[2003] ...ing

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2003] ...ing

Postautor: mootyl » 07 lip 2007

...ing

Obrazek

DETALE:
Produkcja: Korea Południowa
Gatunek: Dramat, Romans
Data premiery: 2003-11-28 (Świat)
Reżyseria Eon-hie Lee
Czas trwania: 104

AKTORZY:
Chang Yun jako: Kyung-soo
Lim Su-jeong jako: Gang Min-a
Kim Rae-won jako: Yeong-jae
Lee Mi-suk jako: Mi-suk

OPIS:
Niezwykły tytuł filmu jest niczym innym jak znaną większości uczących się angielskiego końcówką -ing, przy pomocy której tworzy się czas Present Continuous - czas dotyczący przede wszystkim teraźniejszości i najbliższej przyszłości - teraźniejszości, która dla głównej bohaterki ma dużo większe znaczenie niż dla większości ludzi. Min-ah większą część swojego życia spędziła w szpitalu z powodu bliżej nieokreślonej, ciężkiej choroby (widz dowiaduje się jedynie, że dziewczyna urodziła się ze zdeformowaną ręką; z mniej lub bardziej czytelnych aluzji można wysnuć jednak wniosek, że choroba Min-y jest czymś więcej niż tylko deformacją). Dziewczyna przez chorobę, a może dzięki niej, nawiązała niezwykle silną i bliską relację zeswoją matką (Mi-Sook), która za wszelką cenę stara się, aby każda chwila teraźniejsza była dla Min-y wyjątkowa i niezapomniana. Pewnego dnia w ich życie wkracza młody fotograf Young-Jae - zauroczony Miną postanawia - pomimo jej oporów - zdobyć jej przyjaźń, która później - ku radości Mi-Sook - przeradza się w młodzieńczą miłość. Wbrew chorobie, wbrew widmu śmierci. Wkrótce cała trójka planuje wyprawę na Hawaje - tylko czy dane będzie im dotrwać do aż tak odległej przyszłości...

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
justyna2104
Oglądam regularnie xD

Postautor: justyna2104 » 07 lip 2007

dość dawno oglądałam ten film....hmmm...zainteresowałam się nim ze względu na Kim Rae Wona. Jakoś nie potrafię sobie przypomnieć emocji towarzyszących oglądaniu, a to oznacza, że nie zrobił na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia. Historia smutna i przejmująca. Koniec typowo koreański, czyli można się było spodziewać, że...wszyscy wiemy co...ale ogólnie milo sie oglądało...moja ocena 6/10 bo widziałam więcej dużo lepszych wyciskaczów łez. Chociaż motyw z pamiętnikiem był bardzo dobrym pomysłem, (mam na myśli jedną z ostatnich scen, kiedy matka Min-ah czyta zapisaną tam wiadomość)<----spojler??eeee chyba nie :wink:
Sarangheyo saranghejwoyo gudeyo
andwe uri iromyon andwe momchwoso donun andwe...

AJA AJA FIGHTING!!!
Awatar użytkownika
Wolin
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Wolin » 08 lip 2007

Ato_mek pisze:Ja ocenie gdy obejrzę gdyż tego filmu napewno nie ogladałam

Napisz, że jesteś prawdziwa bo jak nie napiszesz to nie uwierzę. xD Boże dziękuję ci, za internet - odnajduję w nim wiele radości.
Obrazek
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 08 lip 2007

Film dobry, miejscami nużący. Film obejrzałam ze względu na Kim Rae-Wona, i jego gra, jak zwykle, mnie nie zawiodła. Oglądałam już dawno, więc szczegółów nie pamiętam, ale na pewno wywarł na mnie pozytywne wrażenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 18 lip 2007

Fil oglądałam dwa dni temu i mi się bardzo podobał i w przeciwieństwie do niektórych nie nudziłam się na nim. Do tego uwielbiam Kim Rae-Wona - jest świetnym aktorem.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 22 lip 2007

ogladalam go niedawno.. i nadal mi sie nie nudzi.. w sumie obejrzałam go już kilka razy ^^ i prawie za każdym razem rycze na nim - ale ja na większości takich filmow rycze :P film naprawde warty obejrzenia :)
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 22 lip 2007

Kurde wiecie co.. oglądałem ten film daawno temu i....
nie pamiętam go :D haha
Kojarzę go jak przez mgłę i pamiętam, że było to film zupełnie z innej beczki niż te które zazwyczaj oglądałem i pewnie dlatego znalazł się w mojej skromnej kolekcji.

