[2007] My Tutor Friend 2

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

[2007] My Tutor Friend 2

Postautor: Aragami » 31 sie 2007

Dobrze więc... był My Tutor friend, będzie także My Tutor Friend 2

Gong-gab-nae-gi Gwa-oi-ha-gi le-seun II

(My Tutor Friend Lesson II) (2007)

(a.k.a My Tutor Friend 2)

Obrazek

Kraj: Korea Południowa
Język: koreański
Rodzaj: Komedia romantyczna
Produkcja: Korea Południowa; CJ Entertainment
Scenariusz: Ji Kil Choi Won, In Eun-ah, Jo Joong-hoon
Reżyseria: Ji Kil Woong, Kim Ho Jung
Zdjęcia: Ji Kil-woong
Edycja: Min Dong-hyeon
RUNTiME: 126 min

Junko (Lee Cheong Ah), pół Koreanka pół Japonka, w ramach wymiany studenckiej przybywa do Seoulu w nadziei spotkania koreańskiego studenta, w którym zakochała się podczas jego wizyty w Japonii. Niestety po dotarciu do nowego uniwersytetu, dowiaduje się, że jej ukochany trafił do wojska. Na domiar złego pensjonat, w którym miała się zatrzymać pełen jest młodych, rozwydrzonych mężczyzn na czele z Jong Manem (Park Ki Woong), synem właściciela posiadłości. Zdesperowana Junko miała już szukać mieszkania w innym miejscu, jednakże w zamian za korepetycje z koreańskiego postanawia zostać. Jej nauczycielem stał się Jong Man, który doszedł do wniosku, że bardziej interesującą rzeczą od koniugacji jest nauka nieprzyzwoitych słów. Zamiast skupiać się na nauce, tych dwoje coraz częściej poświęca swój czas na kłótniach i zatargach, jednakże mimo to, Junko, zaczyna powoli odkrywać zupełni inną naturę Jong Mana, skrytą za jego niewrażliwą powłoką.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

global.yesasia.com | hancinema.net | VeryCd.com | Torrent

No cóż... właśnie go obejrzałem i moze być, choć jedynka jest zdecydowanie lepsza.
Najfajniejsze jest to, że główna bohaterka jest koreanką, a gra japonkę, jej ojciec też jest koreańczykiem i również gra japończyka. Ich kelnerka w barze również jest koreanką i gra japonke. Można to poznać nie tylko po wymowie, ale także po mimice twarzy głównej bohaterki (japonki tak nie robią)
Apropos wymowy. Zamiast 'hajimemashite' jest 'hajimashite'. Argatou goZ aimashita zamiast 'arigatou gozaimashita'
I w ogóle nie ten akcent...
Ale przynajmniej 'yakusoku' po koreańsku i japońsku brzmi tak samo.

Zapomniałbym. Film jest tak świeży, że nie ma go jeszcze na IMDb.com

cześć

Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 02 wrz 2007

Jestem praktycznie na świeżo po tym filmie... film był krótko mówiąc przewidywalny, ale sympatyczny. Przyznam się szczerze, że przy monitorze trzymał mnie tylko główny bohater - kolejny słodki uszatek - Koreańczyk XD Aktorka za to brzydka, i bardziej by mi pasowała do jednego z kumpli (tego z grzywką), a nie głównego bohatera XD
Jeśli ktoś chce się po prostu odprężyć, i spędzić te dwie godzinki wpatrując się w uroczy i śmieszny uśmiech "Junk-mana" XD, to polecam...film moim zdaniem mniej więcej na poziomie My boyfriend is type B, tylko jest trochę mniej irytujących momentów ;)

Mootyl, ja ściągałam z clubboxa twoasone (czyli nowa wersja naynay)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 02 wrz 2007

Główna aktorka nie jest brzydka, a główny bohater nie jest słodkim koreańczykiem - uszatkiem =_______=;
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 02 wrz 2007

Uszatkiem, mheheheheh. :D:D:D

Nie jeste ciachem, albo nie jest ciaszny, jak to mówią nasze koleżanki. :D
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Według mnie jest brzydka O.o to już nie mogę wyrazić swojej opinii?? O.o
Hah, według mnie jest słodki, i mi się podobał w tym filmie - nie widziałam go w innych produkcjach, więc nie wiem na ile go ucharakteryzowali, a na ile to jego wrodzony wdzięk.
Dla każdego kto inny jest ciachem - dla mnie Lee Jun Ki np nie jest ciachem XD A dla większości osób tutaj jest^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Jasne, że możesz. Aragami wyraził także swoją opinię, tylko opinie można wyrażać różnie. Poprzez własny dobór określeń lub poprzez zaprzeczenie. :D On wybrał tym razem tę drugą metodę.

