[2008] Baby and I

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2008] Baby and I

Postautor: Piżmak » 14 lut 2009

Nie martw się tata cię uratuje...

Obrazek

Podstawowe informacje o filmie:

Tytuł: Baby and I / Baby and Me / Ahgiwa Na
Produkcja: Korea Południowa
Gatunek: familijny, komedia
Reżyseria: Kim Jin-Young
Scenariusz: Choi Won
Muzyka: Jang Dae-seong
Czas trwania: 96 min.
data premiery: 13.08.2009r (świat)

Występują:
Geun-seok Jang jako Joon-soo
Byeol Kim jako Byeol Kim
Mason Mun jako Dziecko Woo-ram Han
Myeong-su Park jako Woo-ram Han - dziecko (głos)
Jeong-nan Kim jako Pani Cho - nauczycielka
Lee Mun-Shik

Opis:
Joon-soo (Geun-seok Jang) uczęszcza do pobliskiego liceum Myungsung. Rodzice Joon-soo'a mają już dość ciągłego odwiedzania jego wychowawczyni pani Cho Tyson (Jeong-nan Kim), która po raz kolejny wzywa ich do siebie ze względu na narastające problemy jakie Joon-soo stwarza w szkole. Rodzice postanawiają zostawić go na dłuższy czas samego w domu, aby ten przemyślał swoje postępowanie. Joon-soo nawet się nie spodziewał, że na domiar tego pojawi się w jego życiu ktoś jeszcze, jego sześciomiesięczny syn Woo-ram Han (Mason Mun), o którym nic nie wiedział do tej pory. Nie pozostało mu nic innego, jak wziąć odpowiedzialność za siebie i małego syna. Początkowo przy opiece dziecka pomaga mu Kim Byeol i wspierają go koledzy ze szkoły. Tylko czy Joon-soo będzie w stanie poczuć się jak kochający ojciec, nie wiedząc gdzie jest matka podrzuconego dziecka?

Moje odczucia:

Ciepła, śmieszna i wzruszająca momentami komedia familijna, której dużo uroku dodają dwaj głowni bohaterowie - zarówno ten sześciomiesięczny jak i ten osiemnastoletni. Dziecko jest prześliczne i prawie jak w "I kto to mówi?" tez wyraża swoje myśli:0 Wdzięczna mieszanina przyjaźni, zauroczenia i odpowiedzialności za drugiego człowieka przedstawiona na tle problemów dojrzewania:0

trailer:

Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 15 lut 2009

Bardo ciekawy film =D Brakuje mi takich produkcji ostatnio, bo większość, na które trafiam są bardzo poważne, nudne i z dziwnie pokręconą fabułą~~ nudzą mnie takie filmy, więc bardzo się ucieszyłam, że ten film jest w końcu dostepny i można go obejrzeć :D Czasami wychodzą takie "perełki", chociaz coraz mniej w porównaniu np. z zeszłym rokiem ^^''

A film polecam chociażby dla obejrzenia samego głównego bohatera <3
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 15 lut 2009

Dziękuję za zgodzenie się ze mną w tej kwestii. Malutki bohater jest uroczy. Jego "tata" przykuł mnie do ekranu. Piosenka, która leci w tle, gdy "tata" pędzi na lotnisku po swoje dziecię - zna ktoś może jej tytuł albo wykonawcę?
Awatar użytkownika
min-ah
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: min-ah » 20 lut 2009

Też się zgodze:)jestem świeżo po nim i musze stwierdzić, że bardzo przyjemny film...no i Geun-seok jeszcze nie wyglądał tak H.O.T :twisted: hehehe Woo-ram jest po prostu przesłodki..hyhy rośnie następne pokolenie koreańskich przytomniaków 8)
troszke zbił mnie wątek z prawdziwym ojcostwem, bo od samego początku spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Ogólnie film pozytywny i wart obejrzenia
:)
[img]http://i254.photobucket.com/albums/hh120/pooriina/mf.jpg[/img]
obecny ścisk poduszki przy:
|->Boys Before Flowers
|-> When It's at Night
|->Star's Lover
|-> Love or Bread
|-> Magic Ring
|-> Why Why Love
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 20 lut 2009

a jakie były twoje domysły związane z tematem ojcostwa?
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 lut 2009

W tym filmie Park Myung Soo wymiata. 8) Normalnie życiowa rola. :D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
min-ah
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: min-ah » 21 lut 2009

