[2007] Boys of Tomorrow

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2007] Boys of Tomorrow

Postautor: Maura » 22 sie 2009

--------------Boys of Tomorrow--------------

Obrazek Obrazek Obrazek

Tytuł: Boys of Tomorrow
우리에게 내일은 없다 (Woo-ri-e-ge Nae-il-eun Eobs-da)
Reżyseria: Noh Dong-seok(노동석)
Rodzaj: Dramat, Romans
Czas trwania: 132min
Premiera: 17 maj 2007

Obrazek Obrazek

Występują:
Yoo Ah In … Jong-dae
Kim Byeong-seok … Ki-su
Lee Dong-ho … Yo-han / Jong-dae
Choi Jae-Sung … Mr. Kim

Opis
Film opowiada o Ki Su (Kim Byeong Seok) i Jong Dae (Yu Ah In), dwóch nastolatkach u progu dorosłości ,pochodzacych z patologicznych rodzin. Chłopcy są dla siebie jak bracia i pomagają sobie nawzajem wyjść z wszelakich kryzysów.. Ki Su jest poważny i stara się żyć uczciwie. Jego pasją jest gra na perkusji , jednak codzienne problemy nie dają mu zbyt wiele czasu na rozwój zainteresowań. Praca, opieka nad synkiem bezużytecznego brata i oczywiście pomaganie swemu przyjacielowi wybrnąć z kłopotów. Młodszy, Jong Dae jest nieodpowiedzialny i zawsze wpada w tarapaty. Jego marzeniem jest zdobycie prawdziwej borni. Wierzy, że gdy już ją będzie miał wszelkie problemy i niepewność odejdą w zapomnienie.Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie i zatrudnia się w domu publicznym u lokalnego gangstera, powoli wkraczając w kryminalny półświatek.

Ode mnie:

Na film trafiłam przypadkowo. Czasami mam tak , że jak nie wiem jaki film obejrzeć to wchodzę na Veoh wpisuję np ‘korean movies’ i przeglądam strony do samego końca, ściągając kilka tytułów na chybił-trafił. I tak oto trafiłam na filmowy debiut Yoo Ah In i jestem zachwycona zupełnie inną stroną aktora. Do tej pory widziałam go raczej w ‘kolorowych’ produkcjach, dlatego też rola trochę pogubionego w życiu Jong Dae zrobiła na mnie duże wrażenie. W sumie nie tylko na mnie, bo chłopak za tą rolę dostał Nagrodę dla Najlepszego Nowego Aktora w 2007 roku na Międzynarodowym Festiwalu w Pusan.
Sam film również mi się podobał. Wyróżnia się prostotą ujęć, świetnym scenariuszem i serią niedomówień ,tym samym nie dając nam wszystkich odpowiedzi, każe samemu domyślać się i łączyć pewne fakty z przeszłości z teraźniejszością. Bardzo ciekawy wątek psychologiczny porówanie dzieciństwa Jong Dae do życia bratanka Ki Su. Jak na film o raczej trudnych sprawach całkiem przyjemnie się oglądało.
Także polecam, wydaje mi się, że warto poświęcić 1,5 godziny na obejrzenie ;) A ja biorę się za poszukiwanie pierwszego filmu tego reżysera ‘My generation’ ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Wróć do „K-movie”