[2006] Tenshi

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gregory666
Co to jest dorama? o_O

[2006] Tenshi

Post autor: gregory666 » 15 kwie 2007

Obrazek

tytuł: "Tenshi" ( "Angel" )
gatunek: Fantasy, Romans
czas trwania: 117 minut
premiera: 21.01.2006
reżyseria: Mayumi Miyasaka
scenariusz: Satoko Okudera, Erika Sakurazawa

OBSADA:
Kyôko Fukada - anioł
Shigeru Izumiya - Tano
Akemi Kobayashi - Emi
Saori Koide - Mizuho
Hiromi Nagasaku - Kasumi

OPIS: Pewnego dnia, przed oczami Kato zjawia się anioł. Choć wygląda jak zwykła dziewczyna, to jej duże białe skrzydła, widzą tylko samotni, dobrzy ludzie. Jej głównym celem jest przemiana ich samotnych i bardzo nieszczęśliwych serc. Film na podstawie znanego komiksu manga.

Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Asu » 08 maja 2007

Jak się nazywa ta manga na podstawie której jest film? Też "Tenshi"? I zdaje się, że widziałam gdzieś takie anime o podobnym scenariuszu.. no chyba, że coś pokręciłam :)
Awatar użytkownika
kiyoshi
Co to jest dorama? o_O

Post autor: kiyoshi » 09 maja 2007

Opis przypomina mangę/anime - Ah! My Goddess
Zatem mamy do czynienie z kolejnym tytułem, którego należy unikać za wszelką cenę :)
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 10 maja 2007

czemu? calkiem dobre kino famlijne
Awatar użytkownika
kiyoshi
Co to jest dorama? o_O

Post autor: kiyoshi » 10 maja 2007

Coś co przypomina filmową adaptację Ah! My Goddess już z samego założenia nie może być czymś dobrym :D

Nie wiem jaki to film – nie widziałem go jeszcze. Tak w kościach czuję już jednak, że jest to kawałek wyjątkowo podrzędnego kina. Opis, screeny, recenzje czy choćby i sam rok produkcji nie nastrajają zbyt optymistycznie.
...a tak w ogóle, to jestem zdania, że upadłe anioły winny siać terror i zniszczenie, a nie przemieniać nieszczęśliwe serca :D
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 10 maja 2007

kiyoshi pisze: ...a tak w ogóle, to jestem zdania, że upadłe anioły winny siać terror i zniszczenie, a nie przemieniać nieszczęśliwe serca :D
upadle? chyba cos przegapilem

sam aniol jest sympatyczny, nic nie mowi i wypija wszystkim dzin :P
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2007] Tenshi

Post autor: Snake » 18 sie 2010

Niepotrzebnie czytałem opis, wyłonił mi się obraz ciekawszego dramatu, a otrzymałem "tylko" romans. Nie zmienia to faktu, że to całkiem przyzwoite kino - jest ciepło, a postać anioła jest tylko dodatkiem.

Nieprawdą jest teza zawarta w opisie wyżej, że anioła widzą tylko samotni, dobrzy ludzie. Prawda jest taka, że (i tu spojler) Spoiler! widzą ją tylko ci, którzy tego potrzebują (i zasługują).

I mam pytanie do osób, które oglądały film lub znają mangę (i znów spojler)
Spoiler! czy ów anioł, był aniołem upadłym ? na początku sądziłem, że przez swoje uwielbienie do alkoholu, może być takim odrzuconym aniołem, ale ostatecznie znika i jakby wraca do Nieba [czyli co, już nikt jej nie potrzebował?] ; wytłumaczenie padło w bibliotece, że są bezpańskie anioły i pewnie ten takim był

Mi tam szkoda, że postać anioła (ze wszystkich aktorek na świecie, do tej roli wybrałbym właśnie Kyoko Fukadę - pasowała pięknie do tej roli, nie obejrzałbym tego filmu, gdyby nie ona) nie jest bardziej rozbudowana. Liczyłem na więcej niezdarności, czy może nawet skutków "nadużywania" ginu z lemonką. Było prosto, sympatycznie, słodko i wzruszająco - 2-godzinny film, na którym się nie nudziłem - mimo iż to romans. Polecam 6/10

PS. Film jest z 2006r, jest błąd w tytule wątku
ODPOWIEDZ