Cóż, być może główna aktorka (Nie wiem jak się nazywa i nie chcę korzystać z opcji Kopiuj - wklej, bo jeżeli chodzi o koreański to nie mam kompletnego pojęcia jak się wymawia ich nazwiska) lubi role w tego typu filmach, czego dowodem może byc najnowsza produkcja z tą samą aktorką w roli głównej "I'm Cyborg But it's OK".

I'm the cyborg but it's ok. Pokręcony film, gdzie oprócz wiadomej fabuły trudno jest znalesć przesłanie jakie sobą może nieść. Dość dziwny film, wystawiłbym mu 5/10 zeby nikt nie czuł się urażony, ale po oglądnięciu go nie pozostały mi po nim żadne emocje czy coś w tym stylu. Być może dlatego, że za dużo tego przelewa się przez moją głowe ? Who konws
Preferuję już filmy z moim idolem Tadanobu Asano (praktycznie polecam wszystkie, a w szczególności taki co się tak dziwnie nazywa Eli Eli Lema Sabachthani - My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Mei) oraz z drugim idolem, Joe Odagiri (możecie go podziwiać w jego najnowszej dramie Jikou Keisatsu - ale pewnie nie wiecie co to, bo same romantyki oglądacie.... z drugiej strony trudno aby w doramie nie było elementów romantycznych).

mniejsza o to
Wracając do ...ing - daję 7 ;)

Aha.
Sorry za lekkie zboczenie.... to znaczy zboczenie z tematu, czyli offtopa
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 lip 2007

No widzę, że zainteresowanie filmem jest!!
Według mnie jest to DOBRY melodramat.

Trochę nudzi, trochę wzrusza, trochę nawet śmieszy i daje na pewno do myślenia!!

Lubię aktorkę, która zagrała w tym filmie, ale bardziej podobała mi się w filmie SAD MOVIE:)

Główną piosenką z filmu byłem totalnie zauroczony, taka strasznie przyjemna!!
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 11 lis 2008

Świetny film, podobny klimatycznie do "A Millionaire's First Love". Do tego muzyczka kawaii ^^ Ach... koniecznie trzeba zaliczyć tą pozycję :)
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2003] ...ing

Postautor: Reira » 08 mar 2011

Aragami pisze:Kurde wiecie co.. oglądałem ten film daawno temu i....
nie pamiętam go
Z przykrością stwierdzam, że zupełnie nie pamiętam, o czym był ten film. Oglądałam go pół roku temu i pamiętam, że było chorobowo, ale nie przypominam sobie nawet jak się skończyło. Choć mam pewne podejrzenia. :mrgreen:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 08 mar 2011

Ja nie wiem jak wy te filmy oglądacie :wink:
Dla mnie jest to jeden z ulubieńszych filmów,ale to pewnie z powodu mego uwielbienia dla KRW,dla mnie on po prostu mógłby stać i nic nie robić,tylko co parę minut zarzucał tym swoim usmiechem Ania byłaby wtedy przeszczęsliwa i tak.
Ale na poważnie,dla mnie film był bardzo dobry i równie bardzo dobry ost. Nie jest to film wybitny,bo to po prostu melodramat,ale ładnie pokazali związek matki z córką,a matka była tak pozytywnie zakręcona :D
Często robię sobie powtórke z tego filmu,chociażby dla dwóch scen:KRW i ścieranie markera,a także małe nieporozumienie kiedy rozmawia on o włóczeniu sie po sklepach :aww:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 14 paź 2012

Film fajny końcowka jak przy większości filmów ale mi się podobało mimo że strasznie się opierałam przed obejrzeniem tego filmu.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”