[2007] My Love

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2007] My Love

Postautor: mootyl » 06 lip 2008

Film o miłości i marzeniach. Czyli następna życiowa komedia z Korei, w której nie wszystko kończy się Happy Endem!

My Love - 내 사랑 (Nae Sa-rang)
Komedia, Romans, Dramat

Obrazek

Występują:
Kam Woo-seong (감우성)
Choi Kang-hee (최강희)
Eom Tae-woong (엄태웅)
Jeong Il-woo (정일우)
Lee Yeon-hee (이연희)
Ryoo Seung-yong (류승용)
Lim Jeong-eun (임정은)

Obrazek

OPIS:
Film opowiada nam 4 różne historie, przedstawia 4 różne pary i ukazuje 4 rodzaje miłości.

Nadchodzi wyczekiwane od wielu lat w Korei całkowite zaćmienie słońca. Jin-man po 6 latach powraca do Korei, w której zostawił swoją miłość. Przed jego wyjazdem kochankowie obiecali sobie, że spotkają się ponownie w dniu, kiedy księżyc całkowicie zakryje słońce. Jin-man wie, że jedynym sposobem, na skontaktowanie się z ukochaną, jest zdobycie swojego starego numeru telefonu. Okazuje się, że od 5 lat numer ten należy do niejakiej Su-jeong. Oboje spotykają się w barze i poznają bliżej po wypiciu kilku kieliszków. Jin-man opowiedział kobiecie swoją historię, a Su-jeong swoją. Dziewczyna jest zakochana w wdowcu Jeong-seok, który samodzielnie zajmuje się swoim małym synkiem. Chociaż próbuje jak może, mężczyzna nie odwzajemnia jej uczuć, wciąż pamiętając swoją zmarłą żonę.
So-hyun jest po uszy zakochana w Ji-wu, ale boi się do tego przyznać. Dziewczyna nie potrafi pić alkoholu (zawsze odpada po jednym kieliszku soju), aby spotykać się z Ji-wu prosi go o pomoc. Chłopak ma ją nauczyć, jak wypić całą butelkę soju.
Se-jin 3 lata temu poznał w pociągu marzycielkę Ju-won, w której się zakochał. Ju-won uczy mężczyznę jak żyć oczami wyobraźni i zmienia jego świat o 180 stopni.
Wszystkie 4 historie posiadają punkt kulminacyjny w dniu zaćmienia słońca. Czy wszystko zakończy się happy endem? Czy bohaterzy odnajdą w końcu prawdziwe uczucie? Czy mimo wszystko będą ze sobą?
Kiedy słońce pojawi się ponownie na horyzoncie... Wszystko będzie jasne!

ODE MNIE:
Jest to kolejny typowy koreański film z tego gatunku. Swoją formą przypomina troszeczkę Sad Movie, ale to tylko pozory. Chociaż na początku wydaje się nieciekawy później akcja nabiera tępa i troszeczkę humoru. Nie jest to jakaś rewelacja, ani coś nowatorskiego. Taki przyjemny film... Dobrze się go ogląda i pozostawia miłe wrażenie.
8/10

(osobiście dla mnie najlepszymi wątkami była pociągowa miłość i butelka soju)

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 lip 2008

Uwielbiam ten film!
Barzdo długo na niego czekałam i nie zawiodłam się. Wprawdzie nie odbiega konwencją od typowych koreańskich romansów, ale wyjątkowa obsada nadaje temu filmowi uroku i wyrazu.
Piękny był wątek 'pąciągowy'. Stworzyła go świetna para aktorów. Uważam , że Kam Woo-seong to mistrz gatunku.
Zaskoczeniem była dla mnie rola Eom Tae-woong. Nie widziałam go jeszcze jako postac tak ciepła i pozytywna. ;>
Film jak to z koreańksimi bywa zaczyna się lekko i przyjemnie, a na koniec mamy morze łez. Tu w moim przypadku nie było inaczej. Z drugiej strony cieszę się , że istnieją jeszcze filmy, które potrafią wzruszyc widza. Wprawdzie temat oklepany, ale mi jako fance gatunku chyba nigdy się nie znudzi. ;>

'My love' jest w klimacie 'Sad movie' i jakbym nie wiedziała kto reżyseruje powiedziałabym , że ta sama osoba zrobiła obydwa filmy. Może powstanie 'niechcący' i trzecia opowieśc z serii? Czekam ;)
Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: ishiko » 24 sie 2008

Bardzo bardzo bardzo dobry film. Początkowo mamy wrażenie, że oglądamy zupełnie niepowiązane ze sobą historie, a tu proszę, w pewnym momencie wszystkie okazują się mieć ze sobą całkiem sporo wspólnego! ^^ Bardzo lubię takie "zagrywki" i zabawę z widzem.

Bardzo podobała mi się w tym filmie Choi Kang Hee (ostatnio zagrała w dramie "My Sweet Seoul", bardzo polecam!) i Uhm Tae Woong (zupełnie nie mogłam go tam rozpoznać, dopiero potem przypadkiem wyczytałam, że to był on! xD).

Zgadzam się w zupełności z przedmówczynią, "My love", poprzez tego typu zawirowanie fabuły przywodzi na myśl "Sad movie", a od siebie dodam, że także "Family Ties" ^^ Oba filmy są godne polecenia!
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2007] My Love

Postautor: anna-banana » 21 lip 2012

Pierwsze moje skojarzenie po zetknięciu z tym filmem,to Sad movie, tak samo jak w tamtym filmie mamy cztery historie miłości, a nie każda kończy się szczęśliwie. Moją ulubioną historią jest ta najbardziej melodramatyczna, historia kierowcy metra, bardzo wzruszająca część filmu i dodatkowo bardzo podobna do historii strażaka z Sad movie.
Ogromnym zaskoczeniem dla mnie jest Jung Il Woo w tym filmie,jak zaczynałam oglądać to nie wiedziałam że on tu gra,aż tu nagle na początku zaraz wyskakuje i jego wcielenie sprzed 5 lat, jeszcze z pucołowatymi policzkami,urocze :fav:
Jego historia była druga z moich ulubionych, to jak uczył dziewczynę pić soju,a dopiero potem sobie przypomniał ich wspólną historię i czemu dziewczyna chce się nauczyć pić soju i móc wypić całą butelkę.
Historią włóczykija rozdającego darmowe uściski jakoś najmniej mnie obeszła, może dlatego ze jakoś było tam najmniej miłości i widać było że
Dobry film, jednak widać bardzo podobieństwo do Sad movie, przy tym Sad movie było lepsze, ale jeśli mówić o tym filmie abstrahując od Sad movie,to ten film sam w sobie jest dość dobry, do pośmiania i do popłakania.
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”