[2008] Sweet Lies

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Sweet Lies

Postautor: mootyl » 03 kwie 2009

Twoja pierwsza miłość była tylko miłością platoniczną? W twoim życiu od tamtego czasu nie pojawił się nikt, kto by zdobył twoje serce? Wydaje ci się, że już nigdy nie zaznasz tego wspaniałego uczucia? A może masz jednak szansę?

SWEET LIES/LOST&FOUND

Obrazek

Dalkeumhan Keojitmal (달콤한 거짓말)
Reżyser: Jung-hwa Chung
Rok: 2008
Gatunek: Komedia rom.

Obsada:
Park Jin-hee
Jo Han-seon
Lee Ki-woo

Obrazek

OPIS:
Ji-ho jest kobietą po trzydziestce, której nic w życiu nie wychodzi-wyszło. Zostaje wyrzucona z pracy, ponieważ jej show okazało się totalną klapą, codziennie się upija, ma brata i przyjaciela nieudaczników, jej pierwsza miłość na zawsze została tylko platoniczną, a na domiar złego... ona wciąż o nim myśli, po 10 latach!
Pewnego dnia los płata figla naszej głównej bohaterce i jak na flagowego pechowca przystało, Ji-ho okrada motocyklista z torebki. Biedna dziewczyna próbuje dogonić przestępce, gdy nagle zostaje potrącona przez samochód. Szczęśliwym kierowcą okazała się jej pierwsza miłość....
Oczywiście Ji-ho nic się nie stało, ale gdy ujrzała osobę, która przed chwilą omal jej nie zabiła postanawia udać... amnezję^^

i co by tu więcej mówić?

ODE MNIE:
Troszeczkę się zawiodłem na tym filmie. Z początku zapowiadała się niezła zabawa, ale czym więcej Media Player naliczał minut, tym ja mocniej się nudziłem. Zresztą nie czytałem opisów tego filmu przed obejrzeniem, a w trakcie oglądania przypomniało mi się, że kiedyś widziałem reklamę na M-net i mówiłem sobie, że kiedyś to obejrzę.... tak więc nawet i dobrze^^ Bo opis całkowicie nie odzwierciedla tego filmu... Zawiodłem się także końcówką... Tym razem miałem ochotę na bajkę... ale cóż.
- przynajmniej było dużo zabawnych scen... the best w mieszkanku^^

OCENA
7/10

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 11 cze 2010

no po prostu kocham Park Jin Hee! ona jest genialna czego sie nie tknie.. choc na poczatku ja pomylilam z glowna bohaterka z Personal Taste.. ale cooo taaam.. dopiero jak pokazali scene w ktorej siedzi w studiu nad materialem to skapowalam ze to nie ona.. tak jakos pasuje do niej bycie dziennikarką xD i w ogole.. ta cala historia.. jaaa.. pierwszy raz mialam probelm zdecydowac ktorego kolesia wybrac.. i na zadnego nie moglam powiedziec ze "ten jest be, ona ma byc z tamtym". cieszylabym sie tak samo z ktorym by nie byla na koncu.. ale fajnie ze sie skonczylo jak sie skonczylo xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 11 cze 2010

O, nie było nmie tu, a już tak dawno to widziałam... Zreszta, nie jestem pewna nawet, czy to skończyłam, bo było głupie i nudne :/
Główna bohaterka wkurzała na maksa, trochę zaczełam przewijac z tego co pamiętam, koło 30 minuty... Ten kolega to był paskudny, że szok. W ogóle tylko dla Lee Ki Woo to zaczełam oglądać i cierpiałam w każdej scenie, w której go nie było...

Ja nie polecam :/
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

ale ten kolega wypiękniał pod koniec.. żałuj, żałuj.. umył sie chyba.. ubral zw cos nowego.. i wygladal przyzwoicie.. i mial fajny fryz..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Eeee ja kojarzę jak on wygląda, bo obacziłam jego zdjecia, zanim dalej brnęłam w ten film... Już pierwsza scena z nim by mnie inaczej odstraszyła... Przede wszystkim większośc scen była tak żenujących że w spokoju tego oglądac nie mogłam....
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

no to co ty Egg.. ale o to chodzi w komedii ^^ ze sa zenujące xD xD
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Ale ja lubię inteligentne komedie... Znosze pewnien nieszkodliwy poziom żenady w japońskich serialach, ale jak kobiety specjalnie robią z siebie idiotki to znieść nie mogę... :/
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

aj tam. mnie sie ta komedia bardzo podobała.. choc z tej trojki ktoa ogladalysmy dzis w nocy stanowczo najglosniej sie smialysmy na "My Girlfriend is an Agent"
Obrazek
JAPAN:
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2008] Sweet Lie

Postautor: buska » 10 lis 2010

Poziom tego filmu faktycznie niski.

Caly film generalnie przypominal mi jakis pastisz, bo nie wmowicie mi, ze niektore sceny [spoiler2]np. akcja z sloniem chodzacym za Dong Shikiem, gdy gral na flecie, albo rozmowa miedzy Min Woo i Dong Shikiem przed banda starszych panow :omg:[/spoiler2] sa normalne w komediach romantycznych :P

Nie powiem, ze nie smialam sie, bo idiotyzm niektorych sytuacji po prostu rozbrajal.

Ale i tak przez wiekszosc filmu mialam wielkie WTF na twarzy i sie zastanawialam, czy to nie jest zart.

W momencie, kiedy para sobie milosc wyznawala, pomyslalam sobie "Nie zdziwi mnie, jak teraz facet rozwozacy chinszczyzne ja przejedzie swoim skuterem"... no i sie pojawil. Fakt, nie rozjechal jej, ale i tak bym sie nie zdziwila xD

Takze film polecam tylko osobom, ktorym sie naprawde nudzi.

Wróć do „K-movie”