Całkowicie nie spodziewałam się, że ojcem okaże się ten..yyy ten kto sie okazał :) nie chce robić jakichś spoiler2ów;)
Zanim zaczęłam oglądać, to coś tam czytałam o tym filmie i pierwsza myśl jaka mi przyszła po 5min filmu, ze to 'sprawka' rodziców, którzy pomimo tego, ze 'uciekli' to chcieli dać mu jeszcze jakiegoś 'dopalacza' by zmądrzał, wydoroślał i na poważnie pomyślał o swoi postępowaniu. Mogło to być dziecko ich, rodziny, sąsiadki...tak wiem, mój tok myślenia jest zadziwiający...rodzice mają małe dziecko, a starszy syn nic o tym nie wie :lol:
Drugi pomysł to matka sie pomyliła i włożyła Woo-ram'a do innego wózka na zakupy...hola hola...przecież jest karteczka napisana specjalnie do Joon-soo WTH!?!....koleżanka??może jakaś młoda sąsiadka ukrywała ciąże przez rodzicami, a kiedy urodziła postanowiła go podrzucić do 'dobrego domu'????
Lol...
Jak detektyw Monk cały film starałam sie dojść czyje to dziecko,bo jakoś nie dawałam wiary, że Joon-soo, piekielnie przystojny Joon-soo jest ojcem, a jak sie okazalo kim jest Tata to...'eeee????'
[img]http://i254.photobucket.com/albums/hh120/pooriina/mf.jpg[/img]
obecny ścisk poduszki przy:
|->Boys Before Flowers
|-> When It's at Night
|->Star's Lover
|-> Love or Bread
|-> Magic Ring
|-> Why Why Love
Awatar użytkownika
Milen
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Milen » 21 lut 2009

Ten film jest przeuroczy~i zgadzam się min-ah tez nie przypuszczałam, że ojcem będzie właśnie ten...tajemniczy ktosik...Ja jakoś nie miałam przypuszczeń wcale po prostu Jang Geun Suk mnie tak zauroczył z tym boskim dzieciaczkiem, że nie myślałam o niczym...~ach~cudo~Jakos przyjęłam do wiadomości, że może faktycznie on jest tatusiem~heh~
A ta laseczka też niezła była "my? Mamy 9 dzieci" OMG~Mocne, no i nauczycielka też wymiotła, a grubasek mnie wkurzył ot co! Najlepszy motyw? chyba jak Joon-soo okradł tego typka i wsiadł do samochodu...Ci co widzieli wiedzą hahaha Film - Mega pozytyw nie tylko ze względu na mojego "chłopca z gitarą" (szkoda, że w tym filmie nie śpiewał XD) Do śmiechu i do łez także. Kumpela zużyła mi cale chusteczki jak on biegł po tego maluszka XD Ja z reszta też. GORĄCO POLECAM tym co nie widzieli, fanom i nie fanom Jang Geun Suk!!! Ale się rozpisałam O_-
[img]http://img113.imageshack.us/img113/4486/normal593li5.jpg[/img]
[url=http://www.lastfm.pl/user/milen88]LAST FM[/url]
Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: ishiko » 21 lut 2009

Zgadzam się ze wszystkimi przede mną :) bardzo fajny, ciepły film w sam raz na zimowe wieczory :) no i bądź co bądź fabuła nie jest do końca przewidywalna, co mnie bardzo ucieszyło, bo ostatnią osoba, którą bym podejrzewała o ojcostwo był..ten, kto się nim okazał. A już zaczynałam nabierać przekonania, że Geun-seok będzie super tatą xD
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 22 lut 2009

Pewnie by był świetnym tatą. Troszkę w sumie podrósł jeśli można tak powiedzieć, dzięki temu, że zostawiono go samego w domu. Rodziców plan był świetny, ale jak się okazało każdy facet, to takie małe dziecko:)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 01 mar 2009

W trakcie mojej bezinternetowej depresji ten film był moim jedynym pocieszeniem :D I spełnił swoje zadanie znakomicie :D Oj, no poprostu uroczy :D

Poniewaz ja do Jang Geun Suk'a podchodze ciągle jeszcze z pewna rezerwą, bo choć nie powiem, bardzo przyjemnie sie go oglądało ale nadal nie ujął mnie za serce. A dzieciatko słodziutkie tylko całość rujnował trochę ten tragiczny dubbing. Tzn nie mówię że to był zły pomysł żeby dziecko wyrażało swoje myśli tylko ten głos był taki moim zdaniem niedopasowany. Ale w "I kto to mówi" miałam podobne wrażenie... No poprostu nie pasują mi do dzieci dorosłe glosy - więc, to takie moje subiektywne odczucie ;)
Za to moją największa faworytka była oczywiscie Byeol. I to jak zawsze pojawiała sie na ekranie z nienacka no i generalnie wszytsko z nia zwiazane mnie ujęlo :)
Aha, przez te wasze komentarze, oglądałam juz z przeświadczeniem ze to nie Jun Soo jest ojcem i jakos tak w połowie zaczełam podejrzewać kto może nim być ;) Ale wcale nie popsuło mi to przyjemnosći oglądania :D

Tak wiec, film faktycznie jest małą perełką w starym stylu pośród tych wszystkich najnowszych cięzkostrawnych dzieł. Watro poświecić półtorej godziny życia na ten zastrzyk ciepełka - zwłaszcza w czasie takiej paskudnej pluchy jaką mamy (ja na pewno mam^^) za oknem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 27 kwie 2009

