[2009] Five Senses of Eros

filmy z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2009] Five Senses of Eros

Postautor: mootyl » 05 sie 2009

Film z POWALAJĄCĄ obsadą i odważnymi scenami... czyli to czego nam trzeba^^

Five Senses of Eros

Obrazek

Detale:
Tytuł: 오감도/O-gam-do (Five Senses of Eros)
Gatunek: melodramat, romans
Premiera: 2009/07/09
Czas trwania: 128min

OBSADA:
Jang-hyuk
Cha Hyeon-jeon
Kim Soo-ro
Kim Min-sun
Kim Kang-woo
Bae Jong-ok
Uhm Jung-hwa
Hwang Jung-min
Lee Si-yeong
Kim Dong-wook
Song Joong-ki & wiele, wiele więcej!

OPIS:
Film przedstawia nam pięć niepowiązanych ze sobą, niezależnych historii. Skupiają się one wokół jednego słowa (i jego znaczenia/powiązania): "Eros"
"Jego zainteresowanie/Obiekt zainseresowań"
Mężczyzna spotyka kobietę w pociągu podczas podróży do Busan. Wysiada za nią na stacji, która nie jest jego przystankiem. Udaje mu się zdobyć numer telefonu obiektu jego zainteresowań. Po kilku dniach mężczyzna planuje spotkanie z nieznajomą...
"Jestem Tutaj"
Hye-rim czeka schowana^^ w domu, aby zrobić niespodziankę swojemu mężowi. Hyeon-woo martwi się o żonę, która samotnie spędza czas w ich czterech ścianach. Hyo-rim zaś boi się o swojego ukochanego, który już niedługo zostanie sam...
"33ci Mężczyzna"
Nowa aktorka Mi-jin i jej seniorka Hwa-ran poznają się na planie filmowym. Łączy je nienawiść do reżysera projektu. Hwa-ran zmienia Mi-jin w seksowną lisicę, która ma uwieść złego reżysera
"Koniec & Początek"
Jeong-ha dowiaduje się, że jej mąż umarł w wypadku samochodowym. Okazuje się, że ten miał romans ze swoją dawną szkolną przyjaciółką Na-ru. Pewnego dnia kochanka odwiedza żonę. Na-ru chce zamieszkać z Jeong-ha pod obietnicą bezwarunkowego posłuszeństwa.
"Uwierz w moment"
Trzy pary, sześciu uczniów liceum. Na 24 godziny postanawiają wymienić się partnerami

ODE MNIE:
Czym więcej się dowiaduję o tym filmie, tym ciekawiej wygląda^^
Nie mogę doczekać się na napisy !

Obrazek

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 06 sie 2009

Jak to ja nie mogłam oczywiście wytrzymać i obejrzałam go bez napisów i....
Uwierzcie mi, że obejrzę to jeszcze raz i jeszcze raz zarówno bez napisów, jak i z nimi! :twisted:
Nie można tu nie powiedzieć o bardzo ciekawej i zróżnicowanej obsadzie.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jeśli chodzi o cukiernię i oczywiście , a może przede wszystkim jeśli chodzi o własne doświadczenia!
Pokazane są tu bardzo różne związki ludzi w różnym wieku i dlatego film wydaje mi się dosyć uniwersalny.
Jako że nie ma napisów trudno mi dogłębnie zanalizować przedstawione sytuacje.
Wiecie! Na dwoje babka wróżyła: albo reżyser, pomimo,że w skrócie, zgrabnie ujął sedno tych związków, albo poleciał po łebkach i nie pokazał ważnych aspektów...
Nie wiem, zobaczymy, jak będą napisy :wink:
Na razie wydaje mi się warty grzechu...

EDIT:
Dzięki mootylku za temat! Bardzo zgrabniutko to zrobiłeś :thumb: :clap: :hearts: :hug:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 sie 2009

No ja też już czekam ^^ TAKI cast ;D

Ale czasami nadal mylę Kim Dong Wooka na pierwszym plakacie z osobą naszego uroszego Yoo Ah In'a ^^^ Na początku na serio myślałam, że to właśnie nad nim będzie się znęcać Lee Si Young, ale... obejrzałam We Got Married i wszystko się wyklarowało :D
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 sie 2009

ja jak suwakiem sobie jeździłem po filmie... przeraziło mnie jedno...
rola Hwang Jung-min'a ograniczała się do
1 minutowego stosunku w samochodzie^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 04 paź 2009

Nie będę wykreślać mojego poprzedniego posta, jak zachwycałam się tym filmem, ale muszę szczerze powiedzieć,że dawno się tak na filmie nie zawiodłam!!
No MEGASTRASZNIENUDNYFILM!!!
Fuj!!
Szkoda na niego czasu!!!
Ani tam sensu ani akcji nie znajdziecie, jeno parę gołych tyłków i tylko tyle...
Jestem dalece zniesmaczona....
Nie polecam!!!
1,5/10 :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2009] Five Senses of Eros

Postautor: Eggie » 31 lip 2010

Kolejna pozycja obejrzana, w zasadzie zadecydował o tym wyłącznie tytuł, bo byłam ciekawa co to, a ściągam jak leci ostatnio :oops:
Chyba jestem bardziej na plus. 3 historie na 5 mi się podobały w sumie, albo chociaż pozostałam neutralna, więc tak wypada.

Pierwsza historia byłą trochę dziwna, ale podobała mi się narracja. Wyobrażam sobie, e to miało być coś w stylu - bierzemy byka za rogi, nigdy nie wiesz jak rozwinie się sytuacja, pierwsze zauroczenie pary...Ok, i aktorka mi się spodobała.
Dalej chyba najfajniejsza, o chorobie żony. Wszystko było przejmujące, ale zrobione ze smakiem i aż cisza w uszach dzwoniła. I na koniec, kiedy on się za drzwiami chowała, ale on jej już nie mógł znaleźć... Aż łezka poleciała.
Ta rodem z horroru była miłą odmianą ^^ Coś się w niej działo i obie aktorki mi się podobały, zwłaszcza ta starsza.
Historią z Uhm Jung Hwa się zawiodłąm, widzę, że nawet pełnometrazowy film z tego zrobili. Chyba ją na więcej stać. NIe skopowałam fabuły tego filmu - ona najpierw była z tą dziewczyną, potem wyszła za faceta i tamta z zemsty go uwiodła? NIby to artystyczne, ale.. nudne i bezsensowne.
Ostatni był dziwny. Tylko można była na Kin Jae Wooka popatrzeć i tego gostka od Doremi :) Rozumiem, że dwie pary zostały, a ta jedna się rozeszła? Dziwne.
Także 3/5, nic szczególnego, trochę golizny, jak ktoś lubi ^^
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „K-movie”