[2009] Why Did You Come to My House ?

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2009] Why Did You Come to My House ?

Postautor: Maura » 02 kwie 2009

Obrazek Obrazek

Tytuł: Why Did You Come to Our House? ( 우리집에 왜 왔니 )
Reżyser: Su-a Hwang
Premiera: 9 kwietnia 2009

Obsada
Kang Hye-jeong jako Su-kang
Park Hie-sun jako Byeong-hee
Seung-Ri jako Park Ji-min
Lee Se-rang ?

Trailer <~klik

Opis
Byeon-hee (Park Hee-sun) nie może pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Z kolei Su-gang (Kang Hye-jeong) jest dosyć oryginalną postacią, brakuje jej obycia towarzyskiego i nie ma jakichś wygórowanych marzeń czy celów. Jedyne czego pragnie to przeżyć wielką miłość. Pewnego dnia tych dwoje spotyka się w dziwnych okolicznościach.

So Kang zostawił chłopak - Park Jimin (Seung Ri), który był jej pierwszą wielką miłością. Od czasu zerwania minęło już 10 lat, a ona wciąż nie może się pogodzić ze stratą i chodzi za nim niemal krok w krok. By mieć oko na ukochanego włamuje się do domu sąsiada Jimina, którym jest Byeong-hee.

Jednak w mieszkaniu czeka na nią niespodzianka. Znajduje tam mężczyznę, który właśnie zamierza się powiesić i ratuje go. Następnie związuje mu ręce i nogi i od tej pory Byeon-hee staje się jej zakładnikiem. Co z tego wszystkiego wyniknie?

* * *

Aż się boję. :D Jak widzicie historia i główna heroina nieźle pokręcone i chyba można spodziewać się wszystkiego. Zapowiada się istne szaleństwo. ^^ Myślę, że będzie to taka słodko-gorzka komedia, na której z pewnością nie pozwolą nam się nudzić. ;] Uwielbiam Kang Hye Jeong, jej postaci są zawsze takie klimatyczne i długo zapadają w pamięć. A patrząc na treść, trailer rzucono jej nie lada wyzwanie. I genialne plakaty!

Zdjęcia
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Podoba mi się zwłaszcza związany Seungri :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 02 kwie 2009

Pierwszy plakat mnie zabił xP
A obsada?
Kang Hye-jeong --> hmm, dziewczyna Tablo? xP
Seung-Ri -> hmm, tutaj się tak zatrzymałam, patrze... patrze... i zaczęłam sie zastanawiać, czy jesat jakiś inny Seung-Ri xP Nie wiem co on z tymi filmami ostatnio... to już 3 film o którym słysze ze ma w nim grac/gra O.o

Ale tak poważnie to nie znam raczej tej obsady... no i trailer... wyglądał jakoś, dziwnie xP Sama nie wiem... O.o Może obejrze w przypływie chwili jak już będzie dostępny xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Kang Hye-jeong --> hmm, dziewczyna Tablo? xP

Ta sama xP Normalnie para z kosmosu xP Tenisówki od niego dostała na White Day xP

i zaczęłam sie zastanawiać, czy jesat jakiś inny Seung-Ri xP

Taki Seungri jest tylko jeden xP On mi w ogóle na aktora nie pasuje, nie to co TAPssi ^^ Tzn TOP też mi nie pasuje, ale już bardziej on na aktora jak ten Seungri -,- Ale ciekawi mnie ta scena kiedy zostanie związany przez heroinę i nie wiem, też będzie go więzić? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 kwie 2009

Ja czekam na ten film od grudnia chyba, od kiedy dowiedziałam się ze Kang Hye-jeong (która kocham^^) pojawi się w nowym filmie w którym zagra też Park Hie-sun - i tak sie przypadkiem składa ze w jedyną dramą w jakiej ten Pan grał jest: Evasive Inquiry Agency :P:P:P Ta da! I był tam wspaniały (jak zresztą wszystko ;P).
Więc ja choruję na ten film :) Udało mi sie zapomniec o nim na jakis czas a tu znowu zaczyna mnie skręcać ze zniecierpliwienia.