Polskie napisy można znaleźć na BAKA fansubs

Jak wiadomo z szałtboxa, ja i Korea często się mijamy, jesli chodzi o gust, dlatego jak coś mnei chwyci, to sukcess. to jeden z moich ukochanych filmów w ogole, do którego zaczeła się moja szersza przygoda z k-dramami i dzięki któremu wogole zaczelam je oglądac (bo wcześniej oglądalam koreańskie filmy, ale żaden mnie nie popchnąl do obejrzenia dram). Po tym filmie zaczełam wręcz wciagać wszystko co ma zwiazek z Jang geun Sukiem, a u mnie to jest tak, że jak na kogoś fangerluje to zraz wiem wszystko, przesluchuje wszystkiego, oglądam dramy itd. Tak, że dzięki temu filmowi znalazlam sobie koreańskiego aktora, ktorego zaczełam uwielbiać, a to dobry punkt zaczepienia jak na poczatek, prawda ;)? Jak dla mnie wtedy pomyślałam "O, skrzyżowanie Tomy i narimiyi", w sumie teraz nie wiem czemu, ale własnie przeczytałam mojego starego posta po obejrzeniu filmu pierwszy raz (a było chyba ze 4 razy na razie xD) . humor totalnie w moim stylu, takie głupie akcje, jak np. rodzice uciekajacy z domu, nauczyciele uciekający przed uczennicą, albo zatrzymywanie taksówki-radiowozu. Na tym filmi się ubawiłam nieziemsko, i wzruszylam tym bardziej, chyba mam jakiś instynkt macierzyński, bo naprawde dawno żaden film nie zrobiłna mnie takiego wrażenia (no, może wczoraj obejrzałam tajemnicę, tez super, zaraz temat załozę xD). ozatym, a propo HGD to poboczna role ma aktor , który grał mnicha w HGD.
Kim Byeol grajaca Kim Byeol - zabija mnie to xD, jak dla mnie ona jest śliczna, mogłabym tak wyglądać. Kiedy to obejrzałam z przyjaciółkami to wszystkie rpzy scanie dotykania Janga w policzek i robieniu fotki i wpatrywaniu się w niego skomentowały "Ty pewnie tak będziesz kiedyś wygladać jak już do tej Japonii pojedziesz...". Dzieciak- Mason moon- jest cudowny, piękne dziecko, te wielkei oczy, po prostu jestem nim ozarowana, chcę takiego !!! I te wszystkie behind the scenes na youtubie jak dzieciak dokarmia Jangiem :)! Bardzo się sobą opiekowali na planie nawzajem
http://www.youtube.com/watch?v=uiQR-wUdxps

Tak jak Lee Jun Kii był dla mnie krokiem milowym od Korei, tak ten film był krokiem fimilowym do Korei :) Tak, że sporo mu zawdzięczam jesli o tę kwestie chodzi (Jang <3)
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 22 lis 2009

Po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że to nic oryginalnego, ale coś mnie tknęło i ściągnęłam. I naprawdę fajne! Jak nie lubię dzieci, tak ten film naprawdę mi się podobał! ^^ Myślałam, że będzie dość ckliwy, czy coś, ale głównie się uśmiałam xD Szczególnie na początku, kiedy... darujcie, ale do końca nie zapamiętałam imienia głównego bohatera xD' - szukał mleka dla dziecka xD
W każdym razie polecam, zaskakująco fajne ^^
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 22 lis 2009

a JGS na tym plakacie jakis taki malo do siebie podobny.. tez to mam na kompie.. czeka na odpowiedni moemnt.. pewnie uzyje tego filmu jako pacyfikatora na moja niekonczaca sie rozpacz jaka nastapi po ostatnim epie Yab..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 31 sty 2010

oh xD jak ja dawno ten film oglądałam, jeszcze w czasach kiedy dopiero zaczynałam tykać czegoś z Korei. no a wczoraj udało mi się namówić kumpelę na obejrzenie. oj, się ubawiłam, znowu xD
zawsze mi się dziwnie ogląda film drugi raz po takim czasie xDDD zwłaszcza że w tym czasie zdążyłam się trochę zaznajomić z koreańskimi aktorami i tak dziwnie mi się tu JGS oglądało. nie to co jak był dla mnie anonimowym kimś, ale dobra...
generalnie to doszłam do wniosku, ze uwielbiam ten film. ale najcudowniejsze w nim zdecydowanie jest dziecko <3 no co za słodziak xD aż by się chciało takie przytulić no <3 [tatusia czasem też xD <3]
ale w sumie to trochę absurdalne. chłopak znajduje dziecko i tak od razu daje sobie wmówić, ze jest ojcem? xD dobra... w ogóle to dużo miał tych kandydatek na matkę... myślałam że Koreańczycy to ogólnie prowadzą bardziej spokojne życie, a tu osiemnastolatek i takie doświadczenie... hm xDDD
w ogóle ta dziewczyna też na swój sposób wymiatała. ale pierwsza scena jak się pojawia w tej pidżamie... xD eh. i ta miłość od pierwszego wejrzenia, lol... xD
ale chłopak był tak słodki momentami że omg <333
tylko że płacz mu trochę nie wyszedł... ale niewaaażne.
oh świetny film na odprężenie^^

Wróć do „K-movie”