[2008] Hello Schoolgirl

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Hello Schoolgirl

Postautor: mootyl » 28 mar 2009

Starszy mężczynza i młodsza ko... hmm dziewczyna, a także starsza kobieta i młoszy mę.. hmmm chłopak^^

Obrazek

reżyseria: Jang-ha Ryu
scenariusz: Pool Kang
premiera: 27 listopada 2008 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Komedia rom.

Film opowiada histoię 30 letniego mężczyzny i 18 letniej uczennicy, którzy codziennie rano wpadają na siebie w windzie. Po kilku spotkaniach i śmiesznych sytuacjach, w które zostali uwikłani zakochują się w sobie.

Obrazek
Yoo Ji-tae (유지태) & Lee Yeon Hee(이연희)
Chae Jung Ahn(채정안) & Kangin(강인)

Wątkiem pobocznym jest miłość 22 letniego chłopaka do 28 letniej dziewczyny, która rozpacza za swoim poprzednim chłopakiem. Czy uda mu się ją pocieszyć?

Obrazek

Film chociaż opowiada błahą historię to urzekł mnie jak rzadko który. Przepiękne zdjęcia, miły dla ucha soundtrack, świetna gra aktorska (lubię aktorów, którzy grają główną parę. On wciąż kojarz mi się z krzykiem "Chul-soo!!". a ona już od tylu lat jako highschool girl^^) Chociaż po opisie może się wydawać "Boże to 12 lat różnicy!!" to według mnie ta miłość była ukazana tak niewinnie, tak słodko i przeuroczo, że mogło to by być nawet i 15 lat^^ jak i nie 20!
Oczywiście film skupił uwagę fanek SuJu, ponieważ występuje w nim Kang-in, który według mnie całkiem dobrze sobie poradził. Wyszedł mu nawet ten śmierdzący kiss <-- o którym tak dużo się mówiło;) Czy mu się trochę nie przytyło od 2007r., przez ten film, aż do dziś? Wydaje mi się, że tak...
Aktorka, która grała obiekt zainteresowania Kang-in'a także przyciągnęła do kina fanów... Fanów "East of Eden" ^^ Szczerze, nienawidzę tej dramy, ale ona jest śliczna:)

POLECAM 9,5/10

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 29 mar 2009

film jest naprawdę rewelacyjny ;)
bardzo mi się podobał ten wątek miłosny obu par;D
kangin zagrał całkiem swobodnie to na duży plus ;D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 29 mar 2009

zapomniałem dodać, że uwielbiam czasami jak koreańczycy kończą filmy... takie one są, wyjątkowe^^ ten film takie posiada:)
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 29 mar 2009

Film jest cudowny ;) Bardzo mi się podobał i chociaż gł aktor ma specyficzną (dla mnie) urodę tak po kilku pierwszych minutach oglądania nie mogłam się napatrzeć na jego uroczy uśmiech *.* Film polecam :D Jest naprawdę śliczny ^^ wszyscy super zagrali i chociaż za Kanginem nie przepadam tak tutaj wyjątkowo mi się spodobał ;P
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 mar 2009

O, a ja właśnie obejrzałam dziś ten film bo mi o nim Sancia wspomniała xP
W sumie przyznam się, że go po prostu przegapiłam bo planowałam go obejrzeć ze względu na Kangina. Byłam ciekawa jak sobie poradzi w takim prawdziwym filmie ;)
I jak mu wyszło wg mnie? W sumie miło mnie zaskoczyło. Kiss również bo wyszedł niezwykle naturalnie xP
No i te kurczaczki na bluzkach.... urocze i zabijające xP

Oczywiście spodobał mi się ten film nie tylko z powodu Kangina, nie przesadzajmy haha. Film sam w sobie mnie urzekł :) Faktycznie, mimo różnicy wieku, te ich relacje były pokazane w niezwykle przystępny i miły sposób. To wielki plus.
Muszę też dodać, że te zdjęcia (niby zrobione przez bohaterki) bardzo mi się podobały.

Jeśli chodzi o przytycie Kangina: cóż... ostatnio widziałam w jakimś newsie jego starą fotę (nie wiem dokładnie z którego momentu po debiucie) i patrzyłam na nią z 5 minut z myślami "raaany, jaki on był kiedyś chudy" O.O
Faktycznie mu się przytyło ostatnimi czasy... ale ciągle ma swój urok xP

Wracając jeszcze do filmu... to chciałam sobie OST ściągnąć ale nie bardzo mogłam znaleźć. Ma ktoś może? xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 mar 2009

O już jest ^^ To zabieram się za oglądanie bo już dni odliczałam do releasu na dvd :D
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 29 mar 2009

no waśnie ja też poproszę o soundtrack!
uwielbiam te 4 piosenki, które wychwyciłem w filmie^^
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 mar 2009

WIEDZIAŁEM!
że ta koleżanka głównej bohaterki to oczywiście jedna z SNSD^^ Normalnie wiedziałem!^^
- to tak a propo bo sprawdziłem z ciekawości^^

A teraz podaję linka do OST:
[nie wolno linkować, zainteresowanych odsyłam do prywatnych wiadomości]

i informuję, że jeżeli ktoś by chciał PL napisy do tego filmu to ja takowe posiadam... (made by me^^)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 31 mar 2009

WIEDZIAŁEM!
że ta koleżanka głównej bohaterki to oczywiście jedna z SNSD^^ Normalnie wiedziałem!^^

Haha, poważnie? Ja nawet o tym nie pomyślałąm xP Ale co się dziwić... z SNSD to ja może rozróżniam Yoone (jak tu jej nie poznawać skoro ona jest WSZĘDZIE ? _^_) i... ja wiem... Tiffany? xP Ah, no tak, jeszcze Taeyong od jakiegoś czasu xP.

