[2006] The Restless

filmy z Korei
Awatar użytkownika
gregory666
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

[2006] The Restless

Postautor: gregory666 » 18 maja 2007

Obrazek

TYTUŁ FILMU: "The Restless" ( "Joong-cheon" )
PRODUKCJA: Korea Południowa
GATUNEK: Fantasy, Melodramat, Akcja
CZAS TRWANIA: 104 minuty
DATA PREMIERY: 14.10.2006 - Świat
REŻYSERIA: Dong-oh Cho, Dong-oh Jo
SCENARIUSZ: Dong-oh Cho, Dong-oh Jo
OBSADA: Jun-ho Heo, Woo-sung Jung, Kwang-il Kim, Tae-hee Kim, Jeong-hak Park, Sang-wook Park, Ha-jun Yu

OPIS: Akcja filmu rozgrywa się w świecie fantazji, w miejscu gdzie mieszkają umarłe dusze i czekają na reinkarnację. Film o miłości, magii, walki miecza niekończącą się walka pomiędzy dobrem a złem.

TRAILER :

Linki:
http://www.imdb.com/title/tt0929261/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 18 maja 2007

POSTERY:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

SCREENSHOTY:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
raistlin86
Co to jest dorama? o_O

Postautor: raistlin86 » 19 maja 2007

A co do samego filmu to spodziewałem się czegoś lepszego. Początek taki baśniowy i w ogóle fajnie się zapowiadało, ale im dalej tym gorzej. Bardzo zawiodłem się na scenach walk. Polegały one jedynie na dobrym montażu. Jednemu ciachnięciu mieczem przypadało kilka ujęć kamery, tak że nie dało się emocjonować walką, bo nie było widac co się dzieje zbytnio tak kamera latała. Chociaż muszę przyznać, że walka pod koniec na placu z hordą złych bardzo widowiskowa. Na plus zasługuje fajna muzyka i bardzo ładne widoki. Nie jest to ogólnie film zły, ale wg mnie przy filmach wymienionych na plakacie w pierszym poście ten prezentuje się najsłabiej.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 27 maja 2007

Ahm, to teraz czaję, dlaczego nie mogłem nic znaleźć. :D Dzięki za hinta.

No a teraz o filmie. Miałem go co prawda obejrzeć wcześniej, ale dopiero teraz obejrzałem. Wybacznie kolokwializm, ale powiem tak: film jest po prostu ZAJEBISTY!! :D

Może to dlatego, że lubię fantasy. Może to dlatego, że lubię filmy o miłości, która nie zmienia się ze względu na okoliczności. Historia nie jest może zbyt głęboka, ale napewno bogata w emocje. W swej prostocie rzekłbym piękna.

Obraz zachwyca kolorami i efektami, choć możnaby się dopatrzyć paru niedociągnięć w prowadzeniu kamery, ale to już chyba byłoby czepianie się szczegółów, hehe.

Oprawa muzyczna w moim klimacie. Przepiękna. Kiedy się tylko nieco prześpię, zabieram się za poszukiwanie OST na necie. :D

W sumie to przez cały film drazniła mnie tylko jedna rzecz - niechlujny fryz Yi Gwaka :wink:

Ogólna ocena: 10/10 :D (zweryfikuję ją, kiedy opadną mi emocje hyhy)

A za zamieszczenie info o filmie na tym forum jedno wielkie KAMSAHAMNIDA, bo tylko dzięki temu obejrzałem ten film. :D
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
gregory666
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: gregory666 » 05 cze 2007

Scen mało ale bardzo piękne krajobrazy to w tym filmie nadrabia

Międzyniebo jest po prostu bajeczne :)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2006] The Restless

Postautor: Chie » 12 sty 2012

Film mi się podobał.Początek był bardzo fajny potem trochę jakby zwolnili bo się zrobiło nudnawo i potem z powrotem dodali energii.Ciągle mam wrażenie że ten film oglądałam w telewizji na jakimś kanale.
W tym filmie były naprawdę piękne widoki.Tak baśniowo i spokojnie.
Co do bohaterów to hmm byli w porządku.Trochę So mnie wkurzała ale potem było już ok.Główny bohater jeśli się nie mylę to teraz gra w Padam .W Restless jego rola podobała mi się choc czasami wyglądał jakby całkowicie był zaślepiony tą cała miłością do So.Film oceniam na 7/10
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”