaro Honda
Tomoko Tabata
Kin Sugai
Kotaro Shiga

OPIS
Fabuła filmu ukazuję grupę młodych ludzi podążających za swoimi marzeniami w Japonii lat 60-siątych. Muroaka Eisuke (Ninomiya) chce zostać rysownikiem mang, Inoue Shouichi (Aiba) wokalistą, Shimokawa Kei (Ohno) pragnie zostać malarzem, Mukao Ryuuzou (Sakurai) chce zostać pisarzem, natomiast Katsumata Yuuji (Matsumoto) robi wszystko by stać się niezależnym człowiekiem.
Opowieść pokazuje niezliczone nadzieje i kłamstwa tych chłopaków, które, w czasie gdy mieszkają razem, przybierają na sile.

Na razie tyle wiadomo, widziałam trailer i muszę powiedzieć, że naprawdę zapowiada się niesamowita produkcja. I nie pisze tak ze względu na Arashi (których notabene ubóstwiam).

Awatar użytkownika
Atashi
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Atashi » 05 mar 2007

Łaaa już to kocham XD Widziałam już przed tem fotki z tego filmu ale zero o nim wiedziałam...Faktycznie Arashi do fabuły pasują idealnie^^
a szczególnie Ohno który chce zostać malarzem :PMasz maybe linka do ściągnięcia tego? tylko błagam nie CB bo nie znam się na tym-_-
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 05 mar 2007

Do ściągnięcia czego konkretnie? Trailera? Filmu?

Fakt, Satoshi chyba najbardziej podpasował do swojej roli :)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2007] Kiiroi Namida (Yellow Tears)

Postautor: evelinux » 09 paź 2010

noo.. dziś w ramach nadrabiania japońskich zaległości obejrzałam ten film.. a miałam go już na dysku ze dwa lata chyba.. ściągnęłam go po obejrzeniu HYD bo wtedy ściągałam wszystko z Matsu Junem.. choć jak się okazuje jest go tutaj jak na lekarstwo..

...ale to nic, bo i tak i tak mi się film podobał. Powiem tak.. na początku jak zobaczyłam, że akcja jest osadzona w latach 60-tych to myślałam, że tego całego nie obejrzę.. ale jakoś.. nie wiem zupełnie jak i dlaczego.. fenomen tego filmu polega, że z każdą minutą wciąga coraz bardziej. Generalnie to tego typu filmy mnie nie interesują. Jednak ten mnie wciągnął. Dobrze zrobiona historia przyjaźni czterech fajtłap życiowych xD i tego jak sobie radzą z życiem.. w sumie to może raczej nie fajtłap, a idealistów.. tak, idealistów. Cztery historie początkujących: mangaki, muzyka, malarza i pisarza. Najbardziej mi się podobała historia mangaki właśnie i malarza. Pisarz mnie irytował, bo ciągle tylko gadał a nic nie robił. Opowiadał o tym swoim pomyśle na powieść a nawet zdania do niej nie napisał.. inni przynajmniej coś robili, starali się. Jakbym miała określić jednym przymiotnikiem ten film to bym powiedziała, że jest on "ciepły". tak. taka ciepła i pokrzepiająca opowieść.

moja ocena: 6/10
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „J-movie”