[2005] Daddy Long Legs

filmy z Korei
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2005] Daddy Long Legs

Postautor: margot. » 16 lis 2008

Daddy Long Legs - Kidari ajeossi

Obrazek

reżyseria: Jeong-shik Kong
scenariusz: Hyeong-jun Kim
premiera: 13 stycznia 2005 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Melodramat

obsada:
Yi Shin - Jong-jong Kang
Ji-won Ha - Young-mi Cha
Jeong-hun Yeon - Joon-ho Kim
Jun-ha Jeong - PD Lee
Eun-hye Park - Young-woo
Bin Hyeon - Hyung-joon

opis:
Young Mi gdy była mała straciła rodziców. Pewnego dnia pojawia się nieznajomy mężczyzna i postanowią jej pomóc. Young Mi zafascynowana światem oraz książkami nazwa go "Długonogi Tata". Życie toczy się dalej, Young Mi dorasta i postanawia spróbować swoich sił w rozgłośni radiowej. Z czasem poznaje Joon Ho i zakochuje się w nim. Oczywiście jak przystało na porządną dziewczynę, postanawia dowiedzieć się, kim nieznajomy mężczyzna, który jej kiedyś pomógł.

``````````````````````````````````````````````````
Kolejny niesamowity, wzruszający film koreański. Jeżeli komuś podobał się film "A Millionaire's First Love" czy "..ing" to ta pozycja również przypadnie wam do gustu.

Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 16 lis 2008

Kiedys, całe wieki temu czytałam ksiazkę Jean Webster pod tym samym tytułem i była to jedna z ulubionych ksiązek mojego dzieciństwa...
O filmie słyszalam ale jakoś nie mogłam sie przemóc.... Pewnie dlatego ze ma smutne zakończenie :) A który koreański film nie ma :D

Przyznam ze porównanie do Milionaire Firs Love i ...ing bardzo zachęciło mnie do zapoznania się z filmem:) Jak tylko bede miała wiecej czasu - chyba sie skuszę:)
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 16 lis 2008

"A Millionaire's First Love" i "..ing" również miały smutny zakończenia ^^.
Film "Daddy Long Legs" naprawdę jest fajnie zrobiony. Nie wiem ile w nim jest zgodności z książką J. Webster, ale na pewno warto się skusić na tą produkcję :)
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2005] Daddy Long Legs

Postautor: Chie » 10 sty 2012

Właśnie obejałam i film nawet mi się podobał.Nie wiem ale przeważnie na takich filmach się wzruszam a tym razem tak nie było.Może to dlatego że ta całą tragedia nie byłą aż tak dramatycznie przedstawiona jak w niktórych filmach.Bohaterowie mi się podobali szczególnie ta jej koleżanka i producent.:)Niektórych rzeczy można się domyślec.Jednak nie spodziewałam się że z tą historią listowną coś takiego wyjdzie.Byłam przekonana że ....Film myślę że warto go obejrzec.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”