[2004] He was Cool

filmy z Korei
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[2004] He was Cool

Postautor: evelinux » 15 lis 2009

He was Cool

Obrazek

Film opowiada histrorię energicznej i radosnej uczennicy Han Ye-Won (Jung Da Bin) i Ji Eun-Sung (Song Seung Hun), który znany jest w okolicy z tego, że on i jego banda zaczepiają ludzi i biją się z nimi. Tych dwoje w przedziwny sposób wpada na siebie (dosłownie i w przenośni) i od tego czasu coś ich do siebie przyciąga. Jednak czy przykre wspomnienia z dzieciństwa Ji Eun-Sung nie staną na ich drodze do szczęścia? Czy Ji Eun-Sung jest w stanie otworzyć się na miłość? See for yourself xD

w rolach głównych: Jung Da Bin & Song Seung Hun
data wypuszczenia na rynek: 2004
czas: 113 minut
reżyseria: Hwan-kyeong Lee
scenariusz: Hwan-kyeong Lee, Gwiyeoni
gdzie to można znaleźć: na AM-Addiction ( http://www.am-addiction.com/" onclick="window.open(this.href);return false; )
klimat: komedia romantyczna

---------------------------------------------------------------------------------
ode mnie:

woah.. aż dziwi mnie to że tu jeszcze nie ma tematu o tym filmie. właśnie go obejrzałam.. i jest po prostu ZA-**-*I-STY! Jeśli jeszcze go nie widzieliście to gorąco polecam!! u mnie ma on 10/10! dialogi to mnie tam po prostu rozwalają.. zaraz zapuszczę przykładami. ale chcialam jeszcze dodac.. widze tu ciekawą mieszankę wątków.. pamietacie tą laskę z DBY ktora sie niodwzajemnienie dużyła w Ahmonie? to tu mamy podobną.. nawet tez ma przygnebiajaco ciemne wlosy i do tego fryz ma a la Sango z InuYashy (anime). haha az mi sie smiac chcialo jak skojarzylam te dwa fakty xD i musialam sie z kims tym spostrzezeniem podzielić xD moje ulubione sceny to glownie jak ona spiewala karaoke.. i on wszedl do pokoju xD kya~~ do tego scena jak ona mu dala kroliczka i on sie sokiem opryskal a potem sie tym kroliczkiem wytarł.. haha! cute! i jak byli w szpitaluuu.. jaaa.. no słodki jest ten film w kazdym calu.. a teraz przyklady dialogow:

SYTUACJA NR 1:

(Ji Eun Sung:) You have big hands. Like bear's feet. (loool)
(Han Ye Won:) Did you read that Piżmak?
(Ji Eun Sung:) I read that when I was little.
(Han Ye Won:) Really? What about Snow White?
(Ji Eun Sung:) The dwarfs are in it.
(Han Ye Won:) Cinderella?
(Ji Eun Sung:) She steals the shoes.
(Han Ye Won:) So, what about The Little Mermaid?
(Ji Eun Sung:) Stop it! You think I'm that ignorant? The Little Mermaid... She dies after eating an apple. Stop it!
(Han Ye Won:) You're unbelievable.

SYTUACJA NR 2:

(Ji Eun Sung:) Han Ye Won.
(Han Ye Won:) What?
(Ji Eun Sung:) Go straight home. If you go to a disco again..
(Han Ye Won:) What do you care?
(Ji Eun Sung:) Han Ye Won!
(Han Ye Won:) What now?
(Ji Eun Sung:) I freaking love you. (ona się uśmiecha a on burczy se pod nosem:) So easy.
(Han Ye Won:) (wraca się, otwiera drzwi i mowi:) Ji Eun Sung!
(Ji Eun Sung:) What?
(Han Ye Won:) I freaking love you too.

SYTUACJA NR 3: [z bratem Eun Sunga; po jej urodzinach jak sie poklocila z Eun Sungiem]

(Ji Han Sung:) What present do you want?
(Han Ye Won:) Eun Sung.
(Ji Han Sung:) Not a person.
(Han Ye Won:) His picture then
(Ji Han Sung:) How about clothes?
(Han Ye Won:) Eun Sung's underwear..

Oni mnie rozwalają w tym filmie..