Mi w zasadzie trudno odnieść się do urody aktorów, bo nie widziałem jeszcze MTF, a na zaprezentowanych fotkach ogólnie nie wyglądają źle, choć jest jedno foto, na którym jej nos wygląda jak kartofel ^^' a on w ten czapce wygląda jak Plastuś, a nie uszatek. XD
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Plastuś XD Może i plastuś :P Co nie zmienia faktu, że ja mam dziwny gust, i podobają mi się faceci z odstającymi uszami XD Tak jak Rain, Changmin z Szynek, tak i ten mi się spodobał ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 02 wrz 2007

Nie widziałaś go w innych produkcjach bo jest świeżym aktorem lub jak kto woli brand new (bo wszyscy teraz lubią używać zapożyczeń z anglika)
Możesz go jeszcze zobaczyć w 'Art of Fighting' (jeżeli nie przekręciłem tytułu). Jeżeli chodzi o Lee Cheong-ah to rónież można uznać ją za początkującą aktorkę mimo jej wcześniejszych (drobnych) ról w takich filmach jak 'ressurection of the little match girl' (nie kojażę jej z tego filmu O_o) i jakiś tam jeszcze innych. :D

Nie jest ona brzydulą, ale nie jest także miss. Jest po prostu średniej urody. To samo tyczy się głównego bohatera.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Jednym słowem jeszcze za mało operacji plastycznych XD, choć nie wiem, czy już teraz nie znajdzie się ich na MONKOREAN. XD
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Wiem że jest świeżynką, zresztą nawet jego wiek na to wskazuje ;) Chociaż nie....to że jest ode mnie młodszy już nic nie znaczy O.o''
Czytałam że grał jeszcze oprócz w Art of fighting jeszcze w jakimś filmie, ale nie kojarzę tytułu - grunt, że żadnego z tych jeszcze nie widziałam ;)
Co do aktorki, to widać mam za wysokie wymagania wobec aktorek ;) Bo tak szczerze mało która mi się naprawdę podoba^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 05 wrz 2007

ja wlsanie sie biore do sciagania tego ^^ ja lubie ta aktorke bo bardzo mi sie podobal film Temptation of wolves przecudny film i fajnie tam grala, a tego akora kojarze z Art of fighting ^^ tak tak widzialam go i fajne wrazenie na mnie wywarl ja jest z Emus przystojny jest on i do tego wysoki xD Emus chyba mamy podobny gust xD
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 05 wrz 2007

Saruś, dziwisz się? XD W końcu Minuś też nam się obu podoba XD A ja nawet nie skojarzyłam jej z Temptation of Wloves - ale gapa ze mnie XD Jakoś tam bardziej mi się jej gra aktorska podobała ^^'
Obrazek
Awatar użytkownika
Narcia
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Narcia » 18 paź 2007

echh główny bohater to mega ciasteczko i już ^^ ~~ jeny taka stara a takie bzdety gada ~~ sobie chyba ściągnę filmik w którym on grał <Art of Fighting, tak ?? >

obejrzałam by porównac do części pierwszej ale w sumie nic poza tytułem i koncepcją korepetycji nie łączy tych dwóch filmów

film przyjemny i zabawny ^^
Awatar użytkownika
Narcia
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Narcia » 18 paź 2007

echh główny bohater to mega ciasteczko i już ^^ ~~ jeny taka stara a takie bzdety gada ~~ sobie chyba ściągnę filmik w którym on grał <Art of Fighting, tak ?? >

obejrzałam by porównac do części pierwszej ale w sumie nic poza tytułem i koncepcją korepetycji nie łączy tych dwóch filmów

film przyjemny i zabawny ^^
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 02 sty 2008

Obejrzałam film wczoraj i zgadzam się z Aragami, ze jedynka lepsza. Jednak film nie był zły. Oglądało się go dobrze i chyba raz wybuchłam tzw. "serdecznym śmiechem", ale już nawet nie pamietam, w którym momencie. O tak luźna komedia, o której pewnie niedługo będę tylko tyle pamiętać - kto w niej grał, o czym była.
Co do aktorów - moim zdaniem główna bohaterka nie była brzydka, wręcz przeciwnie uważam, ze była ładna (ale to tylko moje skromne zdanie), a co do głównego bohatera - to przynajmniej ubierał się jak facet i w sumie był przystojny.
To tyle, a ocena to pewnie tak 7/10 - jak na kmedię.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?

Wróć do „K-movie”