[2008] Death Bell

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Death Bell

Postautor: mootyl » 04 sie 2008

Jedyny koreański horror tego lata...
"Za każdą złą odpowiedź, jeden uczeń umiera. Zacznijmy test!"

Obrazek

Tytuł: 고死: 피의 중간고사 - Death Bell
AKA: Gosa ; Exam: Bloody Mid-Terms
Rok produkcji: 2008
Premiera: 06.08.08
Występują:
Nam Gyu-ri jako Lee Na
Ki-beom jako Hyeon Kang
Lee Bum Soo jako Chang-wook

OPIS:

20ścioro najlepszych studentów Liceum Chang-Ahn pojawiło się na dodatkowych zajęciach w sobotni poranek. Podczas jednej z lekcji w szkole rozbrzmiała dziwna melodia. Po chwili w tajemniczy sposób włączają się telewizory. Studenci zostają jeszcze bardziej zszokowani, gdy na ich ekranie ukazuje się wszystkim znana dziewczyna, zamknięta w pomieszczeniu stylizowanym na tablicę, wypełniającym się wodą. Głos z głośników oznajmił uczniom, że jeżeli dadzą poprawną odpowiedź na pytanie... ich przyjaciółka zostanie uratowana. Z czasem ginie coraz więcej studentów, pojawia się coraz więcej pytań... a każde z nich jest trudniejsze od poprzedniego, a do tego czas na odpowiedź jest ograniczony... co gorsza... ze szkoły NIE MA WYJŚCIA! ...

Ode mnie:

CZEKAM AŻ WYJDZIE NA DVD I BĘDĘ MÓGŁ OBEJRZEĆ^^

TRAILER:
" onclick="window.open(this.href);return false;

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Cont[agious]
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Cont[agious] » 04 sie 2008

Zapowiada się fajnie, chociaż z drugiej strony to taki następny azjatycki standard - dużo czarnych, długich włosów, pokiereszowane dzieci, narastająca panika... Ale nie ukrywam, że zobaczę z chęcią. ^^
さようならバカな人 ~~ ♥
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 05 sie 2008

Czytałem w sumie recenzję, która mówiła, że ten film właśnie trochę odbiega od swoich poprzedników. Koreańczycy postanowili zrobić coś w stylu "Piły", amerykańskiego slashera i doprawić to jeszcze gore. Oczywiście motyw dziewczyny z długimi czarnymi włosami także się pojawia, bo dla Koreańczyków ta kultowa postać nigdy nie przestanie być straszna i przerażająca... zobaczymy... Ma być nowatorsko, ale czy będzie?
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
vyette
Oglądam regularnie xD

Postautor: vyette » 05 sie 2008

Ciekawie się zapowiada... z wielką chęcią obejrzę :D

mootyl pisze:Czytałem w sumie recenzję, która mówiła, że ten film właśnie trochę odbiega od swoich poprzedników. Koreańczycy postanowili zrobić coś w stylu "Piły", amerykańskiego slashera i doprawić to jeszcze gore.

Omg..coś w stylu "Piły"?! To na pewno bedzie przerażające 8)

mootyl pisze:Oczywiście motyw dziewczyny z długimi czarnymi włosami także się pojawia, bo dla Koreańczyków ta kultowa postać nigdy nie przestanie być straszna i przerażająca...

To właśnie mi się podoba!Jak dla mnie jest symbolem azjatyckich horrorów^^"
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 05 sie 2008

vyette pisze:To właśnie mi się podoba!Jak dla mnie jest symbolem azjatyckich horrorów^^"

Tak jak czosnek jest nierozłącznym elementem każdej protrawy tak i długie czarne włosy są nierozłącznym elementem azjatyckich horrorów.
Poza tym, długie czarne włosy.... są... sieksi :smitten:
Awatar użytkownika
Patu-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Patu-chan » 20 sie 2008

Moja znajoma Koreanka właśnie ostatnio wspominała mi o tym filmie ^^ muszę ją więc troszkę wypytać o wrażenia po oglądnięciu go xD Unikam horrorów, bo to nie na moje nerwy, ale na ten chyba się skuszę ^^ Tym bardziej, że to będzie chyba mój pierwszy azjatycki horror ; p
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 14 lut 2009

Wczoraj miałam przyjemnoścć obejrzeć Death bell i powiem szczerze,że motyw z zagadkami przyprawił mnie o ciarki. Pomysł mieli całkiem dobry, tylko potem się rozpędzili i film zamienił się w krwawą jatkę. Chociaż nie powiem pomysł z umieszczeniem dziewczyny w pralce, z charakterystycznym dzwonkiem i cała reszta pułapek powiały odrobinkę świeżością. Fil obejrzałam od początku do końca z nosem przy ekranie, więc śmiało mogę go polecić. Nawet znalazłam polskie napisy:)
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 15 lut 2009

