[2008] Do Re Mi Fa So La Ti Do

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Milen
Co to jest dorama? o_O

[2008] Do Re Mi Fa So La Ti Do

Postautor: Milen » 21 lut 2009

Jako, że stałam się wielka fanką tegoż przecudnego chłopca Jang Geun Suk uważam, że nie może tu zabraknąć tego filmu. Przedstawiam Wam *tamtaratam*

Do Re Mi Fa So La Si Do (2008)

Obrazek Obrazek

reżyseria: Kang Geon-hyang
scenariusz: Gwiyeoni, Kang Geon-hyang
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Melodramat, Muzyczny

Występują:
Jang Geun Suk jako Eun Kyu Shin
Cha Ye Ryun jako Jeong Won Yun
Jung Eui Chul jako Hee Won Kang

O czym?

Pewna dziewczyna imieniem Jung Won pracując w stroju smoka (jakże uroczym) zostaje wykpiona przez bandę wrednych chłopaczków. Dokonuje małego aktu zemsty na jednym z nich, który w rezultacie...okazuje się być...jej nowym sąsiadem. Chłopak, Eun Gyu jest dość dziwny (jak na moje oko), ale po jakimś czasie ta dwójka zaczyna się spotykać. Problemy zaczynają się gdy pojawia się dawny przyjaciel Jung Won, który obecnie jest najlepszym przyjacielem Eun Gyu...A zapomniałam o najważniejszym: film z muzyką w tle.

Co myślę?

Film wart obejrzenia jak najbardziej, dzieje się tu rzecz, która nigdy nie przyszła by mi do głowy, oglądając ten film kilka rzeczy mnie zaskoczyło. Dobra muzyka, obsada...Czegoż chcieć więcej? A no tak trailera :)
Proszę:

Mam nadzieję, że chociaż część z Was sięgnie po ten film po mojej zachęcie heh.

Awatar użytkownika
min-ah
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: min-ah » 21 lut 2009

Zaczęłam oglądać ten film nie mając pojęcia o nim całkowicie....Sam tytuł wydał mi sie ciekawy, pomyślałam 'fajnie,będzie o muzyce..' i sie nie zawiodłam. Oblukałam plakat...hmm Jang Geun-suk :) ....Jeong Ee-cheol :D jeszcze lepiej heh
Byłam pewna, że będzie śmiesznie, przystojnie i bujne sie przy jakiejś fajnej muzyczce, bo Jang Geun-suk nawet śpiewać umie, a jego 'Black Engine' po prostu rock my socks :P yeeeee
Przystojnie było za sprawą Jeong Ee-cheol'a, muzycznie też, a nawet bardziej :) i nagły zwrot akcji, bo nie spodziewałam się całkowicie, ze wszystko się tak potoczy...omg...potrzebne chusteczki były.
[img]http://i254.photobucket.com/albums/hh120/pooriina/mf.jpg[/img]
obecny ścisk poduszki przy:
|->Boys Before Flowers
|-> When It's at Night
|->Star's Lover
|-> Love or Bread
|-> Magic Ring
|-> Why Why Love
Awatar użytkownika
Milen
Co to jest dorama? o_O

No zwrot akcji byl był i chusteczki też były...XD
[img]http://img113.imageshack.us/img113/4486/normal593li5.jpg[/img]
[url=http://www.lastfm.pl/user/milen88]LAST FM[/url]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 21 lut 2009

Już kilka razy w sumie wypowiadałam się na temat tego filmu ale zrobię to wreszcie w odpowiednim temacie... xP
Fulm wpadł w moje ręce całkowicie przypadkiem. Z tego co pamiętam wrzucili go na silentregrets i był w najnowszych... więc ściągnęłam xP Nie miałąm akurat okazji go obejrzeć zaraz po sciągnięciu więc parę dni leżał i przypadkowo nagle gdzieś mi się rzuciło to, że gra tam Geun Suk O.O Postanowiłam poczekać trochę z oglądaniem tego filmu bo akurat na sylwestra jechałam do San a ona też Geun Suka lubi... więc stwierdziłam, ze obejrzymy razem. No i... zrobiłyśmy to xP Film zaliczamy do kategorii "głupi ale fajny" ... no bo było tam pare głupich rzeczy, momentami niebardzo wiedziałyśmy o co chodzi... ale nie parzeszkadzało nam to w dobrym odbiorze tego filmu i w tym, żeby się na nim spłakać xPPP

Po obejrzeniu zastanawialam się, czy nie lepiej ten pomysł byłoby rozłożyć na dramę... bo jakoś za szybko to wszystko przeleciało. Ale może tak mi się tylko wydawało przez to, że za dużo dram się naoglądałam hahaha W filmie przecież jest o wiele mniej czasu ;) Ale... mimo wszystko przez ten brak czasu odnosiłam wrażenie, że było troszkę naćkane parę rzeczy...

