[2008] Romantic Island

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Romantic Island

Postautor: mootyl » 29 mar 2009

Kolejny romans... tym razem wokół przepięknego krajobrazu Filipin! Na plus zdjęcia, obsada, soundtrack, gra aktorska...

Obrazek

Gatunek: Komedia romantyczna
Rok: 2008

Obsada:
Lee Seon Goon 이선균, Lee Soo Kyung 이수경, Lee Min Ki 이민기, Eugene 유진, Lee Mun-Shik

Spoiler! Obrazek

Zmęczona pracą i chcąca odpocząć od wypełniania obowiązków rodzinnych Soo-jin... Biznesmen Jae-hyuk, który dostaje wiadomość, że jego ojciec umarł... Jung-hwan, który wciąż szuka pracy (podczas jednego z przesłuchań wymawiane jest słowo "Poland" tak, tak nasz kraj!) bez skutku, ze wspomnieniami po byłej dziewczynie.... Ga-young gwiazda zmęczona pracą... Spotykają się w Filipinach.
Soo-jin i Jae-hyuk chociaż na początku ich znajomość nie wróży ciepłych relacji, stopniowo między nimi rodzi się uczucie... tak samo jak pomiędzy Ga-young i Jung-hwan.
Oprócz ich na wyspę wybiera się małżeństwo w średnim wieku... Mężczyzna ma raka mózgu i postanawia zlecić na siebie zabójcę, lecz przez przypadek zleca go także na Jung-hwan i Jae-hyuk. Czy będzie happy-end?

ODE MNIE:
Piękne zdjęcia, świetna historia i ogólnie enjoy the show^^ Podobne rozwiązanie jak w Sad Movie czy My Love... tylko trochę inna koncepcja;)
Spoiler! Film udowodnił, że happy-end'y mogą być tak samo wzruszające jak smutne filmy... Kto by pomyślał, że jak to dziecko latało z bronią miałem już ochotę wyłączyć film! (nie miałem ochoty dzisiaj na dramat)
SZCZĘŚCIARZ ze mnie^^ Drugi świetny film w ciągu 1 weekendu^^

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 29 mar 2009

Powiem trzy słowa:
Lee Min Ki ;)
I poprostu musze zobaczyc ten film :D:D

PS: Mootyl ależ ci sie baner i avatarek zażółcił :P
Obrazek
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 29 mar 2009

Kolejny cudowny film, na dodatek tak długo przeze mnie wyczekiwany *_* już myślałam, że nigdy nie pojawi się na necie. Nie licząc Eugene (za którą nie przepadam) to nie mogłam się doczekać, aż zobaczę pozostałą trójkę w jednym filmie. Wypadli super, historia jest ciekawa a wątek poboczny na końcu mnie wzruszył ;__; również polecam ;)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 mar 2009

Ułoooooooo
Min Ki... dawno go nie widziałam haha :D
Jako, ze polecasz... i Madzia również to się poczęstuję filmikiem ^-^ (dzięki za linki i od razu sobie ściągnę póki jeszcze nikt nie usunął :x)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 mar 2009

Oglądałam jakieś dwa tygodnie temu, dla mnie to cała epoka^^ ale spróbuję coś z siebie wykrzesać.

W ogóle nie wiem czy zauważyliście, że jest taka tendencja w koreańskich komediach romantycznych, romansach, że coraz częściej realizatorzy decydują się przedstawić kilka historii, ew. łączących się pod koniec. W tych starszych zawsze mieliśmy trójkącik. xP Jak ostatnio ma mi przyjść na myśl jakaś dobra koreańska produkcja tego typu to tylko taka 'bohaterem zbiorowym' w tle jak My Love, Sad Movie itp. Ale nie jest źle XP Obawiam się tylko, że to co dwa-trzy lata temu było dla widza świeżym, teraz będzie do bólu powielane.

Sam film... Eugene, oh jak bardzo jej nie znoszę, tak zaskakująco dobrze się ją oglądało (co tego jej drugiego filmu Heartbreak libary i jej gry aktorskiej też jest całkiem nieźle XP). Min Ki jest gorący, ale ja nie wiem czy z niego dobry aktor. W każdym razie przyjemnie się na niego patrzy. xP

Druga para, para moich ulubieńców. Ajussi uśmiechał się znów do mnie promiennie i odbudował w moich oczach swój wizerunek po zeszłorocznych 'Fresh Catcie' w My Sweet City Ahh~~ Zawiodłam się trochę na Lee Soo Kyung bo właściwie nic nowego nie wniosła ze swoją osobą. Mimo, że uwielbiam ten jej wymuszany uśmiech to mogłaby wreszcie wykreować coś nowego....

Moim ulubieńcem był ajussi co tak bardzo chciał się zabić. xP No scena z suszarką była bezcenna. XPP

Film nie był zły, w żaden sposób mnie nie rozczarował, ale też jakoś nie powalał. Ot tak, przyjemna historyjka na wolną chwilę. Z drugiej strony mam cichą nadzieję, że 'Pure Manhwa' będzie lepsza. xP

Aaa muzyka była fajna ^.^

Moja ocena: 6/10
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 29 mar 2009

ja tam nic nie mam Eugene^^
ale w filmie zauważyłem, że chyba miała niebieskie soczewki... ^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 gru 2009

Ja w sumie miałąm wolną chwilę i wybrałam sobie romansidło... Świetny film!
Podpisuje sie pod tym, co napisał mootyl, bo ja też się nieźle wzruszyłam na końcówce :)

Lee Sun Goun jest moim stanowczo ulubieńcem tutaj (haha, a początki z CP pamiętam miałam z nim ciężkie... :P), ale reszta też ok. Do nikogo nie żywię jakiejś specjalnej antypatii ^^

Hisotria super, bardzo zgrabnie zrobiona, bardzo się cieszę z happy endu :)

9,5/10 (połówka za mimo wszystko, przewidywalność :))
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2008] Romantic Island

Postautor: Cherry » 10 kwie 2011

obejrzałam, więc trzeba coś napisać...
mi się baardzo podobało :) gatunek 'komedia romantyczna' powinien być lekki i przyjemny. tutaj się udało.
oglądałam z zaciekawieniem do samego końca, każda parka miała w sobie coś fajnego :)
muszę powiedzieć że przeraził mnie troszkę ten chłopiec na końcu... może nie bałam się że coś zrobi ale sama jego mina była przerażająca :P (starałam się nie spoilerować ;p)
hmm.. nad oceną się nie zastawiałam no ale... niech będzie
8/10 :)

Wróć do „K-movie”