[2008] A Frozen flower

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2008] A Frozen flower

Postautor: Piżmak » 02 maja 2009

Zakazany owoc smakuje najlepiej...

Obrazek

INFORMACJE O FILMIE:

Tytuł: Ssang-hwa-jeom / A Frozen Flower
Produkcja: Korea Płd.
Gatunek: Dramat historyczny
Czas trwania: 143
Premiera: 30.12.2008 - Świat
Reżyseria: Yoo Ha
Scenariusz: Yoo Ha
Aktorzy: Jo In-Seong, Joo Jin-mo, Song Ji-hyo, Shim Ji-ho, Im Joo-hwan

Opis:

Pod koniec ery Goryeo, politycznie manipulowanej przez dynastię Yuan, ambitny król dynastii Goryeo formuje Kunryongwe - królewską straż składającą się tylko z młodych i przystojnych wojowników. Hong Lim, dowódca Kunryongwe, urzeka króla, co dla królowej jest niechętnym widokiem. Tymczasem obustronne relacje pomiędzy dynastiami Goryeo i Yuan pogarszają się kiedy Yuan żąda korony książęcej Goryeo dla kuzyna króla popierając to tym, że król nie ma syna. Król jako, że sam nie może mieć syna z racji na swoja odmienna orientację wymyśla plan doskonały. Tak przynajmniej mu się wydaje...

Trailer:

" onclick="window.open(this.href);return false; ... L&index=16

Moje wrażenia:
Byłam zaskoczona bardzo, gdy wyczytałam, że film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 918-1392, za panowania królestwa Koryo. Przede wszystkim musze powiedzieć, że kreacja aktorska jo In-Seonga wbiła mnie w fotel. Nie dość ,że wyglądał ślicznie w tych długich włoskach - jak takie duże śliczne, delikatne dziecko a zarazem podczas scen erotycznych (których było niemało w filmie) - bardzo męsko. Mój ślinotok był gwarantowany - mam nadzieję, że wasz również:)p Fabuła przeciekała mi między palcami, ponieważ z taką obsadą była raczej drugoplanowa:) Intrygi, zdrady, trupy, namiętność, lojalność i szamotanina pomiędzy obowiązkiem i rosnącym uczuciem - to wszystko zagwarantuje wam filmik oblany obficie paletą kolorów i zaprawiony orientalnymi dzwiękami, szatami i wnętrzami. Myślę, że warto usiąść i poświęcić tej pozycji nawet ponad dwie godzinki:)

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 03 maja 2009

ok, no to ja XD

oglądałam na świętach, na jakiejś stronie, bez napisów... ogólnie trud i cierpienie XD
i co z tego wyszło?
ok, chichałam się do ekranu, wlepiałam oczy w in-seonga (jin-mo też był... gash!! XD), a cała reszta, erm, cóż, bez napisów jest ciężko, ale i tak wiadomo co i jak ;P

ilość i, hm, jakość scen łóżkowych mnie zaskoczyła, ale było fajnie ;D i jak cesarz ich podglądał, gash... o_o bezcenne.
ji-hyo całkiem pozytywnie mnie zaskoczyła, choć brakowało mi w niej czegoś. powinna być albo silniejsza, albo słabsza. o ile ktoś pojmie, o co mi chodzi ^^''

no i jak na film o cesarstwie etc., to było widać za mało takiej dworskiej etykiety, że to wszystko to jest jednak pałac, służba, no nie wiem. a tak to wydawało mi się troszkę przytłumione. może po to, żeby pokazać uczucia?

ale właśnie... dla mnie to i tak naciągane, bo cesarzową i kochanka cesarza (co ciągle brzmi dla mnie abstrakcyjnie XD) byli związani... przez seks! tylko i wyłacznie. połączyło ich ślepe pożadanie, które chyba blinded their minds ;P

ale oglądałam bez napisów, więc mogę odnosić jakieś błedne mniemania. seans zostanie powtórzony, tego jestem pewna ;3 przepraszam za chaos w tej wypowiedzi ^^"

no i oczywiście charakteryzacja, wnętrza. super! choć do takiej "cesarzowej" to się nie umywało ^^

ps.
Król jako, że sam nie może mieć syna z racji na swoja odmienna orientację wymyśla plan doskonały. Tak przynajmniej mu się wydaje...

rozwaliło mnie to XD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 04 maja 2009

