[2005] The Art of Seduction

filmy z Korei
Awatar użytkownika
zly
Co to jest dorama? o_O

[2005] The Art of Seduction

Postautor: zly » 24 sie 2007

Obrazek
► Pokaż Spoiler

tytuł: Art of Seduction Jakeob-ui jeongseok 작업의 정석
kraj : Korea Poludniowa
scenariusz: Shin Jeong-Gu, Oh Ki-Hwan
reżyseria Oh Ki-Hwan
premiera: 22 grudzień 2005
czas trwania : 100 minut
gatunek:komedia romantyczna

obsada:
* Yeong Hyeon :Yang Soo-jin
* Yong-woo Park :Kang Sung-mo
* Ye-jin Son :Han Ji-wan
* Il-guk Song :Seo Min-jun
* Jun Gyu Park :Kang Sung-mo

opis:
Film skupia się na dwóch postaciach (Ji-wan i Min-jun), które postępują podobnie w życiu jak i w miłości. Min-jun za dnia prowadzi ustabilizowane życie architekta, ale w nocy staję kimś w rodzaju koreańskiego Casanovy - żadna kobieta mu się nie oprze. Jednakże pewnego dnia spotyka na swej drodze prześliczną Ji-wan... Ji-wan pracuje w banku a jej pasją jest uwodzenie mężczyzn. Dotychczas żaden nie oparł się jej sztuczkom i urokowi. Kiedy poznaje Min-juna wydaje jej się, że to jej kolejne trofeum. Oboje nie zdają sobie jednak sprawy, na jak godnych siebie przeciwników trafili.
http://www.filmweb.pl użytkownik:aravisa

ode mnie :
Plusy:
-brak wątku dramatycznego częstego w komediach romantycznych z Korei.(co można traktować jako plus)
-dobrze dobrana para bohaterów
-zabawny dowcip sytuacyjny (najlepsza scena w szpitalu z zastrzykiem)
-brak głupich żartów
Minusy:
-nijakie zakończenie
-brak wątku dramatycznego częstego w komediach romantycznych z Korei (co mozna traktować jako minus)

Ocena:7/10

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 24 sie 2007

Dla mnie bardzo dobra komedia;)
Z moją kochaną Son Ye-Jin:D
Świetnie poradziła sobie z komedią rom.
Jej gra aktorska jest tu świetna;)
Pamiętam, że dobrze bawiłem się na tym filmie...
Really Good!
8/10
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
nuri
Co to jest dorama? o_O

Postautor: nuri » 25 sie 2007

Ja też dobrze wspominam ten film :)
Podobały mi się wstawki z sms'ami a główna aktorka była urocza w tej roli. Szczególnie jak potrafiła zmieniać głos i zachowanie przez telefon :D

Nie przekonał mnie za to główny aktor. Jak dla mnie był jakiś taki nijaki. Ani mnie ziębił, ani grzał XD Moim zdaniem marny materiał na Casanovę :/
No i zakończenie też nie przypadło mi do gustu, może dlatego, że nie lubię taki niedopowiedzianych historii..

Ogólnie dałabym 7/10 bo mimo wszystko całkiem przyjemna komedia na nudne dni.
Mou dame da.. Sora wa mieru noni..
Awatar użytkownika
Luneeen

Postautor: Luneeen » 30 sie 2007

Jak dla mnie super!
Uwielbiam koreańskie komedie romantyczne.
Wstawki z sms'ami były genialne (widziałam też kilka innych filmów, w których takie smsy też były).
Art of Seduction to wg mnie koreańska wersja polskiego filmu "Zakochani".Ale zdecydowanie bardziej ta azjatycja wersja przypadła mi do gustu.
Więc polecam wszystkim ten film...
Moja ocena to : 8/10
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 25 lip 2009

Bardzo dobra komedia. Zdecydowanie poprawiła mi humor ^^
I cieszę się, że nie było tego typowego dla koreańskich komedii akcentu dramatycznego.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 26 lip 2009

