[2006] Arang

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2006] Arang

Postautor: Eggie » 17 lut 2010

Obrazek

Film z 2006 roku.

Obsada:
• Song Yun-ah... So-yeong
Lee Dong-wook... Hyeon-gi
• Lee Jong-su... Dong-min
• Kim Hae-in... Min-jeong

Film o policjantce, która wraz ze swoim nowym partnerem żółtodziobem rozwiązuje sprawę zabójstw pewnej grupy przyjaciół. Dziwne znaki na ciele i powiązania z pewnym miejscem prowadzą do nierozwiązanej zbrodni sprzed lat.
A także do kogoś jeszcze...

Ode mnie, trochę spojlerów:
Ostatnimi czasy, horrory koreańskie, któe oglądam są po prostu coraz gorsze. Mam jakąś słąbą rękę do tego gatunku 0.0
To znaczy w sumie nie było to aż takie złe (no, zaskoczył mnie DW jako zabójca, ale mnie bardzo łatwo zaskoczyć ^^), pod względem aktorskim, ale w ogóle nie straszne to przede wszystkim. A poza tym, miałam wrażenie, że to się kupy nie trzymało. Czy ktoś mi może powiedzieć czy dobrze to zrozumiałam, bo nawet po przeczytaniu imdb chyba nie kapuje, o co chodzi w tzw trakcie.

Była dziewczyna, w której zakochany był DW, a która miała chłopaka. Uprawiali sex, ona zaszła w ciążę, on chciał się jej pozbyć (?).
No i tu nie kapuje. Było ich tam czterech (+Dong Wook który kręcił kamerą), czemu ją gwałcili zamiast zabijać? Czy oni właśnie ją zabijali w tej stodole?
I czemu koleżanka tej dziewczyny opowiadała policjantce, że chłopak tejże zginął i ona sie zrobiła dziwna, kiedy on żył i sam ją zabił?

No a potem DW po iluś tam latach postanowił pozbyć się tych którzy zabili (czyli chłopaka i jego przyjaciół?), on ich zabijał ,wspomagany halucynacjami, a duch to był tylko tak o, pojawiał sie ale sam nie zabijał... (Choć ostatnie zabójstwo temu przeczy...).

Tak czy siak, nawet jeśli to wszystko da sie logicznie wyjaśnić (ehe, zwłaszcza z duchami) dla mnie jest po prostu za dużo rzeczy których nie rozumiem i które moim zdaniem sie kupy nie trzymają. Lubię horrory, w któych wszystko się logicznie wyjaśnia, nawet jeżeli za pomocą ducha, ale przynajmniej ma jakieś uzasadnienie wyraźne.

Także za parę głównych bohaterów 3/5

www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „K-movie”