[2003] My Tutor Friend

filmy z Korei
Awatar użytkownika
zly
Co to jest dorama? o_O

[2003] My Tutor Friend

Postautor: zly » 30 sie 2007

My Tutor Friend
Obrazek
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Komedia/Romans

obsada
Ha-Neul Kim :Su-wan
Sang-woo Kwone :Ji-hoon
Ji-woo Kim :Ho-kyeong
Yu Kong :Jong-soo
Il-seob Baek :Ojciec Ji-hoon

opis
Su-wan pochodzi biednej rodziny. Ma 21 lat i jest studentką anglistyki. Aby zarobić na czesne, pomaga matce i bratu w smażalni kurczaków. Jej drugą pracą jest udzielanie korepetycji młodym ludziom. Pewnego dnia dowiaduje się, że kolejnym jej uczniem będzie syn, bardzo bogatych znajomych jej matki - Ji-hoon. Jest on jej rówieśnikiem, ale nadal uczy się w liceum.
http://www.filmweb.pl użytkownik:Blue Dragon

Ode mnie:
Bardzo nierówna komedia.Oprócz bardzo fajnych momentów ma bardzo irytujące.

Plusy:
-Ha-Neul Kim
-Ha-Neul Kim
-Ha-Neul Kim
-kilka fajnych momentów
no i jeszcze Ha-Neul Kim

Minusy:
-irytujące zachowanie głównego bohatera
-nijakie zakończenie
-nieco niespójny

Ocena:6.5/10

Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 30 sie 2007

Z tego, co się orientuję, to ‘My totur firend’ był mega hitem. Niektóre osoby nawet twierdzę, że jest lepszy od ‘My Sassy Girl’. Cóż... Zawsze byłem święcie przekonany, że fabuła ma coś wspólnego z ‘Tonari no totoro’ -> Anime studia Ggiblii, ale to tylko były moje przypuszczenia (pewnie dlatego, że tytuł podobny). Specjalnie oglądnąłem ‘My sassy girl’, po czym 5 minut później ‘My tutor friand’. Jakie wrażenia? Ten pierwszy zdecydowanie lepszy. Śmiałem się na głos, choć nie twierdzę, że ‘My tutor firend’ nie zawierał wcale zabawnych elementów. Niby kategoria filmowa ta sama jednak wielka różnica pomiędzy nimi. Kim Ha-neul widziałem wcześniej w filmie 'Dead Friens' i świetnym jak dla mnie 'Ice Rain' (choć z tej dziedziny ‘Antarctic Journal’ z mroczną muzyką Kenji Kawai jest nie do pobicia). Racja. Jest ona plusem tego filmu, tym bardziej, że gra wieśniarę… haha. 'Most wanted Actor' na hancinemanet, kwon Sang-woo jakoś nie wydawał mi się postacią niemrawą, a jego zachowanie.... w którym momencie było irytujące?
Cóż, komedia romantyczna zaliczana do kina familijnego, z kilkoma dramatycznymi scenami, którą można polecić każdemu. Nie jest arcydziełem, ale z powodzeniem można mu dać 7-kę :wink:
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 31 sie 2007

Ten film widziałam dość dawno temu. Pamiętam, ze mi się podobał. Ale nic więcej nie jestem w stanie sobie przypomnieć. No oprócz tego, że główny bohater walczył dość dużo.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Mizuki87
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Mizuki87 » 31 sie 2007

Fajny film kiedy go oglądałam tyle się naśmiałam no i zawsze zakończenie takie fajne w tego typu filmach:) Taka komedia romantyczna:) Bardzo miło się ogląda a co zakład to zakład xD w filmie oczywiście
Awatar użytkownika
deki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: deki » 26 wrz 2007