A samym filmie: Uwielbiam takie historie z nutką czarnego humoru i lekko nienormalnymi postaciami :)
Az mi sie przypomniał film z Kang Hye Jung "Rules of dating" - też przewrotnie traktujący komedie romantyczne. Polecam, naprawde świetny film :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Nie mogę przestać patrzec na te plakaty. I uwielbiam czapkę Hye Jung ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 kwie 2009

Nie mogę przestać patrzec na te plakaty. I uwielbiam czapkę Hye Jung ^^

Plakaty sa piekne :D Nie umiem się zdecydować który piękniejszy. Hye Jung ma tam taką fajną minę :) Oj muszę przestac się w nie wpatrywac bo zaniecierpliwię sie chyba na smierć :D:D
I juz mam ochote zmienić banerek...
Niee - będe twarda - dla Jooniego ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 03 kwie 2009

Jej, do filmu tak daleko ,a ja już czuję, że nie mogę żyć bez tej piosenki śpiewanej bez Wheesunga <3 Co dopiero jaką to cudo w filmie wykorzystają ^^ Coś czuję, że Insomnia pójdzie w kąt XP Moja nowa obsesja ^^ Chociaż Wheesung śmiesznie śpiewa to słowo 'Raindrop' xPP
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 04 kwie 2009

Wheesung - hmmm on ma świetny głos, który uwielbiam. Piosenka jest średnia, no taka przyjemna... W playliście pewnie jej nie umieszczę, ale jak przypadkiem na M-net poleci, albo coś to wysłucham^^

co do Han Seung-yeon i jej piosenki... trochę ta melodia taka znana, jakbym ją już gdzieś słyszał. Piosenka także średnia, ale gorsza od Wheesunga... Chociaż jej cudowny głosik*_*
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 04 kwie 2009

Aaaa, włączyłam sobie na chwilke Raindrop... Oj... nie dość ze strasznie mi sie podoba ten fletowy motyw na początku to moim skromnym zdaniem Wheesung cudnie wymawia słowo Raindrop :D:D
Oł rejndżrap, oł rejndrżrap :D:D

Po za tym pooglądałam sobie wszystkie mozliwe trailery i teasery i juz wiem ze zakocham się w tych cudownie smutnych oczach Hee-suna... A moze juz jestem ;)

Co do drugiej piosenki... Tez mi sie podoba chociaż ten głosik jest taki głosikowy właśnie i tak ocieka słodyczą że iiii! troche zęby bolą ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 19 mar 2010

Nadal nic ;( z tego co wyczytałam gdzieś tam to dvd nie miało angielskich napisów, a jak widać nikomu też nie chce się tłumaczyć

po koreańsku oglądaj ;p (ja chyba tak w końcu zrobię :smoke2: )
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 13 maja 2010

