[2005] The Shadowless Sword

filmy z Korei
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2005] The Shadowless Sword

Postautor: margot. » 18 lis 2008

Miecz przeznaczenia - Muyeong Geom (The Shadowless Sword)

Obrazek

rok: 2005
gatunek: przygodowy, fantasty
reżyser: Young-jun Kim
obsada:
Seo-jin Lee
So-yi Yoon
Hyeon-jun Shin
Ho-bin Jeong
i-yong Lee

opis:
Władca koreańskiego królestwa Balhae ginie w zamachu. Tylko ostatni książę królestwa, przebywający na wygnaniu od 14 lat, jest w stanie przywrócić porządek w państwie, zjednoczyć siły i uwolnić je od najeźdźców, którzy dokonali tego morderstwa i podbili Balhae. Misję sprowadzenia księcia do kraju otrzymuje So-ha, najlepsza wojowniczka w królestwie. Będzie musiała się zmierzyć z doskonale wyszkolonym żołnierzami wroga, którzy zrobią wszystko, aby wymordować ostatnich członków dynastii.

````````````````````````````````
Ktoś oglądał może tą produkcję? Dla odmiany, jest to film łączy przygodę z fantasty. Charakterem przypomina "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Hero". Warto oglądnąć coś z poza repertuaru dramy, romansu czy komedii i ten film choć nie jest olśniewająco powalający jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok", niemniej jednak całkiem ciekawie zrealizowany.

Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 13 sty 2010

Bardzo mi się podobał ten film i o dziwo obejrzał go nawet mój brat, który twierdzi, że głupoty oglądam i jemu też się podobał, z czego wniosek, że najpierw trzeba coś zobaczyć, a potem to oceniać :)
Sceny walk bardziej mi się podobały niż np. w Azumi (ale tam to się głównie krew lała), a tu więcej fantazy :) film dość długi, ale nie zdążyłam się na nim wynudzić. polecam
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Postautor: zimorodek » 14 sty 2010

Tak, oglądałam jakieś 2 tygodnie temu. Piękne były sceny walk (ach, ta wschodnia choreografia...), historia moze nie powalała, a zachowanie głównego bohatera mnie śmieszyło... Żal mi trochę wojowniczek, obie zginęły z tak błahego powodu...
ach, życie jest piękne po maturze!
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re:

Postautor: wiktor » 29 maja 2012

obejrzałam wczoraj śliczną bajeczkę ....
i choć sama historia :confuse: momentami :confuse: nawet się dłużyła ... bo szli i szli ... to jednak
zimorodek pisze:Piękne były sceny walk (ach, ta wschodnia choreografia...)
... :mrgreen: oj tak... tylko zadziwiające, jak walczyły panie - to prawie jak taniec ... płynne ruchy i gracja, natomiast w wykonaniu panów = cóż to już była mała demolka :bejsbol:
zaskoczyła końcówka ... nie wiem czemu jakoś widziałam Aragorna :rolly: jak przed bramą Mordoru zachęca do walki :victory: :rolly: :rolly: :rolly:

pamiętam z filmu:
przede wszystkim kobiety, te piękne i silne, i bez których te biedne chłopaki nie ruszyliby swoich szanownych liter, a już na pewno nie osiągnęliby tego za co inni ich oklaskiwali lub nienawidzili...no i musiały poświęcić dla nich swoje cudowne lub parszywe życie, bo inaczej cała chwała by im przypadła, więc... trzeba było się pozbyć dekoracji :mrgreen: .... ale i panów drugiego planu:
koreański Jack Sparrow: Obrazek
i pan z pięknym "makijażem":Obrazek

taka se bajeczka na spokojne nic nie robienie 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2005] The Shadowless Sword

Postautor: Chie » 29 maja 2012

Fajny film na rozluźnienie. Uwielbiam sceny walki więc tym bardziej do mnie trafił.
Polecam.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”