filmik bardzo mi sie spodobal^.^no chociaz musze przyznac ze
kawalek przewinełam :oops:
heheh glowni bohaterzy sa naprawnie zabawni:PPP
niooo niektore watki poprostu mnie rozbroily :lol: :lol: :lol:
chocb czesc gdzie dziewczyna sie uila,pocalowala go i sie na igo zrzygala(tiaak mam cudownie poczucie huoru^^)
ehhh podobal mi sie flmie ten aktorXD
nie to ze wykazal sei jakas nie przecietna gra a raczej swietnym cialkiem i buzka 8)
Awatar użytkownika
Narcia
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Narcia » 18 paź 2007

pierwszy ulubiony film, który już po tygodniu odobejrzenia oglądałam raz drugi ... a potem jeszcze raz i jeszcze raz ^^ polubiłam dzięki niemu Sang-woo ^^ a że grał tam też Gong Yu >_< spostrzegłam jakoś niedawno bleee ae kwasss
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 gru 2009

Ha, ja właśnie skończyłam :)

...I muszę powiedzieć, że zabawy było co niemiara, nie nudziłam sie wcale :)

Fabuła ciekawa, fajny pomysł w ogóle ale najlepsza robota była z aktorami :)
Główna para po prostu rządzi, a do tego jeszcze Gong Yoo niespodziewanie :D Przygłupa zgrywał, ale cóż :D Miło go było zobaczyć mimo wszystko ^^

Ode mnie 9/10 miło spędziłam czas i nawet nie zerkałam na zegarek. Musze coś z tym panem zbójem wyhaczyć :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2003] My Tutor Friend

Postautor: Azzel » 05 paź 2010

Dziwne, wydawało mi się ze dosyć znany to film i większość osób to widziało a prawie nikt nie komentował xD
Hm, wrażenia. Ogólnie całkiem się ciekawie to oglądało, taka sobie lekka komedyjka romantyczna, o ile aktora nie bardzo lubię, tak tu za bardziej młodu wygląda całkiem całkiem. Głowna bohaterka - też całkiem fajna, rzeczywiscie za piękność raczej dla mnie by nie uchodziła dzięki czemu jakoś tak bardziej realna była dla mnie? Animowane wstawki, trochę walenia się po mordach, czyli coś dobrego na rozluźnienie:). Myślę że dałabym coś pomiędzy 7,5 a 8/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 21 mar 2011

właśnie obejrzałam..

przyznam, że sięgnęłam po film ze względu na pana z kawiarenki z Coffee Prince.. a stałam się fanką głównego przy okazji :D anyway, boski film! Generalnie to kocham wątki w stylu od nienawiści do miłości. Zawsze mnie fascynował ten moment w którym uczucia głównych bohaterów zmieniają się z - na + :D

Spoiler! Generalnie sama końcówka filmu mnie totalnie rozłożyła na łopatki.. kiedy doszło do nieudolnej próby porwania Su Won przez gang pana z kawiarenki, potem sie przypałętały jeszcze te zazdrosne City Chicks, a jako wisienka na torcie inni mafiozi. i w ogole.. sposób w jaki nastąpila zamiana ról kiedy to pan z kawiarenki (w o gole :rolly: z tego gipsu na ręce) po stornie głównego bohatera bił sie z mafiozami, a główna bohaterka z zazdrosną laską siedziały z boku ściskając się za ręce i kibicując. No i oczywiście ingerencja głównej i odjazd na skuterku :fav: i ten krzyk pana z kawiarenki "proszę, przepisz sie do innej szkoły" :rolly: :rolly: :rolly: aaa.. no i jeszcze wcześniej ta scena kiedy on zakrwawiony sie wdrapwał przez okno do swojego pokoju i ona go potem bandażowała a on sie narkotyzował zapachem jej włosów :victory:

Po prostu film pierwsza klasa! TO LUBIĘ! :clap: :clap: :clap: mistrzostwo gatunku! na pewno nie raz jeszcze wrócę do tego filmu. i jak dla mnie 10/10 :!: :!: :!: Kolejny film po "He Was Cool" który będę wszystkim polecała
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 22 mar 2011

I sama się sobie dziwię...jak mogłam nie napisać w tym wątku?!!!
Film, zaraz po obejrzeniu, znalazł sobie przytulne miejsce na dysku twardym (F) i nie zamierzam go stamtąd usuwać. W sumie zostawiam sobie na komputerze niewiele filmów, bo jak dotąd mimo mojego ogromnego entuzjazmu tylko nieliczne na to zasłużyły:) Jednym z wyróżnionych jest właśnie "My tutor friend".