Film jest przepiękny!!!! :D
Jestem zachwycona, jak dobrze została tu oddana atmosfera miłości, pożądania , zdrady, obłędu. Trzeba pamiętać, że kochanek króla wychowywał się z nim i nie miał wyboru, dlatego jego postać jest tak tragiczna. Z drugiej strony piękna, mądra , ale samotna królowa, odtrącona przez męża.
Podobało mi się to uczucie, które rodziło się miedzy nimi, takie stopniowe i dosyć niespodziewane. Choć było ono oparte w dużej mierze na pożądaniu, to i tak ta miłość według mnie nie traci na wartości.
Myślę, że oboje znali swoją sytuację i dokładnie odczuwali, co może być konsekwencją ich decyzji. Hong Lim- wspaniały mężczyzna... Wszystko co robił miało uchronić ukochana przed gniewem męża.
A fakt, że oboje zostali postawieni w takiej sytuacji przez samego króla nadaje tej historii specyficznego klimatu.
W mojej osobistej ocenie 10/10.
Jo In-Seong super aktor! Miałam okazję podziwiać go w filmie Love i zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Byłabym bardzo wdzięczna Jakby ktoś wypowiedział się na temat tytułu, bo nijak nie mogę go przypasować do układanki :wink:
Jo In-Seong no ciacho nieprzeciętne :D :wink: :lol: Czy tylko ja widzę podobieństwo jego miękkich rysów do Jang Geun Seuka? :wink:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 05 maja 2009

Prawda SWEETLULUBY, że robi wrażenie? Mimo,że Rikli miała rację - troszkę mało działo się na tym dworze, od środka mogłoby być więcej pokazane, ale ja wyłącznie skupiłam się na namiętności tych dwojga i wciągnęła mnie ona do samego końca. Wiedziałam, że film skończy sie w ten sposób. Nie oceniałam bohaterów - chociaż miałam żal do króla, ponieważ sam pokazał swojemu kochankowi inny rodzaj miłości i powinien mu też dać odejść a nie zatrzymywać na siłę przy sobie. Jego szaleństwo zatoczyło zbyt wielkie kręgi, co znów świadczyło o tym jak wielkim uczuciem darzył chłopaka. Zreszta tam pod koniec jest taka ładna scena:) Co do tytułu - wydaje mi sie , że moge zajśc w moim rozumowaniu troszke zbyt daleko, ale film kończy się tak jakby czas mimo wszystko stanął w miejscu, zatrzymał się na tym , co było piekne, długofalowe, nieprzemijalne...Tak jak kwiat, który wprowadzony w stan stały pod pływem zimna zachowa swoje walory i praktycznie nie ulegnie zmianie. Takie moje tam:)
I znalazłam jeszcze dla porównania takie dwie fotki...widac podobieństwo?( na pierwszej Jang Geun Seuk, na drugiej wiadomo kto:) )

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 05 maja 2009

ech, to wszystko przez to, że jestem fanką yaoi... XD

podobieństwo... może troche, głównie przez fryzurę :D

ach, no i scena, jak nasz złodziej-kobiecych-serc przytula się do króla, który to śpi. i ta jego słodka niepewność na twarzy. ech *___*

a btw - widziało się fotki z sesji dla vogue'a tych panów? jest
mogłabym się wgapiać na nią godzinami.
http://s720.photobucket.com/albums/ww20 ... 081128.jpg
powalająca.....

nie no, chęć obejrzenia tego filmu drugi raz coraz bardziej się powiększa... ten film mógłby być nawet kiepski, a i tak warto byłoby go oglądać (wiadomo dlaczego) XD

ps. odbija mi na wieczór ;P
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 06 maja 2009

Cudowne zdjęcie rikli!!! Ale nie wiem, czy taką namiętność da się ostudzić dzbankiem wody :wink: :wink: :wink:
Ten film jest tak pięknie nakręcony (widzę tu podobieństwo do Domu latających sztyletów, jeśli chodzi o braki w fabule i scenariuszu, na rzecz strony wizualnej filmu), no i aktorzy... Nic dodać nic ująć, a aktor grający króla równie wspaniale zagrał w filmie A Love już tam go przyuważyłam :wink:
Dzięki Piżmak za fajne zdjęcie mojego BeBe, jak pieszczotliwie nazywam mojego Geun Seuka....Teraz z niecierpliwością czekam na jego najnowszy film Funeral Members

Co do Jo In-seong'a - no cóż zajął miejsce w moim sercu i został zaliczony do najsmaczniejszych ciasteczek w mojej cukierni :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 06 maja 2009

