[2006] D-Day

filmy z Korei
Awatar użytkownika
zly
Co to jest dorama? o_O

[2006] D-Day

Postautor: zly » 09 paź 2007

D-Day
Obrazek

inne tytuły Współlokatorki, D-day - Eoneunnal kabjagi cheotbeonjjae iyagi, Destination Hell
reżyseria: Eun-kyung Kim
scenariusz: Il-han Yoo
premiera: 3 sierpnia 2006 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Horror

Obsada:
Eun-Seong ....
Jin-yong Heo ....
Joo-ryeong Kim ....
Ri-na Kim ....
Yeong-jin Sin ....
Joo-hee Yoo

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Współlokatorki-2006-350076" onclick="window.open(this.href);return false;

OPIS:
Cztery uczennice trafiają do surowej szkoły dla dziewcząt. Budynek skrywa przerażający sekret...

ODE MNIE:
Zawód. Potencjał na film b.duży ale kompletnie nie wykorzystany.

Plusy:
-klimat surowej szkoły dla dziewcząt
-technicznie OK
-poboczne wątki dramatyczne
-pamiętnikowa narracja
Minusy:
-krawa końcówka "po najmniejszej lini oporu" czyli brak pomysłu na zakończenie historii
-nijaki bohaterki , może poza Okularnicą
-wątek horrorowy

Ocena:4.5/10

Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 09 paź 2007

Film wchodzi w skład serii wyprodukowanej przez cj entertainment wypuszczonej przez kanał sbs zatytułowanej '4 horror tales'
Pozostałe części to 29 February, Forbidden Floor (a.k.a 4th Floor), oraz Dark Forest.
Pamiętam jak długo musieliśmy czekać na ukazanie się napisów :- )

tutaj inny opis

Współlokatorki: Yoo-jin, Eun-soo, Bo-ram oraz Da-young, wspólnie przystępują do wstępnego egzaminu na wyższe studia. Mają trudności z przystosowaniem się do rygorystycznej atmosfery żeńskich akademików. Każda z nich posiada zupełnie inny charakter, dlatego ich aklimatyzacja oraz nawiązywanie przyjacielskich kontaktów z innymi studentkami jest procesem bardzo powolnym. Yoo-jin znalazła się w najtrudniejszej sytuacji, ponieważ zaczyna doświadczać wizji o dramatycznych wydarzeniach instytutu, które wydarzyły się w przeszłości. Jedną z nich jest obraz tragicznego pożaru, który miał miejsce kilka lat wcześniej. Yoo-jin stopniowo konsumowana jest przez własny strach. Jej dziwne zachowanie powoduje brak akceptacji ze strony środowiska akademickiego, a stosunki pomiędzy nią i pozostałą trójką przyjaciółek coraz to bardziej zaostrzają się.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tsuya
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Tsuya » 11 lis 2008

Też napaliłam się na ten film. Nawet mi się podobał, ale jakoś czasami nie mogłam go zrozumieć @.@
"Break Out! Break Out! jidai wo kiri hiraku New story" kawaii *-*

Wróć do „K-movie”