[2008] The Good, the Bad, the Weird

filmy z Korei
Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

[2008] The Good, the Bad, the Weird

Postautor: ishiko » 24 sty 2009

Obrazek

The Good, the Bad, the Weird (좋은 놈, 나쁜 놈, 이상한 놈)
gatunek : western
reżyseria: Kim Ji-woon (Tale of Two Sisters, Bittersweet Life)

Obsada:
Song Kang-Ho, ... Yoon Tae-goo, the Weird
Lee Byung-hun ... Park Chang-i, the Bad
Jung Woo-sung ... Park Do-won, the Good

Akcja filmu rozgrywa się w latach 30-tych XX wieku w Mandżurii. Płatny zabójca (pan zły ;D) zostaje wynajęty do przejęcia "mapy skarbów", która jest w posiadaniu japońskiego oficera podróżującego pociągiem przez bezkresne stepy Mandżurii ;). W tym samym pociągu pojawia się "pan dziwny", który niczego nieświadomy spokojnie rabuje pasażerów i to właśnie w jego ręce wpada mapa. Do akcji wkracza także "pan dobry", którego zadaniem jest wyłapanie wszystkich przestępców i wskadzenie ich za kratki. I tak zaczyna się historia, która z każdą kolejną minutą dostarcza nam nowych, niezwykłych wrażeń i emocji xD

Nie trzeba być fanem westernów, żeby obejrzeć ten film :D Osobiście nie wiem czy znajdzie się chociaż jeden western, który obejrzałam, a powód, dla którego z takiem wielkim zapałem zasiadłam do "The Good..." jest po pierwsze: ryżyser Kim Ji-woon, którego "Bittersweet Life" jest w czołówce moich ulubionyh koreańskich filmów, a po drugie: pan "Good" i pan "Bad" :D
Film jest świetny, akcja szybka i momentami film jest baaardzo zabawny, chociaż powiedziałabym, że to raczej czarny humor. Do tego niesamowita ścieżka dżwiękowa! Polecam! ^^

Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 04 lut 2009

Głosno o tym filmie bylo juz od dawna :) A przynajmniej ja ciągle na niego wpadałam... No to w końcu zdecywowalam sie go obejrzeć :) Powiedziałabym, że to baaardzo rozrywkowy film :D Co chwile coś się dzieje ale po obejrzeniu całości pozostaje jakiś niedosyt... Film właściwie wiecej ma wspólnego z filmami akcji niż z westernem i chociaż dużo się dzieje to bardzo niewiele wnosi to do samej fabuły :) Ale za to w momentach przestoju pan Good i pan Bad (zwłaszcza pan Bad ^^) nie pozwalali mi sie nudzić :D
Myślę, ża warto się skusic na ten film, bo zdecydowanie wyróżnia się na tle innych chociażby formą, czy muzyką ale jeśli ktoś spodziewa sie wielowątkowej, zajmującej historii to tak jak ja będzie odrobinę zawiedziony.
Obrazek
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: caporal » 04 lut 2010

Mega produkcja, fakt, pod względem budżetowym. Początek przedstawiający bohaterów ok. Środek chaos. Końcówka długa, przydługa. Jeżeli chodzi o aktorów, to dobry poziom trzymał Song Kang-ho (zakręcony, dziwny). Z braku innych filmów można obejrzeć. A jeżeli ktoś przeoczy, nic nie straci. To by było na tyle. 8)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 mar 2010

W piątek wieczorem, na tych naszych pokręconych screeningach na uni miałam wreszcie okazję obejrzeć ten film :D

Bawiłam sie wyśmienicie, ze względu na aktorów (zarówno pana Lee ale też pana Kanga któy dobrym aktorem jest ale zwykle po prostu mnie denerwuje z jakiegos powodu) ale i fabułę. Western niesamowity, sceny akcji też takie że Jackie Chan by się nie powstydził, tajmenica, no przede wszystkim.... ścieżka dzwiękowa!!! Mam taką fazę ta to... ciągle sobie nucę ale znalazłąm tylko jakieś fragmeny filmu w necie z tym natomiast osobnego score'u to chyba nie ma..? A szkoda..

9.5/10
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 14 mar 2010

O matko! Eggie a ja na myśl o tym dziele wysypki dostaję brrrr
Ja juz nawet nie umiem powiedzieć dlaczego tak mnie on odstręcza, no może Ci zobrazuję to tak:
Wyobraź sobie całą Twoją niechęć do DoRe Mi i JGS i pomnóż to przez kilka razy bryyyy
jak dla mnie okropieństwo :P
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Wow, serio? A jakiś konkretniejszy powód? Sama fabuła czy...?
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: caporal » 14 mar 2010

OST Tutaj dla zainteresowanych :)
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Eggie po prostu nijak nie mogę się wpasować tę konwencję westernową w azjatyckim wydaniu.
Jak dla mnie to coś takiego jak spaghettiwesterny albo jeszcze gorzej westerny rodem z NRD (bo takie były-niestety)
I jak to oglądam, to mi się kojarzy i nic na to nie poradzę.
Poza tym oglądając kino azjatyckie ja jako Europejka pragnę w nim widzieć te azjatyckość właśnie i to mnie w nim pociąga, a nie
wzorowanie się na westernach.
I to chyba moje główne zarzuty co do tego filmu.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Ale przecież większość filmów obecnie azjatyckich nijak sie ma do tej azjatyckości. Wszystkie są napakowane technologią że różnicy między Kim Jae Wonem i Tomem Cruise'em nie zauważysz, a te które są niby takie poważne, również są w tym podobne do Holly czy europejskich. NIestety, ale moim zdaniem nie da się tego tak wyraźnie rozdzielic dlatego ja po prosu oglądam jak dobry film, nie starat sie wyłapytać jakiś azja-emelentów.

