[2006] The Host

filmy z Korei
Awatar użytkownika
zly
Co to jest dorama? o_O

[2006] The Host

Postautor: zly » 30 sie 2007

The Host
Obrazek

reżyseria Joon-ho Bong
scenariusz Joon-ho Bong

obsada
Doona Bae
Ah-sung Ko
Hie-bong Byeon
No-shik Park
Hae-il Park
Pil-Sung Yim
Song Kang-Ho,

opis
Film rozgrywa sie w współczesnym Seulu. Jego mieszkancy są terroryzowani przez tajemniczego potwora, zamieszkującego pobliską rzekę. Kiedy monstrum porywa do swojej kryjówki młodą, niewinną Koreankę, jej rodzina organizuje misję ratowniczą. Jednak nie zdają oni sobie sprawy, że może to tylko rozwścieczyć potwora i zagrozić życiu pozostałych mieszkańców miasta.
http://www.filmweb.pl" onclick="window.open(this.href);return false; użytkownik:Spych

Ode mnie:
Połączenie kina przygodowego,familijnego z lekkim horrorem.Moim zdaniem -film nierówny.

Plusy:
-wątek porwania głównej bohaterki przez potwora.
-fajnie zrobiony potwór

Minusy
-zakończenie
-poboczne wątki
-film z rodzaju :dorośli zachowują się jak kretyni a dzieci niezwykle dojrzale..

Ocena: 6.5/10

Awatar użytkownika
Kuririn
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Kuririn » 30 sie 2007

Ja słyszałem mnóstwo słów typu super film itp i oglądając go miałem spore oczekiwania aż za duże film dobry ale jakimś kamieniem milowym to nie jest.
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 31 sie 2007

eh... stały motyw => 'kwesta gustu'
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 sie 2007

W Korei to był HIT... -_- !
Najwięcej ludzi do kina poszło właśnie na ten film.
W Korei jest on uważany za bardzo dobry...
Ale mnie nie ciągnie do tego filmu za bardzo:)
Bo jakoś przeczytałem kilka opinii innych (z Polski)
i jakoś nikomu ten film nie podobał się na tyle aby powiedzieć "wyrąbany w kosmos film" ...
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 31 sie 2007

mootyl pisze:Ale mnie nie ciągnie do tego filmu za bardzo:)
Bo jakoś przeczytałem kilka opinii innych (z Polski)
i jakoś nikomu ten film nie podobał się na tyle aby powiedzieć "wyrąbany w kosmos film" ...

Obrazek LOL
Bo zaczne powoli zmieniać zdanie o tobie motylku.
Oglądnij film, a potem się na jego temat wypowiadaj. Nie sugeruj się opinią innych, bo według mnie to jest sprzeczne z samym sobą.

Jakiś palant napisał, że film jest do kitu, to pewnie taki jest...... Nie będę go oglądał..... bo jest do kitu. Bo wiecie...... Nie widziałem go... ale taki koleś tak napisał. Nie wiem czy jest do kitu, ale ten koleś twierdzi, że jest, więc pewnie jest. A jak jest do kitu, bo ten kolossus tak twierdzi, to nie będę go oglądał bo "wyrąbany w kosmos to on nie jest" i pewnie tak jest.
Tragedia Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 sie 2007

heh... wiem! Nie czytam opinii innych ludzi jeżeli mam dużą chęć na film, jeżeli nie mam za dużej to sobie popatrzę... nie powiedziałem, że film jest głupi... tylko, że mnie nie ciągnie do obejrzenia go:)

Nie wypowiedziałem się na temat filmu...
Tylko na temat opinii mówiących o tym filmie... lol;)
Ale jak cię to uraziło ... sorry:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 31 sie 2007

na mnie tez film wrazenia nie zrobil, choc zapowiedzi wygladaly ciekawie, po filmie mialem odczucie, ze ..... hm zaraz, zaraz po filmie nie bylo zadnych odczuc, ot obejrzalem nastepny film akcji, nie straszny, nie smieszny, duzo wrzaskow i tyle samo bieganiny.
chyba dlatego obecnie film D-war nie robi na mnie jakos specjalnego wrazenia, mam nadzieje ze jak w przypadku Hosta tez sie rozczaruje, tyle ze pozytywnie
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2006] The Host

Postautor: Snake » 01 kwie 2012

Najbardziej kasowy film w Korei, jeśli się nie mylę, ma status kultowego z tego co czytałem.

W Polsce to też jeden z bardziej znanych azjatyckich filmów, w telewizji (głównie kanały premium) często leciał.

Opinie o nim są podzielone, bez względu na to, czy widz nie zna żadnych innych azjatyckich filmów, czy ma w nich spore rozeznanie. Ja oglądałem go dość późno, zdążyłem sobie wyrobić jakieś zdanie o koreańskim kinie i przyzwyczaić się do tego, co ono oferuje (co nie jest wystarczające, żeby dobrze się na tym filmie bawić!). Z tej perspektywy The Host jest dla mnie kwintesencją koreańskiego kina.

Świetnie nakręcony jak większość produkcji z tego regionu, odważnie i bezkompromisowo mieszający gatunki, wreszcie wyjątkowo rozrywkowy, ale wcale nie żałosny. The Host jest fajny w najbardziej pozytywnym znaczeniu. Tej fajności brakuje mi np. w amerykańskich produkcjach, stąd Korea górą.

Polecam oglądać w hd i z dobrym dźwiękiem.

Film trafia do mojego top5 koreańskich filmów

8,5/10
Awatar użytkownika
alternacja
Co to jest dorama? o_O

Postautor: alternacja » 27 lip 2012

Film jest genialny, choc jak widac nie kazdemu przypada do gustu. Jesli ktos przygotowal sie na ogladanie horroru to na pewno sie zawiedzie, bo to komedio-dramat w temacie ojciec-dziecko-rodzina, z kilkoma politycznymi podtekstami (glownie any-amerykanskimi). Super gra aktorska Song Kang-ho.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 27 lip 2012

Horror? Gdzie tam był horror? Widać ze film wzbudza rozbieżne odczucia, bo albo bierze się go na poważnie i wtedy jest nudno i wielkie wtf,albo bierze się go jako parodię i można dobrze się bawić,a nawet pośmiać. Ja przygotowałam się na parodię i dobrze się bawiłam. Poziom absurdu jak w innym filmie tego reż - S szczekające psy nie gryzą.
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”