A teraz podaję linka do OST:

Dzięki ^___^
Ja miałam wrażenie podczas oglądania filmu, że słyszę Kangina w jednej z piosenek... ale tak patrzyłam na yesasia na tytuy i wykonawców to wychodzi na to, ze mi sie wydawało xP
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 31 mar 2009

WIEDZIAŁEM!

Mi też tak się wydaje. :D

Moi Państwo, oglądam ten film już trzeci dzień i zapowiada się, że skończę go najwcześniej jutro, albo w ogóle od nowa obejrzę :D Brak czasu jest bolesny, normalnie gorszy niż katar! =,=''
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 kwie 2009

Ok, wczoraj się zlitowałam (sama nad sobą) i w końcu obejrzałam ten film w całości...

Hmm Ost fajny, wydawało mi się, że nawet Jaurim słyszałam ^^ Muszę ściągnąć i przesłuchać, bo ta piosenka w słuchawkach była fajn ^^ I ta na koniec ;]

I tak....
Z tego wszystkiego najbardziej podobało mi się ostatnie 5 minut, zwłaszcza ostatnia minuta, no po prostu bezcenna. I roześmiałam się, zadowolona, że złapali widza za nos i skończyli historię w takim momencie. => Chociaż z drugiej strony myślę, że Koreańczycy nie są jeszcze na tyle odważni by kontynuować temat miłości dziewuszki z liceum i starego kawalera, w dodatku bez rodziny! Byłoby zbyt dużo kontrowersji wokół filmu... A przecież ma być lekko i przyjemnie :)

Było bardzo nastrojowo, ale przyznam, że oglądałam film z pewnym niepokojem. Niby niewiele się wydarzyło, ale... cały czas miałam wrażenie, że bohater Yoo Ji Tae nie zakochał się, a faktycznie jest jakimś zboczeńcem... a tu nic z tych rzeczy jak się pod koniec okazało.... Ta jego rola była bardzo przekonująca bo ja nie wiedziałam co ten koleś zrobi dalej, a z drugiej strony byłam pewna, że nie zrobi właśnie nic. Wyszło, że jest łagodny jak baranek ;]

No i powrót Lee Yeon Hee do szkoły! No czas najwyższy! Już myślałam, że nie pozbędzie się w moich oczach tej etykietki rozpuszczonej arystokratki Grace w East of Eden rzucającej się na Lee Dong Chula XP W sumie w dramie koleś też był jakieś 10 lat starszy ^^ Ale dobrze, że wróciła do tej swojej ee niewinności bo jest młoda i powinna grać role przeznaczone właśnie dla młodych^^

Kangin... o matko, wydaje mi się, że mnie otoczył i jest wszędzie ostatnio xPP Taki syndrom Yoony xPPP Nie no ta postać była taka sobie, mi obojętna... I te czapki 0.o Z kolei uwielbiam się patrzeć na Chae Jung Ahn *.* Mimo, że jestem dziewczyną ta kobieta mnie zwyczajnie zachwyca ;]

O pierwszej parze już mówiłam - dużo obaw ^^ , co do drugiej to trochę zbanalizowali - NO BO ile już było takich bohaterek to ich wielka miłość umarła, a one tęsknią i tęsknią? No i ten motyw, że ona chodzi i robi wszędzi zdjęcia, miejscach przypominających narzeczonego, a nowy koleś zawsze dowiaduje się o tym ostatni bo ona przecież milczy cały film xP Czy nie widziałam tego w jakimś teledysku? (do co trzeciej balladzianej piosenki podejrzewam ^.-) Ale zdjęcia fajne chociaż zrobiła ^^

Chciałam porównać ten film z Romantic Island, ale nie ma co się silić ;] Filmy miały zbyt zróżnicowaną tematykę, a przede wszystkim zbyt odmienne tempo przebiegu akcji... Powiedziałabym, że Pure Comic podobał mi się bardziej bo był bardziej klimatyczny, trzeba było się zasłuchać, dokładnie obserwować każdy ruch... takie lubię ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 02 kwie 2009

a ja obejrzałam film z mamą o_O - drugi raz
i ona powiedziała, że główny bohater to zboczeniec i pedofil, a Jung-Ahn to stara baba, a ten młody za nią lata^^ <-- więc koreańczycy wcale tacy zacofani nie są:)

co do filmu... właśnie... w niego trzeba się wczuć i mieć nastrój, bo jak nie... to wtedy wyjdzie nudne romansidło, albo długi balladowy MV....
ja i tak obdarzam go szczególną miłością^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

O, wydawało mi się jeszcze, że jak z matką tv oglądała to We got married przez chwilę leciało ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 02 kwie 2009

O, wydawało mi się jeszcze, że jak z matką tv oglądała to We got married przez chwilę leciało ^^

Owszem, part Ant couple zdaje sie xP
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Tak, ten kask Seo In Young poznam wszędzie xP
Obrazek

Wróć do „K-movie”