[2007] Hwang Jin Yi

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2007] Hwang Jin Yi

Postautor: mootyl » 18 paź 2007

Cudowna historia z piękną Song Hye-Kyo w roli głównej.

Gatunek: Dramat
Reżyser: Chang Yoon-hyun
Występują: Song Hye-gyo, Yoo Ji-tae
Czas trwania: 2h21min

Obrazek
Obrazek

Hwang Jin Yi, sławna 16wieczna Gisaeng, jest największą legendarną kurtyzaną dynastii Joseon. Była doceniona za mądrość, piękność i charakter.

Film pokazuje Hwang Jin Yi w nowym świetle, która potrafiła wykonywać swoje obowiązku, bez względu na jej trudną miłość. Jest to także historia Hwang-a, który przyczynił się do takiego obrotu wydarzeń.

Z opisu nie wynika nic! I dobrze!! Obejrzyjcie sami!!
Świetny dramat historyczny (a filmów historycznych nienawidzę!)
To tak jak wszystkich nienawidzę, to ten polecam!
Trochę długi i nudny, ale przyjemnie się ogląda i skłania do refleksji.
Dla fanów Song Hye-Kyo (JA!!) pozycja obowiązkowa!!

Obrazek

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 18 paź 2007

Ooooo film z Song Hye-gyo^^, szczerze powiedziawszy to jeszcze nic innego (poza FH) z nią nie oglądałam ^^", no ale czas i pora to zmienić :)

Mootyl...nie chce być jakaś namolna (heh ale i tak jestem :P), ale na prawdę byłabym Ci niezmiernie wdzięczna jakbyś pisał po polsku a nie po mootylowemu ;)
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
justyna2104
Oglądam regularnie xD

Postautor: justyna2104 » 18 paź 2007

odkąd usłyszałam o tym filmie pilnie śledziłam zasoby emula czy już tam czasami się nie pojawił...i mam go w końcu tak jak chciałam! to prawda że jest długi i trochę nudny, ale! SONG HYE KYO! tak, ona jest dobra a te klocki, czyli w aktorstwie. jak dla mnie idealnie odzwierciedla tą dramatyczną postać
: dumna, inteligentna, silna...chociaż rzeczywiście były momenty kiedy historia sie dłużyła to nie jestem rozczarowana. zdjęcia rewela i kolorystyka, a więc od strony plastycznej obrazu jest naprawdę GIT! polecam
Sarangheyo saranghejwoyo gudeyo
andwe uri iromyon andwe momchwoso donun andwe...

AJA AJA FIGHTING!!!
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Zgadzam się z tobą Justyna w 100%!
Song Hye-Kyo nie dość, że piękna to talent aktorski ma niesamowity! Ona naprawdę była tak jak legendarna Hwang Jin Yi!! ...

Do tego kostiumy, muzyka, pozostali aktorzy... wszystko było idealne! Nawet właśnie wolna fabuła nie przeszkadzała podczas seansu!

PS. makella postaram się... ale moje lenistwo sięga granic wszystkich możliwości:( Nie potrafię sensownie myśleć pisząc notkę przez 3 minutki:( Ah... tak szkoła mnie totalnie wykańcza!
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 18 paź 2007

WOW...już od dawna nie oglądałam tak świetnego filmu! I to chyba pierwszy koreański na tak wysokim poziomie! (czyli wychodzi na to że głównie oglądam durnowate filmy...luuuz..:P)

Świetna i wciągająca fabuła, klimatyczne zdjęcia & kostiumy, a sama Song Hye-gyo: bossska! uwielbiam oglądać znanych mi(i niekoniecznie lubianych) aktorów w nowych rolach, można wtedy lepiej przyjrzeć się ich warsztatowi: SHG od tej pory zaliczać się będzie u mnie do tych lepszych^^.

Fantastyczny historyczny/kostiumowy film. Gorąco polecam! 10/10!

*mootyl: lenistwo to pierwszy stopień do.... ;)
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Cieszę się, że ci się spodobał ten film!
Aby więcej takich ludzi było bo film jest warty obejrzenia!
Normalnie produkcja na skale światową!!
Według mnie jest lepszy od "Wyznania Gejszy" (Amerykańskiego Gniota) o 100 razy.
Dlaczego wspominam ten film, bo Hwang Jin-Yi jest z nim porównywany...

Korea jednak tym razem się postarała, ale chciałbym trochę więcej dramatyzmu w tym filmie!!:) Myślałem, że na końcu uronię łezkę, a tu tylko smutek i refleksje.
Awatar użytkownika
justyna2104
Oglądam regularnie xD

Postautor: justyna2104 » 24 paź 2007

też się zgodzę, że ten ilm jest lepszy od "Wyznań gejszy" (ale gniotem to bym go nie nazwała, bo pod wzgledem zdjęć jest o jakieś 70% lepszy), bo mam wrażenie, że scenariusz jakoś lepiej był dopracowany....może "Wyznania gejszy" mi nie podpasowały, bo zanim powstała ta produkcja to ja już zdążyłam książkę przeczytać, a ta jest o wiele ciekawsza, jak to zazwyczaj bywa...
Sarangheyo saranghejwoyo gudeyo
andwe uri iromyon andwe momchwoso donun andwe...

AJA AJA FIGHTING!!!
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 24 gru 2007

film jest genialny!! bardzo mi sie podobal koncowka super i zgadzam sie ze plastycznie film jest obledny, niesamowity wrecz... Song Hye Gyo powalila mnie w tym filmie grala przecudnie jest swietna aktorka ^^, muzyka gra aktorow miodzio Polecam ten film warto go zobaczyc
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2007] Hwang Jin Yi

Postautor: wiktor » 23 cze 2013

mnie zachęcił plakat + zachwyt Motyla :)
i o ile miło się patrzy na spokojne życie panienki/ustawionej życiowo kobietki i na bieganie po lesie i ratowanie świata .... to jednak, coś mi zalatywało Robinem /tylko rajtuzków brakowało/ :victory: a Marion, cóż ksieżniczkowata była, ale nie ta familia = sorry lala :roll: ; ale szeryf = zły szeryf był najlepsiejszy :melt:
i ta ich miłość /jakoś tak mdławo i bez wyrazu im wyszło - sorki, mnie nie przekonali = on wyglądał przy niej jakby co najmniej cierpiał :confuse: i tu wybierzcie sobie dolegliwość, którą lubicie :lol: , a lala może i była piękna, ale czy to wystarczy :omg:/

poza tym piękne widoczki, ładna muzyczka, całkiem ładne szmatki i troszkę akcji = czyli więcej dumania niż .... :rolly:

dziękujemy Kitsunowi za "bilety na seans" :hurra:
Obrazek

Wróć do „K-movie”