[2006] Time

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2006] Time

Postautor: Snake » 18 lis 2010

Jak dotąd wszystkie filmy Kim Ki Duka, które widziałem były świetne. Ten również, może nawet ustawiłbym go na pierwszym miejscu ?

Cieszą mnie pozytywne opinie na doki, bowiem na innej stronie naczytałem się, że taki słaby i nijaki, aktorstwo fatalne itp.. Tak samo i zauważyłem, że niektórzy zaczęli patrzeć na wszystko od Kim Ki Duka przez pryzmat buddyzmu, pewnie nawet jeszcze przed obejrzeniem,

Muszę przyznać, że sceny z maską były bardzo mocne i zapadające w pamięć, tak samo jak i cała historia. Odbierałem ten film również jako metaforę zagubionych osobowości i zanikania tożsamości we współczesnym świecie (przedstawione pod koniec masowe, ściśnięte społeczeństwo, spośród którego kamera wyławia te pamiętne trzy kobiety) . Drugi z plakatów przedstawiający bohaterkę zawieszoną w przestrzeni, leżącą obok męskiej rzeźby też nazbyt wymowny. Mimo, że symbolicznie nie tak rozbudowany jak inne dzieła KKD, to można zastanawiać się nad wieloma rzeczami, czasem, którego nie ma, albo który się nie liczy ; miłością, która jest cienka jak skóra ?, i wieloma innymi

Wróć do „K-movie”