Spoilery

Obejrzałam wczoraj! Strasznie mi się smutno zrobiło, gdy poleciały końcowe napisy. Nawet nie bardzo umiem napisać o czym dokładnie był ten film, co autor miał na myśli pisząc do niego scenariusz. Poruszał kilka wątków i w trakcie śledzenia fabuły można przyjąć, że były wiodącymi.
Su-jang nie może się pogodzić, że Ji-min Park (sporo młodszy od niej chłopak) nagle zrywa z nią bez podania konkretnej przyczyny. Nazywa ja lunatyczką tylko dlatego, że mieszka daleko w górach i początkowo spędzają ze sobą sporo czasu, nawet dochodzi do zbliżenia seksualnego. I nawet teraz nie wiem, czy wydarzenia są przedstawione chronologicznie, ponieważ według moich spostrzeżeń Ji-min Park odsunął się od Su-jang zaraz po tym, jak przespali się ze sobą, ale nie jestem tego do końca pewna, więc się nie upieram przy swoim. Su-jang od tego czasu podąża za chłopakiem, ima się przeróżnych prac, by tylko móc go widzieć i porozmawiać. Nie jest to życie usłane różami...Ten moment przypominam sobie jako najbardziej tragiczny na jej etapie, gdy śpi w pudle gdzieś po mostem, gdy już słoneczko się śmieje, że może być lepiej i trafia za kratki. I tak w kółko - śledzi go i nie umie przekreślić tego co było, odciąć się od przeszłości i popatrzeć przed siebie. Popadła w paranoję - póki stoi i da radę iść za nim, to pójdzie i zedrze sobie palce, pokaleczy dłonie, twarz, zostanie pobita, przewróci się, będzie chowała się jak zbieg i łaziła w cuchnących wciąż tych samych ciuchach.
I mamy przełom, w którym pozwala Ji-min Parkowi odejść. Uwalnia się od swoich demonów. Chciała, by na nią jedynie patrzył, to jej wystarczało, ale postanowiła nie grzebać go żywcem i puściła wolno. I tu sprawa sie robi dla mnie mglista, bo znów jako niepoprawnie romantyczny człowiek oczekiwałam odrobiny ciepła po tym strasznym, ciężkim i samotnym życiu jakie wiodła Su-jang. A ona umiera - tak po prostu, po cichu, bez wyraźnego powodu. Byłam zła i chciało mi się krzyczeć. Najprawdopodobniej nie mogę oglądać takich filmów.

Historia Byeong-hee jest nieco mniej skomplikowana, ale w podobny sposób tragiczna. Główny bohater obwinia się za śmierć swojej żony, która zginęła zupełnie przypadkowo. Mąż przygotowywał kolację, by wszystko było perfekcyjnie i gdy zadzwoniła do drzwi jego żona nie otworzył od razu, tylko poprawił fryzurę, chyba zapalił świeczkę i dopiero podszedł, by otworzyć drzwi. W tym czasie została zabita jego żona i nie dało rady jej ratować. Byeong-hee po tym zdarzeniu uczęszczał do pracy, ale z czasem zaczynał coraz bardziej zamykać się w sobie,rzadziej widywał ludzi, praca była automatyczna aż do momentu, kiedy sam się zadręczył wyrzutami sumienia i już nie mógł normalnie wypełniać swoich obowiązków. Zamienił się w odludka i przygotował sobie sznur az pojawiła się Su-jang i wspaniałomyślnie go uratowała.

Po tym filmie mam wrażenie, że Byeong-hee uratował Su-jang. Faktem jest, że to ona zdjęła pętle z szyi swojego "współlokatora", ale tak naprawdę, to Byeong-hee odwdzięczył się tym samym. Scena, w której mył dziewczynie włosy - Su-jang była taka przerażona, poraniona i bezbronna, położyła swoja głowę w jego dłoniach i tak ładnie sie na niego popatrzyła, uśmiechnęła i w pewnym sensie zaufała mu. Wydaje mi się , że uwierzyła odrobinę w to, że człowiek jest jeszcze zdolny do uczuc wyższych w stosunku do drugiej osoby, że można zaufać i jak się poprosi (nawet jeśli to ostatni raz), to ktoś przyjdzie i popatrzy na ciebie spojrzeniem , które mówi więcej niż słowa.

Swoją droga i tak jestem zła i mogę to powtórzyć tysiąc razy, ponieważ oczekiwałam innego zakończenia a do samego końca oglądałam z kamienna twarzą a pod sam koniec było mi smutno i czułam się w jednym momencie bardzo głupia. Tak jakbym nie do końca uwierzyła w taki scenariusz wydarzeń.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 13 maja 2010

Jest coś nieoczekiwanego w tym zakończeniu, bo chciałoby się, żeby ją chociaż pokazali gdzieś w pudle na rogu ulicy, utytłaną czy coś... Albo żeby wróciła do Byeong-hee.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 13 maja 2010

właśnie umorusaną, głodną, bladą i chudą...ale żywą.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 13 maja 2010

Genialna jest ta aktorka. Taka autentyczna, pełna energii, świetna!
Obrazek

Wróć do „K-movie”