[2007] Seven Days

filmy z Korei
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2007] Seven Days

Postautor: margot. » 30 sie 2009

Se-beun De-i-jeu

Obrazek

rok: 2007
gatunek: Kryminał, Thriller
tytuł oryginalny: 세븐데이즈
inne tytuły: Seven Days / 7 Days
reżyseria: Shin-yeon Won

obsada:
Mi-suk Kim - Han Suk-hie
Hie-sun Park- Kim Sung-yol
Myeong-su Choi- Jeong Cheol-jin
Hang-Seon Jang- Sa Mu-jang
Dong-hwan Jeong - Kang Sang-man
Kwang-rok Oh - Yang Chang-gu
Ji-young Ok - Choi Kyeong-guk

opis:
Ji-yeon jest odnoszącą sukces adwokatem, która sama wychowuje siedmioletnią córkę. Pewnego razu dziewczynka zostaje uprowadzona. Ji-yeon otrzymuje telefon od nieznajomego mężczyzny, który mówi że ma jej córkę i proponuje układ. Żeby kobieta zobaczyła swoją córeczkę żywą, musi podjąć się obrony i doprowadzić do uniewinnienia ich towarzysza oskarżonego o zabójstwo licealisty. Ji-yeon ma tydzień na spełnienie żądań.

trailer:

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Re: [2007] Seven Days

Postautor: Lily » 13 sty 2014

Niby nie jest to zły film, niby się dużo dzieje, niby jest tajemnica, akcja, dużo się dzieje - a jednak jakoś to wszystko wydało mi się zupełnie bez polotu. Trudno mi nawet powiedzieć dokładnie co jest nie tak z tym filmem, scenariusz jest przecież dobry. A jednak już po połowie ta cała bieganina zaczęła mnie nużyć, a zakończenie coraz mniej obchodzić. Chyba już mam dosyć filmów o biegających rozhisteryzowanych mamusiach. To już kolejny koreański film w którym natrafiam na ten sam motyw i jest on pokazany tak samo schematycznie. To samo było był "Don't cry mommy", to samo w "Heart", teraz to samo tutaj. Mimo, że każdy film był o czym innym, we wszystkich jest ta sama postać matki, która oczywiście zawsze jest samotna, zawsze przeciw wszystkim i zawsze na koniec zwycięża. Jakieś to wszystko takie teatralne, te histerie, te łzy, to co ma wzruszać tak naprawdę wywołuje irytację. I tutaj było dokładnie tak samo.

5/10
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2007] Seven Days

Postautor: Snake » 16 lut 2014

Patrząc po plakacie, czy tytule (słynne siedem dni z Ringu), myślałem, że to będzie horror. I trochę się rozczarowałem, tak jak Lily, gdy okazało się to będzie kolejny film o porwaniu i o bohaterskiej matce. Też już dużo takich oglądałem.

A tu niespodzianka ^^. Seven days to dwa w jednym. Mamy i wątek porwania dziecka i wątek zagadki kryminalnej ze śladowymi ilościami dramatu sądowego. Wszystko oczywiście się łączy, bo fabularnie jest na bogato. Co ciekawe relatywnie dużo Polaków oglądało ten film, głosów na filmwebie jest prawie tyle, co na imdb.

Seven days ma sporo wad, ale i tak jest wystarczająco ciekawe, żeby obejrzeć do końca.

6/10

Wróć do „K-movie”