Tak tak zdecydowanie bardzo dobra komedia romantyczna i naprawdę nie mam się tu do czego przyczepić.
Piękna pani, piękny pan...sam miód :wink: :wink: :wink: :twisted:
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 31 gru 2009

Trochę... płytkie, jak dla mnie. Fakt, że komedie romantyczne rzadko bywają ambitne, ale przesadzili. Nie było źle, pośmiałam się itd., no i też na plus zaliczam brak dramatyzmu, ale ogólnie film oceniam, jako średni. Powiedzmy... 6/10.
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Panna_S » 08 sty 2010

Luneeen pisze:Art of Seduction to wg mnie koreańska wersja polskiego filmu "Zakochani".Ale zdecydowanie bardziej ta azjatycja wersja przypadła mi do gustu.

Miałam podobne odczucia podczas oglądania :)
Ogólnie bardzo przyjemna i lekka w odbiorze. Bardzo pozytywnie sie ogląda. I humor też nie byle jaki ;)
Co do oceny, to jak dla mnie, to 9/10 :)
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 12 sty 2010

Całkiem zabawna i lekka komedyjka romantyczna :) taka na poprawę humoru, bez głupich gagów, za to z piękną Ye-jin :)
pamiętacie tą scenę z kościołem? Genialna :lol:
Bądź tą z piżama party? Scena w szpitalu i końcówka, gdy Min-jun i Ji-won odwiedzają najlepszego wróżbitę :?: Niektóre sceny są nie do pobicia :D
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 16 lut 2010

postanowiłam obejrzeć sobie dziś w ramach odstresowania... i się jednak trochę zawiodłam. jak na komedię romantyczną - nie było tak źle, ale miejscami naprawdę się nudziłam. poczucie humoru takie trochę nie w moim guście... chociaż aktorzy byli bardzo fajni^^ w ogóle najbardziej rozwalił mnie facet który trzymał pieniądze w ziemi xD dobre miejsce, nie xD
ale to zakończenie takie bez sensu trochę było? nie do końca w sumie wiem czemu xD
ogólnie to zdecydowanie nie jest najlepsza komedia romantyczna jaką widziałam, oceniłabym na 6/10
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2005] The Art of Seduction

Postautor: evelinux » 01 paź 2010

hmm.. obejrzałam filmik.. całkiem przyjemny.. ale generalnie to nie zmierza do niczego konkretnego.. nie wiem co on miał na celu.. ciekawa historia dwojga naciągaczy którzy chcieli naciągnąć siebie nawzajem.. i tak jak Ai wspomniała wyżej.. zakończenie bez sensu.. też nie wiem co miało na celu.. może powiedzieć widzowi: "ha! a jednak nie udało ci się przewidzieć zakończenia! ty naiwniaku, myślałeś/łaś, że oni jednak będą razem?! to się przeliczyłeś/łaś!" Ale przyjemnie się oglądało. Lubię tą aktorkę - pierwszy raz ją w Personal Taste widziałam, a teraz drugi raz. bardzo fajna dziewczyna. a do tego jego najlepszą przyjaciółkę grała ta aktorka co grała tą beznadziejnie zakochaną laseczkę w Bad Family, tą co się w "wujku" kochała. od razu ją po głosie poznałam!

co do fajnych akcji:

- jaki on biedaczycho siedział w tej limuzynie z tą kobitą co go wylicytowała xD xD
- i jak biegał "do toalety" na tej wyspie Jeju xD
- no i meta jak poszli razem do tego wróżbity xD biedak, nie wiedział po czyjej stronie się ma opowiedzieć xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 18 sty 2011

bardzo fajnie sie ogladalo, calkiem przyjemna komedia chociaz czegos mi brakowalo..
6/10
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 02 lis 2011

Bardzo dobra komedia.Nie jedna scena doprowadziła mnie do śmiechu.Obydwie postacie były bardzo dobrze wykreowane.I te ich kłamstwa.Nie podobało mi się zakończenie.Mogłoby byc całkiem inne tutaj jest takie nijakie
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”