Witam sliczne panie, cos mi sie zdaje, że ten filmik nie będzie raz tylko obejrzany:) Ja wczoraj zasiadłam sobie ponownie do niego i znów wpatrywałam się jak sroka w gnat. To przejdzie pewnie po jakims czasie, dlatego jeszcze nie panikuje bez potrzeby. Sesja kapitalna - jak to aparat potrafi wydobyc sama esencje z człowieka. Natomiast wczoraj tez , bo obejrzałam dwa pod rząd oglądnęłam kolejny bardzo dobry wg mnie film z In Sungiem...Chyba ogarnę całą jego filmografię - w sumie za dużo tych filmów nie natrzachał:)
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Na razie nie natrzachał, bo jest we woju... :wink:
Ale myślę też, że to jeden z tych aktorów, co jak nie musi, to nie robi BYJ tez tak ma. :wink:
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 06 maja 2009

w woju powiadasz - nawet nie wiedziałam, bo nie sledziłam tego chłopca wcześniej, dopiero mnie ruszyło po frozen flower. Czyli uczyc mu sie nie chciało:) Zajrzałam sobie jeszcze raz do filmu na chwilke - na bank zostaje na dysku, nie ma bata:)
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Ano we woju, pewnikiem!!! :wink:
A to dowód,że nawet ino umie latać
http://www.hancinema.net/korean_Jo_In-Seong.php
Ale z tego, co wiem to tam nie ma zmiłuj się, jak Izraelu, chcesz czy nie chcesz, jesteś sławny czy nie, bogaty czy biedny, w kamasze iść trza.Tylko np BYJ nie poszedł, bo ma kłopoty ze wzrokiem. Czyli tylko względy zdrowotne mogą uchronić od woja :wink:
Mogą sobie jedynie wybrać (choć też w określonych granicach) czas kiedy odbędą tę służbę :D
A co do filmu, stałam się niestety jego niewolnicą... :wink: :D :lol:
Oj zostaje na twardzieluuuu!!!!! :wink:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 07 maja 2009

ha! nakręciłam koleżankę na film, po jednej fotce (ta, którą dałam powyżej) była zachwycona ;D
"ta aktorka przypomina hyo-rin z goonga" również padło, hehe
i przez tą cała fazę miałam wspaniały sen...
pomagałam in-sungowi ubrać się w te jego szatki......... niesamowite wrażenia *__* XD
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 09 maja 2009

czyli nasz mały śliczny chłopiec jest w dywizji lotniczej:) Nie wiem czemu skojarzyło mi sie ,że anioły tez mają skrzydła. Znaczy się - anioł= uroda i skrzydła, In sung = uroda i sztuczne skrzydła:0
Namawiajcie swoje koleżanki - mam pewność,że będą zachwycone - zajrzałam na stronke podaną przez Lulu i tak sobie patrzę i oczom nie wierzę - oglądałam już wszystkie filmy z nim, a niektóre nawet po trzy razy ,jak madeleine, bo jest urocza i klimatyczna. Doszłam jednocześnie do wniosku, że najbardziej podobała mi się jego kreacja we Frozen flower i dirty carnival. Dram nie oglądałam az nim.,Zoczyłyscie jakieś dramy z nim przypadkiem?:)
Wczoraj obejrzałam classic...i znów ta sama znajoma twarz:)

Rikli - jakiś mały przepis może zdradzisz, by miec podobny sen? Dłuugie wpatrywanie sie w zdjęcie, bądż muskanie wargami plakatu (pospiesznie wydrukowanego w domu), przez snem powtórka z rozrywki, czyli urywki filmów z nim...:)
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 10 maja 2009

Tak tak no istny anioł!!! :wink:
Mnie tez urzekł w Madeleine :P
Ale we Frozen Flower jest taki kusząco, dziecinnie niegrzeczny... :wink: a jednocześnie świeżutki... :wink: :wink: :wink:
Nie mogę jedynie znaleźć jego wcześniejszego filmu Public Toilet w formie nie torrenta.
Jestem w trakcie poszukiwania dramek z nim w dobrej jakości.Może jakaś podpowiedź? :wink:
Jak tylko znajde od razu zasiadam... :wink:
Rikli ja tez proszę o przepis! :wink:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 10 maja 2009

jejku, nie wiem, jaki jest przepis :D po prostu gadałam ze wspomnianą koleżanką i jakoś tak jej powiedziałam, ażeby obejrzała, zarzuciłam fotką ogólnie ją nakręcałam (siebie przy okazji też), wspominałam sceny z filmu... i mi się przyśnił XD pewnie pierwszy i ostatni raz ;_; ale to było coż, kurde, te jego pośladkiii XD

oczywiście sobie obiecuje, żeby coś obejrzeć, ale zanim to nastąpi... ech, jestem zamotanym leniem ^^

już sobie popowtarzałam "sceny" z filmu przed chwilę, ech <3 XD
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 10 maja 2009

Ten film jest świetny!!! przynajmniej pierwsze pól, które właśnie zobaczyłam, a przez noc ściągnę drugie pól. I specjalnie wstanę z rana, żeby dokończyć nim wyjdę z domu!

Wróć do „K-movie”