[2008] Antique

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 05 mar 2009

Yikes, co to dziś będzie za dzień. :D:D

edit 06.03.09
Zabieram się wreszcie za to cudo. Prawie dwa dni przeleżało i ani sekundy dłużej! xP

edit 2 07.06.09 godz.00:08
Ha! Obejrzałam ;]
Ile ciaaaastek <3 Uwielbiam tych panów, po prostu sama słodycz. Jin-hyuk (Ji hun) roztrzepany do granic możliwości, sam nie wie czego/kogo ^^ chce, ale ma tak piękne serce i mimo, że ciągle się złości i krzyczy nigdy nie ma nic złego na myśli. Ah uwielbiam go z tymi papierosami <3
Następny Sun Woo <3 Kolejny złoty chłopak. Taki delikatny, a zarazem seksowny i przebojowy. Uwielbiam te jego transformacje. W pracy i po. ^^ Chociaż muszę przyznać, że w obydwu wersjach wygląda hooot!
Pozostali dwaj też byli uroczy, zwłaszcza Su-yeong , który momentami przypominał mi Min Yeopa z Coffee Prince'a.

Wątek miłosny też jest świetny^^ Jak to Jin Hyuk wkurzał się na wizyty francuzika. ^^

Historia pięknie przyozdobiona serią kolorowych scenerii i właściwie po raz pierwszy spotykam się z taką jakością obrazu, klimatycznym oświetleniem, kolorystyką. Cudowne zdjęcia, świetny montaż i nawet jeżeli na początku wydają się być dziwne te wszystkie latające obrazy szybko się przywyka. Nawet te 'ciemne' wątki na swój sposób zostały świetnie pokolorowane, a cukiernia to już w ogóle *.* Bajkowo <3

I to wszystko przy Jaurim, co jest ogromnym plusem bo kawałki świetnie wkomponowały się w film. Zwłaszcza 'Carnival Amour' hit sezonu wiosennego '08 ^^

Aha, panowie, zwłaszcza Jihoon w ostatniej scenie jest zdecydowanie za chudy. o.0

Aha2 (xP) Uwielbiam Jae Wooka w kapeluszach! Zwłaszcza w tej scenie w samochodzie.. <3 Właściwie to uwielbiam go w każdej postaci xP

Aha3 Kocham głos Jihoon'a. <3

Aha4 Kocham uśmiech Jihoona i Jaewooka <3<3

Aha5 Wie ktoś, gdzie kupić taki uroczy samochodzik? Dla takiego to nawet prawo jazy bym sobie zrobiła. ^^

Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 08 mar 2009

Niedzielne popołudnie, słoneczko świeci, a ja skończyłam oglądać "Antique" i z filizanką dobrej kawy wybrałam sie żeby napisać krótkie sprawozdanie a tu.... ;)
Wszytsko przez te edycje ;) i nie zauwazyłam Maurowej recenzji ;)

A moje odczucia niewiele sie róznią, wiec nie napisze tu nic odkrywczego :D
Podobnie jak w mandzie tak i w filmie moim ulubieńcem był główny bohater czyli Jin-hyuk. Czepiajacy sie o wszytsko, gderający pod nosem, ironiczny i absolutnie przeuroczy Ji Hoon. To byla sama przyjemność oglądać go :)

Natomiast jeśli chodzi o Jae Wook'a, no, nie mogę powiedziec ze mi się nie podobał bo to byłoby kompletna nieprawda, ale bardziej mi odpowiadał jako ciepły i uroczy, zawsze uśmiechniety szef kuchni, niz ponętny demon seksu 8) ale to dlatego że jeszcze go w takim urokliwym wydaniu nie oglądałam xD

Ki Beom, ex boxer chociaż mam wrażenie ze było go jakoś niewiele w porównaniu z mangą to jakoś mnie tak ujął i nie wyobrażam sobie filmu bez niego, a co do tego ostatniego pana ... hmmm byl tak jakoś za malo zabawny... Ale tez, tez uroczy :)

Panów omówiłam to moge przejsc do samej historii... Kolorowy zawrót głowy krótko mówiąc, grają, tąńczą, spiewają ale nie jest to az tak bardzo natrętne i właściwie szybko się kończy ;) Tylko ze moim przekleństwm okazało się czytanie mangi. Nie mówię że przez to film mi sie mniej podobał ale miałam wrażenie jakby był taki pociachany. Ale po za obcięciem kilku wątków pobocznych, i tak byl bardzo zgodny z mangą, było jednak kilka scen, które chciałabym zobaczyc tez na ekranie ;)