Bardzo dobra, lekka komedia utrzymana na równym poziomie do samego końca. Wszystko jest w niej idealnie wyważone - gra aktorska, fabuła, dowcip. Choi Su-wan okazuje się być dość silną kobieca postacią i nie zgrywa jakże znanej nam z wielu dram "sierotki Marysi", Kim Ji-hoon ma jaja na swoim miejscu i niesamowicie walczy, Jong-Soo gra totalna bidę, ale nie brak i jemu humoru. I zdecydowanie moja faworytka - mama głównej bohaterki...Nie wiem czy pamiętacie scenę, gdy Choi Su-wan nocą ostrzyła tasaka i obudziła swoja rodzinę dziwnymi dźwiękami?
Otóż "subtelność" matki głównej bohaterki chwyciła mnie za serce, jej argumentacja w postaci fruwających w powietrzu narzędzi,bądź podkreślające rację rodzicielki kurze szyjki traktowane tasakiem...Nie powiem... dość sugestywnie dawała do zrozumienia czego oczekuje po swoim dziecięciu....

Sporo jest momentów, które przewijałam, by móc jeszcze raz pośmiać się z tego samego min.: widowiskowe sprzeczki słowne Kim Ji-hoona z ojcem, "romantyczna" scena nieopodal budki telefonicznej, "korki" czy chociażby zapadający w pamięć dialog Kim Ji-hoona z lubym Choi Su-wan odnośnie "bycia ojcem" zwieńczony purpurą w okolicach oka:)

Polecam wszystkim, którzy chcieliby obejrzeć naprawdę dobrą komedie romantyczną a nie mogą niczego się doszukać wśród ostatnich "ciepłych kluch".
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 22 mar 2011

Piżmak pisze: I zdecydowanie moja faworytka - mama głównej bohaterki...Nie wiem czy pamiętacie scenę, gdy Choi Su-wan nocą ostrzyła tasaka i obudziła swoja rodzinę dziwnymi dźwiękami?

oj tak, taaaak! scena była genialna wręcz! i to skomentowanie "trzeba było zapalić światło"

Piżmak pisze: Sporo jest momentów, które przewijałam, by móc jeszcze raz pośmiać się z tego samego min.: (...) "romantyczna" scena nieopodal budki telefonicznej,

o ja.. ta scena wręcz wymiata! aż dziw, że mając tyle kart kredytowych, chłopak nie zakupił nowej kurtki, a wręcz przeciwnie, doczyścił ją żeby była czysta na końcowe sceny filmu :D
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 02 lis 2011

Film mi się bardzo podobał.Lubie takie charaktery kobiece.Silne i pewne siebie.Nie dające sobie w kaszę dmuchac.Tutaj główni bohaterowie bardzo pasowali do siebie i chyba dlatego tak polubiłam ten film.Akcja toczy się w miarę szybko i nie odczuwałam jakiegoś zastoju czy nudy.Zakończenie było ok choc mogło byc lepsze.Szkoda że bardziej nie pokazali ich miłości
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 15 wrz 2013

Film był w porządku, dobrze się ogląda, nie dłuży się. Mimo to liczyłam naprawdę na więcej. Pewnie dlatego, że spotkałam się z samymi pozytywnymi opiniami na jego temat.

Bohaterka sympatyczna, silna, słodko się irytowała na swojego "ucznia" ;) On łobuz, ale jaki uroczy :melt:
Jednak jak dla mnie za mało romansu, za mało. Najbardziej podobała mi się scena kiedy dziewczyna trochę sobie pozwoliła z alkoholem :P Obawiam się, że ten tytuł nie zapadnie na dłużej w mojej pamięci.

Obrazek
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Wróć do „K-movie”