[2008] Antique

filmy z Korei
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Antique

Postautor: daydreamer4 » 02 gru 2008

Korzystając z kompletnego braku czasu :D postanowiłam sklecić post na cześć tego, co z pewnością wywoła uśmiech na wielu twarzach. A zatem:

Antique (2008) - 서양골동양과자점 앤티크
Obrazek
Obsada:
Ju Ji-hun - Jin-hyuk Kim
Yu Ah-in - Ki-beom Yang
Kim Jae-wook - Sun-woo Min
Choi Ji-ho - Su-yeong Nam
Yeo Jin Goo

O filmie:
Film powstał na bazie japońskiego komiksu "Seiyō Kotto Yōgamini cooperen", stworzonego przez Fumi Yoshinaga.
Spadkobierca rodzinnej fortuny Jin-hyuk ma pieniądze, wygląd, urok osobisty… wszystko - za wyjątkiem miłości swojego życia. W związku z tym zakłada ciastkarnię, gdzie kobiety prędzej czy później z pewnością się pojawią. Wynajmuje Sun-woo, genialnego cukiernika, swojego przyjaciela ze szkoły średniej oraz Ki-beom’a byłego boksera, który, tak kocha słodycze, że sam postanowił zacząć je robić. Razem z ochroniarzem – kelnerem, Su-yeong’ iem, ci czterej przystojni i niezwykli młodzi ludzie wprowadzają sporo zamieszania w spokojnym otoczeniu ich małego sklepiku. Mimo, że na pozór wydają się szczęśliwi i beztroscy, każdy z nich skrywa głęboką tajemnicę, z którą boi się zmierzyć.

No co tu dużo pisać – film o ciachach, które robią ciacha ^^ Z pewnością już wszystkim obił się o uszy, ewentualnie o oczy :D

A jeśli nie, to proszę bardzo:
Stronka oficjalna: http://www.antique2008.co.kr/
Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=oxKVP8BgkHE
MV: http://www.youtube.com/watch?v=yO-45xd- ... re=related
Filmk promocyjny: http://www.youtube.com/watch?v=wo2fIxxo ... re=related napisy angielskie
za kulisami: http://www.youtube.com/watch?v=akkdNCtA ... re=related
za kulisami: http://blog.naver.com/antique2008/80057906290 napisów brak ale i tak jest zabawnie

W Korei od premiery, która miała miejsce 13 listopada film obejrzało już ponad milion widzów, dodam że w 81% były to kobiety :D Nic dziwnego u nas też pewnie wiele osób (w tym ja :)) czeka z niecierpliwością aż film będzie zsubowany i będzie można go ściągnać. Z moich dotychczasowych poszukiwań wynika, że na razie jest to niemożliwe. Może jak dobrze pójdzie (tzn. jak pojawi się DVD) to film będzie osiągalny już na święta :D

A teraz troszeczkę fotosowego szaleństwa XD
Boskie plakaty:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Trochę screenów:
Zapomniałam dodać, że oprócz 4 skośnych ciasteczek pojawi się tez jedno francuskie :D A oto i ono:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Coś w sam raz na pulpit :P Obrazek Obrazek

I jeszcze bonusik :P:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 02 gru 2008

No to fajnie, że napisałaś, ja też się juz napaliłam na ten film, treść, dwóch pierwszych bohaterów, aspekty yaoi... :smitten: Nie mogę się doczekac filmu. Juz sama obsada mnie zachęciła a jak zobaczyłam trailer :wow:
Musimy trochę poczekać i bądżmy dobrej mysli, że szybko zobaczymy Antique :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 02 gru 2008

Też się nie mogę doczekać (JiHoon, mój mąąąąąąąąż *_*).
JiHoon daje radę tak bardzo i tak bardzo zaprząta mą głowę, że nawet yaoi wątki schodzą na drugi, albo i na dziesiąty plan.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 gru 2008

Zgadzam sie w pełnej rozciągłości :) Obsada jest przeboska :D Od strony wizualnej film na pewno nie zawiedzie. Mam nadzieję ze nie przesadzą z dramatyzmem i utrzymaja wszystko w lekkiej i przyjemniej formie. I będzie prawdziwa uczta :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 gru 2008

Myślę, że wszystko już zostało na ten temat powiedziane i ja niewiele mogąc dodac dołączam się do zbiorowego ślinotoku :D

mmm, to ciasteczko francuskie trzyma poziom xP
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 14 gru 2008

