[2005] The Seven Swords

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Kenji
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

[2005] The Seven Swords

Postautor: Kenji » 28 cze 2007

THE SEVEN SWORDS

Obrazek
Obrazek

Na podstawie powieści Liang Yushenga
gatunek: akcja/przygodowy
rok produkcji: 2005
kraj: Korea Południowa, Chiny, Hongkong
reżyseria: Tsui Hark
scenariusz: Cheung Chi-Sing, Chun Tin-Nam
muzyka: Kenji Kawai
zdjęcia: Venus Keung
kostiumy: Poon Wing-Yan

obsada: Leon Lai Ming jako Yang Yun Chong
Charlie Yeung jako Wu Yuan Yin
Dai Liwu jako Xin Long Zi
Kim So-yeon jako Luzhu
Duncan Lai jako Mulang
Liu Chia-liang jako Fu Qing Ju
Michael Wong jako Książę Dokado
Donnie Yen jako Chu Zhao Nan
Yi Lu jako Han Zhi Ban
Zhang Jingchu jako Liu Yufang

stronka filmu: http://www.sevenswordsthefilm.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

opis:
Koniec panowania w XVII-wiecznych Chinach starej dynastii Ming oznacza wypędzenie z kraju jej zwolenników. Ognisty Wiatr, okrutny najemnik stojący na straży nowego porządku, by uniknąć buntu zakazuje uprawiania wszelkich sztuk walki. To tylko pretekst do prześladowań niewinnych ludzi szantażowanych i podejrzewanych o spisek. Ostatnim bastionem oporu będzie mała wioska, w której potajemnie, pod okiem starych mistrzów kształcą się wojownicy. Prześladowcę i jego zwolenników postanawia powstrzymać siedmiu najlepszych mistrzów walki. W starciu dobra ze złem będą musieli stawić czoła silniejszemu przeciwnikowi, oraz szpiegowi, który zrobi wszystko, by pokrzyżować ich plany.

Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 23 lip 2007

a jak się już wypowiadać o filmach to lecimy....
Nie wydajęmi się aby ten film był umieszczony w dobrej kategorii. Dlaczego ? Ponieważ reżyserem jest dobrze wszystkim znany HARK TSUI :jump: (Dobra wiem, że nie znacie gościa, ale mozę kojarzycie Chinese Ghost Story albo Dragon Gate Inn - dość stare i kultowe filmy) Po drugie w większości film jest produkcji chińskiej i mówią tam po mandaryńsku.

Film ogólnie - jak na to nie patrząc podobał mi się. Przepiękne krajobrazy, zapierające dech w piersiach pokazy sztuk walki :D i oczywiście światna muzyka. Gra aktorów nienaganna (Te własnie elementy składają się na dobrą produkcję - choć z wiadomych przyczyn zapierającą dech w piersiach akcjęmożna pominac). O ile dobrze pamiętam jest to mega produkcja... to znaczy, że budrzet filmu był dość spoty. Nie szczędzono również w kostiumach i scenografii. Jak to napisał wyżej Kenji (Kawaii haha) film oparty jest o powieść Liang Yushenga - Hai hai.

A jeżeli ktos oglądał ten film i jest maniakiem dramy chińskiej mam dobrą wiadomość, Otórz powstał serial, który jest kontynuacją. Posiada łącznie 39 odcinków i przyznam się, że jestem nieliczną osobą, która sheruje go w ed2k :Shhhhh: :smoke2:
Więcej info o Seven Swordsman / Seven swords Of Mt. Tian
Mało tego. doszły mnie słychy, że seria będzie kontynuowana do 70 epizodów. Fajnie, no nie?

elo26
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Postautor: mistiq » 06 gru 2007

Już dawno ten film oglądałem , ale muszę przyznać, że się nie zawiodłem.Z tego co pamiętam ciekawe były sztuki walki i ogólnie wszystko począwszy od pierwszej klatki filmu do ostatniej.:)
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 11 lis 2008

Baaardzo dawno oglądany, jak jeszcze w TV leciał. Ale wrażenia chyba raczej pozytywne. Jak znajdę czas, to trzeba będzie odświeżyć sobie pamięć ^^
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re:

Postautor: wiktor » 20 sty 2012

Aragami pisze:Nie wydaję mi się aby ten film był umieszczony w dobrej kategorii.
... ja szukałam w Chinach...

ale o filmie...mnie zachęcił trailer:

podobało się: zmiana kolorystyczna w ukazania walk i normalnego życia we wiosce :victory:
sama historia - troszkę bajkowa ... może momentami troszkę za bardzo - jak dla mnie :confuse: /czasami zalatywało mi czymś w rodzaju 7 wspaniałych na dzikim zachodzie, choć widoczki piękne, nie ma co .../ Spoiler! Obrazek
oglądało się miło, ale jak dla mnie bez wiekszych emocji ... takie ot takie se gaci nie zerwało, ale i nie znudziło

zapamiętałam, chyba najbardziej kobiety:
1. Obrazek - za fryzurkę, "tatuaż", walkę, bo była se zła
2. Obrazek - bo była se ładna lala, która mówiła "w dziwnym języku" i nikt jej nie rozumiał, no ... prawie nikt :kiss:

chyba nie zrobili 2 części... bo jak dla mnie historia z księciem i "jego" mieczem .... może o niej zapomnieli :confuse:

oglądając, cały czas miałam przekonanie, że ja to gdzieś już widziałam ... :confuse:
podsumowując: za to, że kostiumowy, że sie ładnie biją, że ładne widoczki, że było kilka zdań po koreańsku, że taka bajeczka gdzie wygrywa dobro ... 5/10
Obrazek

Wróć do „K-movie”