Jeszcze na koniec co do tego stroju smoka: ja cały czas czekałam, aż on się dowie że to ona... a tu jakoś specjalnie do tego nie nawiązali O.o (a może jednak się dowiedział a ja nie pamiętam? O.O)

Spoiler! Muszę stwierdzić jeszcze jedno: w pewnym momencie miałam ochotę przestać oglądać, bo stwierdzilam, ze jak ona nie będzie z Geun Suk'iem to mi złamie serce xPPPPPP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Milen
Co to jest dorama? o_O

Heh~ja go zaliczam z koleżanką do kategorii "Very good movie", ale racja jak oglądałam pierwszy raz to miałam wrażenie że fabuła skacze trochę, jakby mi wyleciały jakieś fragmenty, ale ogólnie pozytyw. No i nie, on się nie dowiedzial do końca filmu, że to ona była pamiętnym smokiem XD
No a stary "przyjaciel" mnie wkurzal ile my się na niego nawyzywałyśmy heh
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 lut 2009

A ja jak już też kiedyś pisałam, polecam manhwę. Goonga nie bije (Goonga nic nie pobije), ale fajnie narysowana i w kolorze. ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

miałam wrażenie że fabuła skacze trochę, jakby mi wyleciały jakieś fragmenty,

Dokładnie. Też miałyśmy takie wrażenie... jakby nam coś umykało co chwilę O.o W efekcie powoli, powoli się to jakoś układało w całość ale były momenty, gdy trzeba było się po prostu domyślać o co chodzi.....

A ja jak już też kiedyś pisałam, polecam manhwę. Goonga nie bije (Goonga nic nie pobije), ale fajnie narysowana i w kolorze. ^^

Goong... jestem na 99 rozdziale i jakoś stanęło xPPPP
(ale wczoraj znalazłam, ze inna grupa robi więc muszę obejrzeć xP)
Ale... nie o Goongu chciałam xP Chciałam się spytać, gdzie mozna Doremi dorwać xP I jak długie to jest? :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 lut 2009

A proszę =>klik

No i oczywiście na HanaKuori są trzy rozdziały po polsku.

Tylko dwa volumy, nie wiem czy nie aktualizują, czy coś ustało. Ale fajne so far. ^^ Na razie nie jest takie psychiczne jak to manhwy potrafią. ^^

Pomysł na serial. No jasne, że byłoby fajnie. Nawet fajniej. Ale ja to bym wszystko na części pierwsze rozłożyła. Np jestem w ciężkiej depresji, że z Harryego Pottera nie powstał serial, tylko coś na kształt przyspieszaczy zasypiania. =,=
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Tylko dwa volumy, nie wiem czy nie aktualizują, czy coś ustało. Ale fajne so far. ^^ Na razie nie jest takie psychiczne jak to manhwy potrafią. ^^

Dzięki ^-^
Ściągnę sobię i zobaczę... już sam fakt, że kolorowe to jest jest... ciekawy xPPP
A... i wyczytałam na Baka-Updates Manga, że to ma 3 tomy i jest ongoing O.o Ale widze, ze ostatni rozdzial ta grupa skanlacyjna dodala we wrześni... no nic, w końcu jeszcze nawet nie zaczęłam czytać tego co jest xP
No i widzę, że komentarze do tej manhawy są tak samo podzielone jak co do filmu xP Jedni mówią "beznadziejne" inni mówią "super" xPPPP Dlatego lepiej samemu zobaczyć i ocenić xP
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 21 lut 2009

Aj ja bardzo lubię ten film:)
też mi tak troszkę fabuła za szybko leciała i skakała, ale po Koizorze już się przyzwyczaiłam do takiej szybciej akcji:) i ja również zaliczam ten film do kategorii "very good movie" Jang Geun Suk cudowny! to był mój pierwszy film z nim i go od razu pokochałam, uwielbiam scenę koncertu i piosenkę o dinozaurze i brata głównej bohaterki i kota Pupu i w ogóle wszystko mi się podoba w tym filmie;) obejrzałam go chyba z 5 razy a rzadko mi się to zdarza, zeby oglądać coś powtórnie:P
Tylko szkoda, ze na soundtracku nie ma wersji piosenek w wykonaniu Jang Geun Suka, tylko innego kolesia;/ no ale mówi się trudno.
I też chciałam, żeby się dowiedział wreszcie, ze to ona była tym smokiem:P muszę przeczytać fanfiction, szkoda, że nie zrobili z tej historii dramy z bardziej rozwiniętymi wątkami i w ogóle, oczywiście JGS w roli głównej:)
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 21 lut 2009

Ja już pisałam że ten film bardzo mi się nie podobał.
Jedyne co moge o tym powieć to ze był najgorszy film jaki widzialam. A przynajmniej w tej chwili nie umiem sobie przypomnieć żadnego gorszego.
Nikt nie lubi kiedy ktoś miesza z błotem coś co sie mu bardzo podobało, a jak widać ten film ma wielu fanów... ekhm fanek ^^ więc może to tylko ja jestem taka przewrażliwiona... Nie mniej jednak czuję potrzebę wypowiedzenia sie na ten temat więc nie zabijajcie mnie od razu ;)