No nic, moich uprzedzeń też nic nie złąmie wiec nie będę cię namawiać :) Ja się uśmiałam setnie :D

PS Bardzo dizękuję za ost! (Tylko nie mogę go ściągnąć... :( Kiedy wreszcie będę w domu!!!!???)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 14 mar 2010

O matko! Eggie a ja na myśl o tym dziele wysypki dostaję brrrr
Ja juz nawet nie umiem powiedzieć dlaczego tak mnie on odstręcza, no może Ci zobrazuję to tak:
Wyobraź sobie całą Twoją niechęć do DoRe Mi i JGS i pomnóż to przez kilka razy bryyyy
jak dla mnie okropieństwo Razz

Yayyyy , Lulu jestem CAŁYM sercem z Tobą!
Poza tym.... ja tam się nudziłam :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Jasne, że mnie Eggie nie namówisz, bo przecież kino azjatyckie, to nie tylko to naszpikowane techniką i efektami wzorującymi się na zachodzie i zachodnich aktorach i właśnie nie to mnie w nim pociąga i tego absolutnie nie szukam...
Raczej Kim Ki Duk i jego klimaty, ta nieśpieszność, wolno idąca akcja, mnóstwo niedopowiedzeń i elementów symbolicznych, to jest to przy czym odpoczywam i co mnie w Azji pociąga.
jak chcę hardkora z zachodu i tamten klimat, sięgam właśnie po kino stamtąd....

EDIT:

Ten film obejrzałam na fali fascynacji Jung Woo-sungiem po A Moment To Remember...
I tylko dlatego piątka i żółwik Mauruś....ten film wieje nudą, nic w nim odkrywczego nie ma jeno piaski i pustkowia....
Ni to Indiana Jones ni to Mad Max albo W Samo Południe...
No nie mogłam się tam w nim odnaleźć, ale nie ma tego złego....
Po prostu po tym filmie stałam się jeszcze bardziej wyczulona na to co wybieram do oglądanie,
aby niepotrzebnie nie tracić czasu na takie dziwadła i zająć się dobrym(oczywiście w moim osobistym pojęciu) kinem wschodu :)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 14 mar 2010

no ja niestety jestem nadal wierna Sukiyaki Western Django - nic tego nie pokona :D

a tak w ogóle to fanka westernów jestem, ale Hamerykańskich, John Wayne ach :D i ten jego krok

a to - takie sobie, ale da się obejrzeć
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 14 mar 2010

a tak w ogóle to fanka westernów jestem, ale Hamerykańskich, John Wayne ach Very Happy i ten jego krok

offtop KartoflAnka to masz we mnie bratnią duszę ;D Jeszcze parę lat temu w każdą niedzielę przed obiadem przysiadało się do tvp2 najpierw szybki werstern a potem romans z lat 60 tych :D <3333 Teraz już nic takiego nie ma ;(
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 14 mar 2010

offtop KartoflAnka to masz we mnie bratnią duszę ;D Jeszcze parę lat temu w każdą niedzielę przed obiadem przysiadało się do tvp2 najpierw szybki werstern a potem romans z lat 60 tych Very Happy <3333 Teraz już nic takiego nie ma ;(

offtop - a jak i te starodawne komedie romantyczne :D to były czasy

swoją droga ogurek w sukiyaki miał najdłuższą role w swoim życiu,zreszta ja wielbię tarantino :D a czemuż nie zostałam reżyserem :shock:

koniec offtopa
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2008] The Good, the Bad, the Weird

Postautor: wiktor » 06 sie 2012

cytując tv4 to jest: western orientalny :mrgreen:

pamiętam.... złote myśli:
"mówią, że śmierć jest potrzebna, tylko żywi mają poczucie pustki"
"moja przeszłość została w Korei, ty też zapomnij" /Maura pamiętaj :rolly: /

poza tym, że połowa filmu, to ucieczki i gonienie się ... to jednak .... :noi: jakość tak .....

choć podsumowując: czemu Zły był zły? bo nosił się na czarno i rozmazał mu się makijaż niszcząc ładne co nieco? /chociaż w tym rozmazanym makijażu i bliznach mu do twarzy nawet było :aww: / a czy Zły był zawsze zły, czy dopiero, jak spotkał Dziwnego? A dlaczego Dziwny był dziwny, bo ... marzył o zwierzętach i ziemi? a może bo nosił hełm nurka? A może to on zły, bo zawsze robił rozp.....? A Dobry, czy był dobry? dlaczego? bo był ogolony i .... a może za mało o nim wiemy? A może to on był zły? na koniec przecież zrobił..... no i nie powiedział o czy marzy ......

:confused: o czym marzył..... :puppy: chyba się nie dowiem ....
Obrazek

Wróć do „K-movie”