Obejrzałam ten film razem z przyjaciółkami i ekhm.. Wszystkie się zanudziłyśmy~~ jednym z nielicznych plusów tego filmu jest Ki Bum <3 a poza tym ten film to zlepek kilku innych i może bardziej by mi się spodobał, gdyby nie komentarze przyjaciół w trakcie oglądania filmu, czyli: "To było w tym filmie... A ten motyw był w tamtym.." itd. XD
Jak dla mnie jest to film na raz, bo ani nieciekawy, ani nie trzymający w napięciu taki zwykły :/
A szkoda, bo tak się cieszyłam jak pojawił się na necie T.T
Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Postautor: amigone » 02 mar 2009

wasze komentarze nie są za bardzo zachęcające wiec odłożę ten film na czas gdy będę się baaaaaaardzo nudziła:)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 02 mar 2009

Z tymi komentarzami to tak,że zależy oczywiście od gustu:) Zresztą teraz kino azjatyckie wręcz sypie z rękawa różnymi horrorami ( w szczególności te tajlandzkie wybijają się pośród nich, niekoniecznie na wyżyny), ale jest w czym przebierać i można się zagubić w tych wyborach. Fil nie jest mistrzostwem świata...ale obejrzeć warto chociażby dla samego Kim Buma i rozwiązania końcowej zagadki - kto zabija i dlaczego.
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 05 lut 2010

Death Bell to bardzo dobry horror, a przynajmniej jeden z najlepszych koreańskich jakie oglądałam. W ogóle uważam, że Korea produkuje najlepsze horrory : P
Może i nie bałam się jakoś szczególnie bardzo (w sumie DB oglądałam już dosyć dawno, więc mogę nie pamiętać), ale poczucie niepokoju towarzyszyło mi do ostatniej minuty, co ewidentnie zalicza się na plus. Przerażająca krwawa jatka w szkole, dziwne zagadki, goniący czas, super! Jedyne co mnie denerwowało (jak zwykle zresztą w każdym horrorze), to głupota niektórych bohaterów - po co odłączają się od grupy, włażą w jakieś ciemne miejsca i potem się dziwią, że ich coś dopadło? No ale inaczej nie byłoby filmu, więc... ; P
No i Kim Bum! Bardzo miło oglądało się go na ekranie ^ v ^
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 05 lut 2010

Hmm, kurcze, oglądałam już ten film trochę czasu temu więc czegoś szczególnego nie powiem... Pamiętam tylko, że bardzo mi się podobał. Jeden z fajniejszych horrorów jakie miałam okazję oglądać ^^
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 05 lut 2010

też pamiętam, że mi się bardzo podobał^^
z tym że wg mnie ciężko to jednak nazwać horrorem, prędzej dość oryginalne gore xD ale pamiętam że kilka motywów mi się tu bardzo podobało, no i to pierwsza rzecz z Kim Bumem jaką widziałam xD bardzo fajny film
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 lut 2010

Ależ to głupie, boże drogi ^^
Zobaczyłem se, skoro nagle taka dyskusja sie ożywiła no i niby Kim Bum... Rolę miał taką jaką przewidywałam i został w to wplątany w dokładnie taki sposób jakiego się spodziewałam :P A koniec końców... Wiadomo.

Główna bohaterka nawet mi się podobała..

Fabuła była poryta, przewidywalna i szalenie nie straszna, już prędzej obrzydliwa, ale i tak punkty ma za logiczne wyjaśnienie. Jakoś ból ojca łatwiej mi zrozumieć niż zemsty duchów (Chociaż czemu akurat niewinne dzieci zabijał to juz nie kapuje... zaraz, to to nie były te dzieciaki, które się wtedy uplasowały przed jego córką? A, no to w takim razie cofam to) no i świetnie sie wstrzeliło w tę kulturę azjatycką gdzie tyle sie słyszy o tym, ze wszyscy walczą o bycie najlepszym... Jeszcze lepiej jakby to był film japoński.
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 13 kwie 2010

Według allkpop ( http://www.allkpop.com/2010/04/first-pe ... ath-bell-2 ) Death Bell 2 ma się pojawić już w lipcu. Mimo iż większość kontynuacji mnie denerwuje i, jak wszyscy doskonale wiedzą, wypada słabo w porównaniu z pierwszą częścią nie mogę się doczekać ^^ Może tym razem będzie to coś więcej niż "muahaha, myśleliście że mnie pokonaliście?! Nie ma tak dobrze, mordujemy dalej!".

...No i może zreinkarnują Kim Buma... XD

Wróć do „K-movie”