Film zaczął sie jak komedia romantyczna, nastęnie zmienił sie w grecką tragedię a potem to juz sama nie wiem co to było... telenowela brazilijska ?!? :roll: Tak, do 2/3 trwania filmu byam go w stanie jeszcze zaliczyć do kategorii "nic wielkiego ale obejrzeć mozna" , natomiast po wspomnianym już zwrocie akcji (który nie był znowy aż taki niepodziewany - to tylko efekt był... osobliwy) film okazał sie być nie do przyjęcia dla mojego żołądka... Sporo już było róznych dziwnych pomysłów w filmach i dramach, które mniej lub bardziej mi odpowiadały ale to juz przebiło wszystko.

Mogę wszytsko zwalić na skaknie akcji i luźne wątki (co oczywiscie też działało mi na nerwy) ale wydaje mi się ze sama historia była poprotu za słaba... może gdyby bohaterami nie byly nastolatki...i moze gdyby stworzyli dramę i opowiedzili wszytsko pełniej... to tez jeszcze bym mogła go zaakceptować. Ale nie wydaje mi sie bo zwrot akcji i zakończenie są dla mnie poprostu zupełnie nie do przyjecia...

Nie jestem zadnym snobem filmowym, który oglada tylko te filmy których nie rozumie i które sie nikomu innemu nie podobają, bardzo lubie strzelic sobie czasem coś co wyłacza móżg i ma w sobie kilka przystojnych twarzyczek... jednak widocznie mam jakąś granicę, po której juz filmy stają sie tylko i wyłacznie zlepkiem dziwacznych pomysłówi nijak mi się to nie podoba. Tak wiec, ze swojej strony nie polecam i radzę nie dać sie zwieść sliczną buzią JGS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

daydreamer4, mimo, że mi się film podobał to zdaje sobie sprawę, że był specyficzny i w sumie zgadzam się z tym, co napisałaś w pewnym stopniu. Ale ja mimo tych wszystkich minusów jednak dobrze się bawiłam oglądając ten film. Momentami się załamywałam no bo skakali po tych wątkach i w końcu WTF? O co chodzi>? Ale cóż, nie wiem co mnie urzekło w tym filmie ale jednak dla mnie jest na plus. Zdaję sobie jednak sprawę z jego minusów więc nie jest tak, ze nie rozumiem ludzi którym się nie podobał wcale xP
(masło maślane ale cóż xP Sama się zaplątałam xP)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 21 lut 2009

Ale cóż, nie wiem co mnie urzekło w tym filmie ale jednak dla mnie jest na plus
Znam to uczucie mam szereg filmów które wiem ze mają w cholerę wad a i tak je kocham :)
Niestety tu właśnie nic mnie nie urzekło... trochę żal no ale cóż czasem trzeba byc na nie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Milen
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Milen » 22 lut 2009

heh cieszę się, że wywołalam poniekąd dyskusję ~
ja osobiście kocham ten film, bardzo bardzo i dla mnie ma on małe wady jedynie~Ale wiem, że każdy lubi coś innego (i to jest fajne) i nie zamierzam nikogo zabijać za to, ze mu się nie podobał, wręcz przeciwnie jestem wdzięczna i szczęśliwa, że pojawil się też taki głos tutaj.
Pupu był cudny...I końcowa scena "Jestem zazdrosna bo bardziej wolisz Pupu..." Hahaha
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

Z jang geun Sukowych filmów to chyba naj jest ten na podstawie mangi aku-chan to Boku, czyli Baby and I. DoReMiPaSolLa.... to ejden z najbardziej rozlazłych fabularnie filmów jakie widziałam, nagle jedno, potem drugie, potem jakies wspomnienia niedopowiedziane, tu jakby brakowało scany, a sama końcówka... to nawet już śmieszne nie było XD Owszem, podobał mi się, ale gdyby odcedzić fabułę od reszty, to albo ktoś to pisał po pijaku, albo ktoś wyrwal kartki ze scenariusza, tak jakby waznych scen brakowalo.

Ale ogolnie tak... JGS, cóż tu dużo mówić, wystarczy popatrzeć na mój podpis, wiadomo, dla kogo go ogladalam. no i jego glos, kocham te bardziej rockowe piosenki, gdzie słychac jego chrypę, cierpię teraz przez touchholica. Piosenki z doReMi to dla mnie raj dla uszu, codziennie praktycznie slucham Yongari (to ta o dinzaurze), Full of sunlight, episode1 i waiting fot te time. jak mi się tytułowa piosenka podoba, task muzę przyznac, że chyba reszta z tego filmu bardziej.

Jeong Ee-cheol, polubiłam go po epizodycznej roli w Kgotbodzie dopiero, tutaj jakoś go nie zauważyłam, jang mi go przyćmił xDDD
http://lizards-subs.com.pl

Wróć do „K-movie”