[2009] Insadong Scandal

filmy z Korei
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

[2009] Insadong Scandal

Postautor: madziorekk » 16 kwie 2009

Insadong Scandal
Obrazek

Tytuł oryginalny: 인사동 스캔들 ; Insadong Scandal
Premiera: 30.04.2009
Reżyseria: Park Hee-Kon
Scenariusz: Park Hee-Kon, Kim Tae-Yoon
Oficjalna strona: http://www.insadong2009.co.kr/

Obsada:
Kim Rae Won jako Lee Kang Joon
Uhm Jung Hwa
Choi Song Hyun
Im Ha Ryong
Hong Soo Hyun
Kim Byung Ok
Go Chang Suk
Jung Jin
Kim Jung Tae
Ma Dong Suk
Oh Jung Sae

Obrazek

http://asianmediawiki.com/Insadong_Scandal

OPIS:
Lee Kang Joon (Kim Rae Won) jest restauratorem dzieł sztuk i pracuje się obecnie nad rozwiązaniem tajemnicy dotyczącej sławnego obrazu "Byuk-An".

Ode mnie:
Nic więcej na razie nie znalazłam. Trailer jest nawet ciekawy, ale szczerze mówiąc to Jung Hwa i Rae Won bardziej mnie interesują niż fabuła. Zostaje mi tylko czekać, aż film będzie dostępny i będzie go można obejrzeć ;)

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 16 kwie 2009

No nareszcie powstał ^^

Trailer mnie zaintrygował i właściwie czekam ^^ Jeeeszcze trochę xP

Uhm Jung Hwa to taka zabawna kobietka i naprawdę podziwiam ją, że eee tak dobrze się trzyma w yy swoich latach :D Dostała teraz młodziaka pod skrzydła, tylko... tylko dlaczego ostatnimi czasy Kim Rae Won wygląda tak jakoś... staro? Przecież on chyba 30stki jeszcze nie ma o.0

Patrzę na nazwiska i ... Choi Song Hyun, pomyślałam, że to TOP,a tu jakaś babka w googlach wylatuje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 06 maja 2009

Oj ja też czekam!!! Rae Won cudowny! Film zapowiada się nieźle :D
Oglądał ktoś Plum Blossom z moim Rae Wonkiem? Niam niam!!! :P
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 sie 2009

Są! Są! Są wreszcie napisy :D

cd1
http://www.megaupload.com/?d=X191QGLF
cd2
http://www.megaupload.com/?d=S2EAVBAZ

jak ktoś chce linki do filmu to niech pm'kuje x)

EDIT
16.08.09

Skończyłam ;)

O co chodzi? Co oni teraz robią? Ale dlaczego? Oni kradną czy odzyskują? Kto to jest? Ale dlaczego? -> pytania które zadawałyśmy sobie z siostrą praktycznie co scenę. Albo ten film był zbyt inteligentny dla nas, że nie łapałyśmy co się w danej chwili dzieje, albo to realizatorzy przedobrzyli. Włoska Robota, Ocean 11 i Afera Thomasa Crowna + Koreańska mentalność w jednym. :roll: Ehh ;)

Na wyjaśnienie sprawy opadła nam szczęka i jeszcze przez dłuższą chwilę po filmie rozkminiałyśmy co się właściwie wydarzyło... ile było obrazów, jaki obraz jak i kiedy powstał, co było kopią , kto to miał etc... Anyway, skończyło się głośnym śmiechem xD

Kim Rae Won był jak zwykle słoodki i nawet reagowałam na te ich żarty w grupie, ale Uhm Jung Hwa zdecydowanie dziwna. Mimo mocnego makijażu, ślicznych strojów, w ogóle stylizację na Cruellę de Mon wydawała mi się jakaś taka bezbarwna i ... kompletnie zbędną? :roll:

Generalnie to... czuję się trochę zawiedziona. Być może dlatego, że oczekiwałam czegoś innego. Spodziewałam się czegoś jaśniejszego, może więcej klimatu, przygody, komedii? Mniej niejasnych sytuacji, więcej swoistych dopowiedzeń bo w sumie trochę szkoda siedzieć przed ekranem przez 1,5 h by na ostatnie 5 minut dostać całe wyjaśnienie w dosłownie kilku zdaniach, które wydaje się co najmniej niedorzeczne. O.0 Wiecie... żeby ta treść w jakiś sposób porywała, że naprawdę wyczekuje się tego końca..... Było co prawda kilka niezłych scen, niektóre posunięcia całkiem sprytne, niby to wszystko ładnie wygląda, ale jakoś tak czuję czuję niedosyt....

Aha, jednogłośnie z siostrą uznałyśmy, że najbardziej emocjonującą sceną była ta, w której Kim Rae Won odrywa jedną część papieru od drugiego :D Tyle emocji by OBY przypadkiem się nie rozerwało, lol xD
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 18 sie 2009

Maura a może jabłuszko??? :wink:
A ja dobrze wypoczęłam oglądając ten film. I choć czasem faktycznie dosyć trudno mi było wyłapać o co im kaman z tymi obrazami, to jednak biorąc po całości jak najbardziej to wszystko miało sens.
Szczególnie, gdy wziąć pod uwagę motywy, jakie kierowały panem LEE (czyli Rae-wonkiem).
Jednym słowem baba zalazła za skórę paru osobom i słono za to zapłaciła!
Faktycznie może powinno było być troszkę więcej wątków komediowych, ale jako że Rae-Wonek to moje ciasteczko wcale mi to nie przeszkadzało...
Tylko patrzyłam, patrzyłam i podziwiałam... :wink: :wink: :wink:
7,5/10
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 18 sie 2009

noo, w filmie sporo zamieszania, też nie miałam pojęcia przez większośc czasu wtf XD
kim rae-won - miło było popatrzeć, nie powiem...
uhm jung-hwa - przypominała mi miejscami zete-jones XD w tym makijażu
tez uważam, że mogło być więcej komedii! bo jak już coś było to bardzo na plus ^^
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2009] Insadong Scandal

Postautor: Eggie » 15 wrz 2010

Miałam już od dawna ochotę, dziś zobaczyłam :D
Nie poznałam KRW :D

Ale do rzeczy:
Oczywiście galimatias był, ale ja się połapałam (obyło się bez kartki i długopisu ><) tylko nie załapałam, jakie on miał do końca powody, by ją pociągnąć na dno. Ten malarz był jego ojcem, czy coś?
Fabuła w szaleńczym tempie leciała, ale była całkiem zgrabna i miała to coś, co przykuło mnie do ekranu.
Natomiast aktorzy... super obsada :) Uwielbiam KRW, uwielbiam UJH.

Także późno jest i pisać mi się nie chce, ale same pozytywy ode mnie 9/10
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2009] Insadong Scandal

Postautor: anna-banana » 15 wrz 2010

Film zakręcony jak świński ogonek i trzeba trochę pomyśleć żeby dojść co i jak. Byłam pozytywnie zaskoczona nowym imagem Kim Rae Woon :) Dobry filmik,kojarzył mi się z naszym rodzimym Vinci,
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”