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 15 lis 2009

Oglądałąm ro już daaawno temu i pamiętam, że mi się podobało, ale po Twoim opisie jakoś zachciało mi się obejrzeć jeszcze raz >_<
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 15 lis 2009

koniecznie, konieczkie, to jest zajefajniste.. juz wiem ze zatrzymam to na dluzej i obejrze jeszcze nie raz xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 lis 2009

A mi się wydaje, że tu już był temat o tym filmie ;D

Ale film jest taki<3 Zawsze siostrą oglądamy go na doła ;D;D;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashirah
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nashirah » 15 lis 2009

Zachęciłyście mnie do obejrzenia. :'D
Muszę się jakoś odtruć po oglądaniu koreańskiej My Girl *trauma*.
Obrazek
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 16 lis 2009

Dawno temu oglądałam ten film, ale jak pamiętam nie zwalił mnie z nóg... Można nawet powiedzieć, że się na nim zawiodłam...
Po przeczytaniu tego tematu postanowiłam obejrzeć go jeszcze raz, bo niezbyt pamietałam te przytoczone sytuacje i... normalnie nie mogłam się oderwać od ekranu (a tu jeszcze do odrobienia zadania odmowe)!
Czyżby z wiekiem zmienił mi się gust o_O? Pewnie wtedy niezbyt mi się podobał, bo dopiero teraz zaczynam interesować się kdramą itd... Albo wtedy mój angielski był na takim poziomie, że nie zrozumiałam śmiesznych scenek >.<
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 27 lis 2009

Nashirah pisze:Zachęciłyście mnie do obejrzenia. :'D
Muszę się jakoś odtruć po oglądaniu koreańskiej My Girl *trauma*.

A co to za trauma??? 0.0

Żeby było w temacie, dziś oglądamy z koleżanką :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 28 lis 2009

ooo.. kogo namowilas na ogladanie?
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 28 lis 2009

Koleżanka z TaeKwonDo która też lubi dramy japońskie (wielbi Shuna Oguriego ^^).
Miałąm tylko koreańszczyzne z filmów więc sie zabrałyśmy...

Film był ok, na kolana mnie nie rzucił, ale nie był też zły. Smieszny facet grał główną postać i przyjemna aktorka. Liczyłam, ze Lee Ki Woo sie pojawi na dłużej, no cóż...

Główny bohater najpierw mnie wkurzał, a potem mi przeszło, a główna bohaterka najpierw była spoko a potem zaczeła wkurzać... No ja nie mogę, czemu one zawsze muszą się zachowywać tak jak jakieś rozwrzeszczane dziecinne nastolatki?

I o co biegało z tym AIDS? Najpierw jakiś wielki problem, potem nagle nikt o tym nie wspomina.
A ta Amryka? Po prostu zostawił swoją dziewczynę bo poszłą na jakąś impreze....

I końcówka - była z innym przez rok, a potem nagle rzuca go dla chłopaka którego oczywiście nigdy nie przestałą kochać, a który rzucił ją dawno temu... Koreańczycy mają jakiegoś fiksa na punkcie miłości która sie ciągnie przez wieki....

Ale z plusów - niektóre teksty był genialny, pierwsza połowa prześmieszna, chłopcy byli słodcy i główny bohater dobrze walczył :P

7,5/10
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

nie wydaje mi sie zeby ona byla z innym przez ten rok.. mi sie wydaje ze oni po prostu utrzymywali znajomosc a nie ze ona z nim byla..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 28 lis 2009

Hmmm no to może... ale brzmiało tak jakby mieli jechać razem do szkoł, no i on jej tam wczesniej wyznał, że ją lubi więc tak jakoś to wyglądało... :P
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

hmm.. no nie wiem, ja inne troszke wrazenie odnioslam.. ale jak obejrze jeszcze raz to skomentuje na bierzaco zakonczenie :)
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 13 sty 2010

Wczoraj obejrzałam ten film, i przyznam szczerze, że raczej mi się nie spodobał...
Zbyt naciągana historia jak dla mnie. Jakoś nie zauważyłam momentu, w którym ona się w nim zakochała, zwłaszcza, że na początku chciała, żeby dał jej spokój [chyba że po prostu byłam już taka zaspana...]. Nie wspomnę już o tym, że główny bohater - niby licelista, wygląda jak 30-latek [chyba że tylko ja miałam takie wrażenie], jego ojciec zmarł na AIDS, a on mówi, "że też może mieć HIV". Kurde, jak to "może", jak dla mnie logiczne jest że pierwsze co robie to idę zrobić sobie test xD takie nieżyciowe to dla mnie. I w ogóle wiało trochę nudą. Podobały mi się tylko sceny, w których Eun-Sung lał kogo popadło xD ale a w ogóle takie sceny lubię.
I byłam w małym szoku jak się dowiedziałam, że aktorka która grała główną rolę już nie żyje...
Cóż, najwyraźniej ten film po prostu nie wpasował się w mój gust xD
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 13 sty 2010

Pierwszy raz obejrzałam go dawno dawno temu :) i tak jakoś mam,że raz na jakiś czas muszę do niego wrócić, bo to naprawdę świetny film, bardziej mi się podobał niż My sassy girl :)
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2004] He was Cool

Postautor: Cherry » 30 sty 2011

jak dla mnie film był świetny - i komedia i romantyczna - spełnił swoje zadanie
miejscami naciągany, szczególnie początek bardzo dziwny ale później było tylko lepiej.
sytuacje z pierwszego posta wymiatają :D
myślę że kiedyś obejrzę jeszcze raz (w lepszej jakości xD )
8/10

Wróć do „K-movie”