Pan Francuz, udźwigął swoja rolę całkiem nieźle, niestety czasem (ale tylko czasem) wyczuwalo się pewna nienaturalność... Za to w pewnym momencie nie mogłam sie zdecydować co podoba mi się bardziej, panowie, wypieki czy moze język francuski :D

Jedyny minus - jak na film o cukierni/ciastkarni... mało tych "dzieł" tam widziałam... Ja tu sie nastawiałam na długie wspaniałe ujęcia cukierniczych popisów Sun-woo i tu sie zawiodlam... Wszytsko było przedstawione za szybko, poszatkowane klatki no i ogólnie za mało moim zdaniem... Na szczęście na końcowych napisach mogłam nareszcie nacieszyc oczy więc im wybaczyłam ;)

Aha5 Wie ktoś, gdzie kupić taki uroczy samochodzik? Dla takiego to nawet prawo jazy bym sobie zrobiła. ^^

Ahahaha ;) Samochodzik uroczy, Ale ja sie łapałam na tym że zastanawiałm sie jak oni się w nim mieszczą, taki był malutki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 08 mar 2009

Ale ja sie łapałam na tym że zastanawiałm sie jak oni się w nim mieszczą, taki był malutki Very Happy

Też prawda :D

A nie miałaś wrażenia, że cała scenografia i świat wokół jest z kartonu? ^^ Zwłaszcza cukiernia od zewnątrz i ulice. Świetny efekt. xP Daje nam odczuć, że ta historia jest jeszcze bardziej przerysowana niż zamierzano
;]
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

A nie miałaś wrażenia, że cała scenografia i świat wokół jest z kartonu? ^^ Zwłaszcza cukiernia od zewnątrz i ulice. Świetny efekt.

No własnie, wiedziałam ze o czymś zapomnę... Efekty specjalne były świetne :) Faktycznie miało sie wrazenie kompletnej nierealnosci :) Gdzie to się wszystko mieści... zupełnie nie umiałam "objać" przestrzennie tej cuekierni;) Ale najbardziej podobało mi się "rozmnożenie" Ji Hoona :D:D Uwielbiam takie sceny ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 08 mar 2009

Ach! tak bardzo pragne tego filmu, ale mój net odmawia współpracy megauploadowi T_T
Mówicie, e JiGoon prezentuje się hot? Aaaaaw <3333 (nie żeby to było dla mnie jakies zaskoczenie... ;))
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 08 mar 2009

Mówicie, e JiGoon prezentuje się hot?

Nie wiem czy można bardziej. xP

Zawsze możesz obejrzeć online na azn.tv Ostatnio jakość filmów na tej stronie zaskakująco mile się poprawiła.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 08 mar 2009

ogladanie online jest dla mnie nieakceptowalne wręcz XD nie lubię i koniec. ale poczekam na torrenty, albo poprosze kogoś, by mi sciągnał. albo sciągne jak pojade do domu, tam MU działa mi doskonale.
Tyle, że się biedna naczekam...
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Ale torrenty już sa ;) Tylko też do sciągnięcia z MU, więc przerzuciłam je na MF :) Po linka mozna do mnie pisac na PM :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 10 mar 2009

obejrzałem i jestem pod wrażeniem!
Dawno tak dobrego filmu nie widziałem... taki enjoy jak nigdy.

Czasami film oscylował w magicznych klimatach prosto z Moulin Rouge (nie wiem czy dobrze napisałem). Te taneczne i śpiewane sceny mam na myśli of course i właśnie one podobały mi się najbardziej... Dodały one temu filmowi taką nutkę świeżości i "innowacyjności" ^^

Jest tajemnica, romans, komedia i ogólnie jak leciały napisy końcowe to w myślach mówiłem sobie: "ja chce jeszcze!" ....

