[2006] Now and Forever

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2006] Now and Forever

Postautor: Piżmak » 13 lut 2009

Kochaj tak, jakbyś miał jutro umrzeć

Obrazek

Podstawowe informacje:

Tytuł:" Yeolliji" aka "Now and forever"
Produkcja: Korea Południowa
Gatunek: dramat, romans
Data premiery: 13.04.2006 (świat)
Reżyseria: Seong-jung Kim
Scenariusz: Kim Kyeong-hoon
Czas trwania: 105 min.
Występują: Ji-Woo Choi jako Han Hye-won
Seong-guk Choi jako Kyung-min
Han-seon Jo jako Lee Min-su

trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=6HkGDSfvrfc

Krótki opis:

Lee Min-su jest młodym kierownikiem potężnie rozwijającej się koreańskiej firmy. Nie wierzy w miłość i jest typowym playboyem. Gdy związek trwa zbyt długo - szybko go ucina, by omotać kolejną swoją ofiarę:) Przypadkowo spotyka na swojej drodze Hye-won, która przyciąga jego uwagę swoim pogodnym sposobem bycia i nietuzinkową urodą. Para z czasem zakochuje się w sobie i odkrywa, iż miłość to nie tylko życie chwilą i marzeniami, ale też prawda, która boli i może ją w najmniej oczekiwanym momencie przerwać.

Parę słów ode mnie:

Nie chcę wam psuć zabawy z oglądania tego filmu, dlatego nie zdradzę nic ponad to, co już zostało powiedziane. Film skończyłam oglądać przed chwilą i mogę świadomie rzec, iż umilił mi on półtorej godziny nocy. Jest to ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i nieoczekiwanych okolicznościach a także o akceptacji stanu rzeczy, w jakim przyszło się znaleźć głównym bohaterom. Przez większość czasu film rozbawiał mnie do łez, więc mogę go śmiało polecić. Między elementami smutnymi i wesołymi została zachowana subtelna harmonia, więc nie powinniście się zniechęcić:)

Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 13 lut 2009

Kiedyśtam postanowiłam obejrzeć ten film ponieważ byłam spragniona Sunnie'go (tzn. Jo Han-sun'a), a ilez razy można w kółko oglądać Temptation of Wolves (tzn można dużo razy^^ ale jednak chciałam czegoś innego). Czytałam o tym filmie ze jest smutny i w ogóle taki typowy koreański wyciskacz łez za którymi nie przepadam, ale jednak, jakoś z przekory chyba, stwierdziłam ze ten będzie inny i na pewno mi sie spodoba. Niestety... to JEST typowy koreański wyciskacz łez, których nie lubię i tego też nie polubiłam :P Postać grana przez Sunniego bardzo niewiele rózniła sie od tej z ToW wiec nawet on niewiele tu zdziałal. A Choi Ji Woo też nie bardzo się wyrózniała (łzy, łzy, duzo łez :P)

Ale mimo wszytsko historia ma swoje atuty i film jest łądny i składny:) Nie ma dłużyzn ani jakiś tam zupełnie niestworzonych pomysłów. Więc jeśli ktoś uwielbia koreańskie wyciskacze łez będzie usatysfakcjonowany :)
Nie chciałam tutaj pod żadnym względem urazić fanek(fanów?? :P) takich produkcji, ale ja poprostu wolę szczęśliwe zakończenia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 13 lut 2009

też wolę szczęśliwe zakończenia, ale przyznasz że przez większą część filmu można było się nieźle pośmiać:0 Przynajmniej mnie rozbawiła postać głównej bohaterki i jej nagłych pomysłów. Lubię patrzeć na ładne twarze...A oni razem wyglądają dobrze:0
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2006] Now and Forever

Postautor: Chie » 31 paź 2011

Obejrzałam i mi się film podobał.To prawda czasami chciałabym obejrzec coś wesołego ale przeważnie trfiam na takie wyciskacze.Ogólnie film był bardzo pozytywny.Tylko czemu no czemu są w tym filmie aż dwie tragedie tyle tylko że druga nie pokazana.Rozumiem wszystko ale takie coś to już przesada.Ogólnie lubię tego aktora.Może nie jest moim ulubieńcem ale kojarzę go z Temptation.Główna bohaterka i jej szalone pomysły były naprawdę fajne.To z radarem chyba najlepsze.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”