[2003] Ao no Honou

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

[2003] Ao no Honou

Post autor: czajka » 21 mar 2007

Na podstawie powieści Yusuke Kishi:

Obrazek

Tytuł orginalny: 青の炎
Tytuł romanji: Ao no Honou
Tutył angielski: The Blue Light/Flame
Gatunek: Dramat
Data premiery: 2003.03.15
Czas: 116 minut

Reżyseria: Yukio Ninagawa
Produkcja: Tsuguhiko Kadokawa, Tamotsu Shiina
Scenariusz: Yukio Ninagawa, Takuya Miyawaki
Muzyka: Hideki Tougi

OBSADA:

Kazunari Ninomiya jako Shuuichi Kushimori
Aya Matsuura jako Noriko Fukuhara
Kumiko Akiyoshi jako Yuuko Kushimori
Kansai Yamamoto jako Ryuji Sone
Baijaku Nakamura jako Eiji Yamamoto
Anne Suzuki jako Haruka Kushimori
Naomasa Rokudaira jako Masashi Kano
Toshiaki Karasawa jako Shintaro Kanzaki
Naoto Takenaka jako Shishobako no Otoko

OPIS:

17-nasto letni licealista żyje z matką i siostrą spokojnie i w harmonii, to póki nie pojawia się jego ojczym i ponownie z nimi zamieszkuje. Mężczyzna nadużywa alkoholu i bił jego matkę gdy byli razem. Chłopak stara się ją przekonać, aby wywaliła go "na zbity pysk", lecz ta jest przeciwna, tłumacząc się że jest ku temu ważny powód. Shuuichi zaczyna planować zbrodnię doskonałą, aby pozbyć się ojczyma. W momencie gdy jego kolega ze szkoły zaczyna go szantażować, chłopak eliminuje go z zimną krwią. Poza taśmami, które nagrywa w formie pamiętnika zwierzył się jeszcze dwóm osobom - koleżance z klasy i siostrze.

Muszę przyznać, że film wbił mnie w fotel. Gra Nino była najlepsza jaką do tej pory widziałam. Nie zmieniłabym nic. Gdyby nie jeden, malutki błąd, byłaby to naprawdę zbrodnia idealna.
Film widziałam tylko raz (teraz jestem w trakcie ściągania go ponownie) i wydaje mi się, że jeszcze nie do końca go zrozumiałam...A ostatnia scena - niesamowita!

Linki: http://asianmediawiki.com/The_Blue_Light" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.imdb.com/title/tt0400174/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 22 mar 2007

A co do aktorstwa Ayayi, to nie wiem jak w tym filmie, bo przez pierwsze 10 min niewiele jej bylo. Sukeban Deka widzialas? Tam gra glowna role. Ale tez jej gra nie jest typowa dla japonskich panienek. Dlatego mi sie podoba ^^. Z resztam wole Ayaye jako piosenkarke, mam pelno MV z jej roznych wystapien live i niesamowicie mi sie podoba. :P Z teledyskami to juz roznie bywa, ale live to jest cos!
Awatar użytkownika
Ranek
Oglądam regularnie xD

Post autor: Ranek » 09 kwie 2007

oh kocam ten film, po nim uznałam Nino za geniusza
i oczywscie za kazdym razem tak ryczę, że nie mogę spokojnie ogładąć _^_ chyba za bardzo się wczuwam XD
mi się tam Aya podobała, chociaż oczywscie sztywna jest strasznie, ale imo do tej roli to pasuje XD

kocham wszystkie sceny z akwariami <3
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Post autor: czajka » 10 kwie 2007

Ja ostatnim razem pomoczyłam poduszkę, a później mi się Nino śnił. Sen oczywiście był porąbany :P

Co do filmu, chyba jeszcze nie udało mi sie go do końca zrozumiec :( Taka ułomna jestem...

btw, wiesz może czy gdzieś jest do ściągnięcia OST? Przeszukałam cały net, łącznie z aukcjami i sklepami (bo nawet kupic go mogę) i nic nie znalazłam :(
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Teeno » 11 kwie 2007

BL widziałem już dość dawno temu, ale szczerze tylko zakonczenie mi się podobało (które rzeczywiście było... 'mocne'). Z aktorów przede wszystkim Ann Suzuki <3 właściwie to dla niej go ogladałem ;)
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: San-chan » 12 kwie 2007

ohoo.. wiedziałam, że znam skądś te dwie dziołchy z plakatu.. xD A tu Aya Matsura i Anne Suzuki ;D
Nie wiem jak tam Aya wygląda z grą w filmach, ale Anne Suzuki lubię ;) Widziałam z nią kilka fajnych filmów, więc może się skuszę i na to:D czekam na cb bo mu mnie ewidentnie ostatnio nie lubi..:P
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Post autor: czajka » 12 kwie 2007

Ann budzi moją dużą sympatię, wg. mnie większośc japońskich aktorek sprawia wrażenie napuszonych, a Ann nie :)

Wstyd się przyznac, ale nie widziałam wielu produkcji z Ann...tylko AnH i STAND UP!!...
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 29 lip 2009

Ach.. bardzo dobry film i bardzo się przy nim wkurzałam >.<
Kazunari Ninomiya z jego strasznie chudą klatą i jego żebrami, bardzo dobrze zagrał. Żal mi go było, bo jak to w filmach wiadomo bywa, nie musiał tego robić -_-

W każdym razie film warto oglądnąć. Szkoda, że nie ma książki dostępniej w Polsce, bo bym chętnie przeczytała...
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2003] Ao no Honou

Post autor: Snake » 13 maja 2013

Też polecam. Połączenie wciągającego thrillera i dramatu. Co prawda miałem wrażenie, że gdzieś tę historię już widziałem, ale i tak dobrze się bawiłem.
Nieźle się zdziwiłem jak zobaczyłem teraz, że Kazunari Ninomiya miał 20 lat, gdy występował przed kamerą. Nie wiem, czy dałbym mu 16 lat :P Dobrze zagrał, to mu trzeba oddać. Z kolei Aya Matsuura albo była tak drętwa jak taboret, albo po prostu celowo tak zagrała, nie wnikam :roll:
ODPOWIEDZ