Tak na koniec, to powiem, że jestem dumny z Korei, że wykazali się taką tolerancją dla homo, robiąc ten film. Ja się przyznam, że przy scenach z francuzem wymiękałem i mówiłem: "tutaj trochę przesadzili" ^^

Świetny^^
(przepraszam za jakąś dziwną składnie itp. ale jest 2:30 - środek tyg. - a ja nie śpię tylko oglądam filmy ;p)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 10 mar 2009

To sie nazywa eye candy!!!! *o*
Film okazał się znacznie lepszy, niż oczekiwałam! Bardzo zgrabnie nakręcony, pomysłowy, zabawa różnymi sposobami narracji, mieszanka konwencji. Jak na film o ciastkach i ciasteczkach to naprawdę dobry kawałek kina, nawet jeśli fabuła nie jest specjalnie odkrywcza czy głęboka. Ogląda się super. Co oczywiście w dużej mierze jest zasługą dwójki głównych bohaterów :D Ach, JJH!!!!!!!!!!!! Soooo hooot, i nawet ten wąsik, który na zdjęciach z planu nico mnie raził, jakoś w filmie nie przeszkadza. Do tego w sumie JJH całkiem całkiem grał. To jednak była zupełnie inna rola niż goong i devil, gdzie gral (bardzo oszczędnie) zimnych i nieczułych, a jego głównym urokiem miała być kamienna twarz (i świetnie się w tym sprawdzał). Tutaj się śmieje, złości, flirtuje, żartuje... a wszystko z niesamowitym urokiem *_* Moja miłość tylko się wzmocniła.
A Kim Jae-wook tez dobrze wyglada, choć wolałam go w coffee prince.
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 13 mar 2009

Zdecydowany fav tego roku.. a przynajmniej tego sezonu. Już nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam tak dobry koreański film O__o
Niesamowicie zgrabnie przejścia z wątków humorystycznych do tych bardziej smutnych i wręcz przerażających.. !
Uśmiałam się, wypłakałam, zatrzęsłam z nerwów i.. ;P
Więcej takich filmów z tak boską obsadą ~!!!
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 13 mar 2009

Skończyłam oglądać i muszę powiedzieć, że mam ...ochotę na ciastko:) Film był pyszny, prześmieszny i przykuwał do ekranu do ostatnich minut jego trwania - po prostu az sama byłam zaskoczona co się dzieje, że wciąż patrzę, a to przecież wydanie dwupłytowe,więc trochę trwał:) Za ciastami naprawdę nie przepadam...chyba że to będzie ptyś, to co innego, ale w trakcie chciałam usiąść obok tego pana z policji, co mu sie rzekomo miał poziom cukru podwyższyć i jeść razem z nim:) Fenomenalny pan z Gooinga w troszke innej tutaj odsłonie, ale jakże przystojny i męski...Mniam:)
Troche brakuje mi już słów zachwytu, by opisać to dziełki w kolorowej oprawie, więc już skończę:)
Awatar użytkownika
kekem
Co to jest dorama? o_O

Postautor: kekem » 19 mar 2009

film to po prostu cudo XD myślałam, że padnę z niecierpliwości czekając ale warto było XD pełen koloru, humoru i....słodkości. ni i Ji-hoona oczywiście :D
Awatar użytkownika
Martex
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Martex » 23 mar 2009

Hmm... wszyscy zachwalają ten film, a ja coś tak jakoś się rozczarowałam. Oczywiście mam na myśli fabułę (nie aktorów). Miałam po prostu inne wyobrażenia. Ale może to wynikac z tego, że nie zroumiałam 1/3 tego co mówili (długotrwały brak kontaktu z językiem robi swoje), a przeciez kiedyś całe dramy oglądałam po angielsku i dawałam jakoś radę. A moze po prostu jestem rozkojarzona. No dobra nie czas i miejsce na autopsychoanalizę (czy takie słowowo istnieje;P)
Oczywiście Ji Hoon bossski *__* jak bym miała takiego faceta i do tego własciciela cukierni tooo.................bym się roztyła, czyba, że zapewnił by mi odpowiednią dawkę intensywnego wysiłku fizycznego :P A Jean-Baptiste vel Francuzik był dla mnie taki jakiś... śliski, ble.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 23 mar 2009

zgadzam się francuzik kompletnie nie w moim guście. Raczej wolę męskich facetów, więc Francuz był dla mnie troszkę mało zjadliwy, ale było go tez niewiele, więc przebolałam:)

Wróć do „K-movie”