Znalazlam tego linka na Soompi:
http://cbmax.com/q/김재욱

Wygląda na to że można ściągnąć Antique w wersji CAM. Więc jeśli ktoś umiera z niecierpliwośći :D to może spróbować.
Ja niestety nie dość, że nie rozeznaję się w Clubboxie to na dodatek moja Opera go nie trawi, a ja genialna usunęłam z dysku Internet Explorera :/

Ale jeśli ktos mógłby sprawdzić, czy to faktycznie Antique i w jakiej jakości to będę bardzo bardzo wdzięczna :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 sty 2009

Antique Bakery wychodzi na DVD już 10 lutego :D :D
W Korei szaleństwo trwa już od kilku miesięcy, a ja przeczuwam to samo na naszym forum :D:D
Widziałam na soompi parę zdjęć i zapowiada się ostro jak na koreańskie realia ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 16 sty 2009

tak szybko?! o_O
... ale jeszcze będzie trzeba czekać na napisy angielskie-_-
mam nadzieję, że wyjdą szybko:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 23 sty 2009

Aż sobie przeczytałam mange z wrażenia :D (tylko dlatego ze była króciótka:P ) Nie byla to może najbardziej fascynująca historia na świecie, zaczeło się świetnie ale pod koniec troche mi sie wszytsko ciągnęło. Jednak niektóre dialogi i interakcje między głównymi bohaterami były przekomiczne :D

Najlepszą postacią był zdecydowanie Tachibana (Ju Ji-hun) za to najmniej polubiłam naszego genialnego cukiernika, ale jak mu się włączał jego "devilish charm" oj bylo zabawnie ^^
Chikage (kelner niezdara) mial piękne wejście w mandze - aż się popłakałam ze śmiechu - jestem bardzo ciekawa jak zostanie przedstawiony w filmie bo jego postac była taka najbardziej "mangowa"...
Z zapowiedzi i filmów promocyjnych wynika, że zachowali to poczucie humoru które tak mi sie spodobało w mandze a jeśli chodzi wątki homoseksualne - ciekawe na ile się zdecydują... ?? ;> ale myślę ze troche wszytsko złagodzą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 sty 2009

jeśli chodzi wątki homoseksualne - ciekawe na ile się zdecydują... ?? ;> ale myślę ze troche wszytsko złagodzą Smile

Oj nie wiem czy załagodzą. Udział francuza w tym projekcie nie jest nieuzasadniony ^^ Z tego co widziałam (niechcący :D ) to jest dużo kissów i nawet jedna scena łóżkowa między Kim Jae-wook'iem a panem Francuzem ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 23 sty 2009

Ale ja nie to miałam na myśli ^^ Chodziło mi bardziej o charakter i 'sposób bycia' Ono Yusuke :P Ale moze masz rację... Sceny z Francuzem to i tak będzie sporo :D A jeśli chodzi o pana Francuza... oj niezłe ziółko - a tak niewinnie wygląda^^ Ale będę składać modły żeby umiał tez grać a nie tylko wyglądać bo inaczej wszytsko sie popsuje...
Obrazek
Awatar użytkownika
Cont[agious]
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Cont[agious] » 23 sty 2009

aaaaa~ nie spoiler2ujcieee~ .___."

opis brzmi ciekawie, film będzie z pewnością..interesujący ;d
tylko co ja zrobię z tą moją nienawiścia do koreańskiego... może głośniki wyłączyć...
さようならバカな人 ~~ ♥
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 23 sty 2009

Aaaa, po tym co właśnie napisałyście, to się 3 razy bardziej nie mogę doczekać tego filmu! (a ze względu JJH już wcześniej nie mogłam się doczekać, a teraz to już prawdziwa tortura). Ech, czemu to nie JJH ma sceny z Francuzem???
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 23 sty 2009

Aaah kiedy film bedzie dostepny w necie, normalnie nie mogę sie już doczekać... Jak ktoś znajdzie prosze o info nawet na PW :)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 05 mar 2009

Dzisiaj rano właczyłam komputer i odkryłam, że na DVD pojawilo się ANTIQUE!!!!! I to z napisami angielskimi :D:D Yaay!:dance: :dance: Pełna euforia^^ Wszystkie zainteresowane odsyłam na Soompi :D:D:D

Aaaach ;) Jakie dziś sie piekne popołudnie zapowiada :D
Obrazek

Wróć do „K-movie”