[2006] Cinderella

filmy z Korei
Awatar użytkownika
zly
Co to jest dorama? o_O

[2006] Cinderella

Postautor: zly » 10 sie 2007

Tytuł: Cinderella
Alternatywne tytuły: Sin-de-rel-la / 신데렐라
Premiera: 17.08.2006r
Reżyseria: Bong Man-Dae
Scenariusz: Kwang-soo Son
gatunek: Horror /Dramat
produkcja: Korea Południowa

Występują:
Ah-yung Ahn jako Jae-hee
Gyu-ryun Ahn jako Seong-eun
So-min Jeon jako Hye-won
Se-Kyeong Shin jako Hyun-su
Ji-Won To jako Yoon-hee
Da-in Yu jako Su-kyeong

Opis:
Hyoon-su jest zamkniętą w sobie dziewczyną. Studiuje sztukę. W jej życiu nie dzieję się nic specjalnego oprócz tego, że jej przyjaciele pragną zmienić swój fizyczny wygląd u wspaniałego chirurga plastycznego - dr Yon Hee, która jest matką Hyoon-su. Dziewczyna z zazdrością przygląda się swoim przyjaciołom i ich fizycznych zmianom. Jako jedyna nie postradała zmysłów i nie ma ochoty na zmianę swojego wyglądu. Z czasem zauważa, że jej przyjaciele giną jeden po drugim. Hyoon-su domyśla się, że może to mieć związek ze zmianą ich fizycznego wyglądu. Hyoon-su musi odkryć przerażająca prawdę nagłej śmierci przyjaciół, z którą związek ma jej matka.
użytkownik:Dream, filmweb.pl

Od siebie:
To mój ulubiony horror/dramat. Nr 1 na liście horrorów, nr 2 to "Opowieść o dwóch siostrach. Oba filmy są podobne i przeznaczone dla tej grupy widzów. Więc tym co podobała się "Opowieść..." spodoba się "Cinderella".
Bardzo polecam

Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 30 sie 2007

Horror - zdecydowanie nie (przynajmniej dla mnie)
Dramat - raczej tak (przynajmniej dla mnie)
Zawiodłam się na nim jako na horrorze, ale film ogólnie mi się podobał. Jeżeli ktoś chce to obejrzeć, to niech nie nastawia się na strach w czasie oglądania tego, bo ja się na tym nie bałam w ogóle. Radzę obejrzeć to z nastawieniem na dobry dramat, bo w tym przypadku film się na pewno sprawdzi.
Historia opowiedziana w tym filmie - dla mnie była interesująca.
Moja ocena to 8/10.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2006] Cinderella

Postautor: Reira » 02 sty 2011

Podobało mi się i też nie jako horror, a raczej jako dramat. Nie zapomnę jak wszyscy rozkminiali przez pół godziny, kto jest kim. Która to córka, która to koleżanka córki i dlaczego, a później się okazało, że to celowy zabieg. :mrgreen:

Spoiler! Sceny przerażające nie przekonały mnie, ale bardzo podobało mi się, jak matka kupowała 2 sztuki tej samej koszuli nocnej i później się dopiero okazało dlaczego. No i przykro mi było jak przyszła z tortem, żeby wynagrodzić drugiej córce, że nie może wyprawić urodzin i zastała ją martwą. Końcówka też mi się podobała. Jest kilka ciekawych momentów w tym filmie.

Nie podobało mi się krojenie twarzy, sceny w szkole artystycznej i koleżanki. No i to z tymi maskami było dla mnie za mało realistyczne.

Na pewno ciekawym pomysłem było to, że pani chirurg przygarnęła sierotę, żeby ratować swoją córkę, a skończyło się na tym, że bardziej przywiązała się do tej uwięzionej w pokoju.
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 02 sty 2011

Zapomniałem się dopisać do tego wątku, już jakiś czas temu widziałem.

Też pamiętam, że miałem na początku problem kto jest córką, kto koleżanką. Co więcej myślałem, że w filmie gra Yun Ji Hye : http://asianmediawiki.com/Yun_Ji-Hye , a później się okazało, że to była Do Ji Won http://asianmediawiki.com/Do_Ji-Won.

Cytując siebie z innego portalu :

W sumie nie jest to typowy horror, zamiast na straszenie, większy nacisk położony jest na fabularną zagadkę przeszłości pewnej rodziny. Historia rozbudowana i pozytywnie zakręcona, ale brak większej magii.
Film jest ok. 5/10
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 02 sty 2011

Reira pisze:Podobało mi się i też nie jako horror, a raczej jako dramat.

Hmmm... To ja napisze tak: podobało mi się i też nie jako horror, a raczej jako komedia. :rolly: ... Oczywiście, duża w tym zasługa towarzystwa w którym film oglądałam [doki doki team <333] ale i tak... Tak idiotycznego scenariusza, tak dziwnego i naciąganego pomysłu dawno nie wiedziałam.
Spoiler! Teraz się zastanawiam, czy aby rzeczywiście była to tak tragiczna tragedia.. i.. taaaak... byłaaaa... :rolly:... Tzn. może jeszcze gdyby darować sobie cały ten motyw "zdzierania twarzy"... pogłębić troszkę psychikę postaci to można byłoby rzeczywiście zrobić z tego dość przyzwoity dramat. Tym bardziej, że czasami byłam mile zaskoczona tym jak komponowano poszczególne kadry i jak próbowano [zaznaczam "próbowano" :rolly: , łapki Pinuxa...] budować atmosferę... Ujęcia twarzy bez widoku... twarzy.. xD istotne rzeczy widoczne gdzieś na 4 planie xD w odbiciu lustrzanym... i takie tam...
No ale... ale... :rolly:.. cały pomysł na film... :omg: ... kto u licha potrafił wymyślić coś takiego? O.O.... Generalnie - seans wspominam - .... - przyjemnie .................................. :rolly:
:volli:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 02 sty 2011

LOL!!!
Dziewczyny, nasze oglądanie sprawiło, że daję temu filmowi 10/10 >< Dawno się tak dobrze nie bawiłam, a wystraszona akire i rozkminiająca Azz to prostu rządzą XD
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 sty 2011

W sumie jak wszyscy piszą to i ja się dopiszę xD
Dotąd mam braki półgodzinne w tym filmie co nadrobię, stąd też moje rozkminianie xD zgodze się na pewno z tym:
W sumie nie jest to typowy horror, zamiast na straszenie, większy nacisk położony jest na fabularną zagadkę przeszłości pewnej rodziny.

i z tym:
Hmmm... To ja napisze tak: podobało mi się i też nie jako horror, a raczej jako komedia. ... Oczywiście, duża w tym zasługa towarzystwa w którym film oglądałam [doki doki team <333] ale i tak... Tak idiotycznego scenariusza, tak dziwnego i naciąganego pomysłu dawno nie wiedziałam.

Zwłaszcza zasługa towarzystwa, nie ma to jak móc pośmiać się z przerażonych ludzi <wybaczcie xD>, Piniaczowi podziękowania za efekty specjalne, od razu film był lepszy xD A tak ogółem. Można było znaleźć to co w większości tego typu filmów? czarnowłose dziewczynki, woda, do tego upodobanie do masek, lalek również. Trochę symboli nawiązujących do tego co się dzieje w filmie, przemawia, łączy i inne takie. No, mnie tam ogólnie nie rusza to, chyba ani ziębi ani parzy, a jednak najlepiej się ogląda w większym gronie, bo przynajmniej dobra komedia z tego wychodzi :)
Obrazek

Wróć do „K-movie”