[2009] Take Off

filmy z Korei
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2009] Take Off

Postautor: margot. » 24 lut 2010

국가대표

Obrazek

Tytuł oryginalny: 국가대표 (Gukgadaepyo)
Tytuł ang: National Athlete / Take Off
Rok produkcji: 2009
Gatunek: Dramat, Komedia, Akcja, Sportowy
Reżyseria: Yong-hwa Kim

Obsada:
Ha Jung-Woo - Heon-Tae/Bob
Kim Dong-Wook - Hong Cheol
Kim Ji-Seok - Chil-Gu
Choi Jae-Han - Jae-Bok
Lee Jae-Eung - Bong-Ku
Song Dong-Il - Coach Bang

Opis:
Film oparty na faktach. W 1997 miasto Muju w Korei Południowej zostaje wybrane gospodarzem przyszłej Olimpiady Zimowej. Koreańczycy nie posiadają jednak drużyny skoczków narciarskich.
Film opowiada historię wzlotów i upadków szybko powstającej drużyny narodowej.

Strona oficjalna: http://www.jump2009.co.kr/" onclick="window.open(this.href);return false;

Trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Nagrody:
2009 (29th) Critics Choice Awards
- Best Director
- Best Technical Achievement
- Best Music
2009 (46th) Daejong Film Awards
- Best Director
- Best Visual Effects
2009 (30th) Blue Dragon Film Awards
- Best Director
- Best Cinematography

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 lut 2010

Hah zbieram się i zbieram za obejrzenie tego filmu. Już nawet nie wiem na którym dysku go mam XP

Ale ten co do opisu to przypomniało mi się jak dziś pani Lee mówiła, że faktycznie do niedawna Koreańczycy niewiele wiedzieli o skokach narciarskich, a ostatnio wiedzą wszystko xD Czyli pod tym względem było podobnie jak u Polaków? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 08 mar 2010

NIESAMOWITY FILM !! *_*
Zakochałem się po prostu i mogę go polecić wszystkim!xD Normalnie typowy film, aby usiąść z rodziną przed telewizorem i obejrzeć go wspólnie razem...(planuję też tak zrobić!)

Chociaż początek filmu był trochę dziwny i tak jakby powiedzieć bez ładu i składu... bo ja wciąż nie wiem skąd on wziął AKURAT TYCH ludzi, ale cała reszta na WIELKI, PRZEOGROMNY PLUS.

Muzyka, aktorstwo, scenariusz, reżysera i kończąc na efektach specjalnych. Koreańczycy udowodnili, że potrafią robić filmy na światowym poziomie w 2009r. : "Haeundae" , "Take Off", "Woo-ji" xD Normalnie jestem pod wrażeniem .

Piękna, wzruszająca, cudowna historia o WSZYSTKIM. O pasji, sporcie, miłości tej do innej osoby, jak i przyjaciół, braterskiej i rodzinnej !

Co do skoków narciarskich... Film podsumował: W Korei jest tylko 5 skoczków narciarskich do DZISIAJ. Tak więc sport raczej nie cieszy się popularnością, ale coś czuję, że po tym filmie trochę może się to zmienić.
W końcu 8mln ludzi w kinach i film w pierwszej dziesiątce najbardziej kasowych filmów Korei :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 15 maja 2010

obejrzałem ten film i powiem krótko ,słabiutki jak dla mnie ,ni to pies ni wydra ,z jednej strony wątki komediowe które były naprawdę udane - metody treningowe niesamowicie dowcipne,z drugiej jakże nudne wątki typu "skrzywdzony przez los szuka swojej matki które zostawiła go w dzieciństwie".Oprócz niewątpliwego faktu iż nikt z ekipy realizującej film nie orientował się zbytnio "co to są skoki narciarskie "-co każdy Polak od razu wychwyci (Małysz i jego sukcesy każdego nauczyło podstaw skoków narciarskich).Pal diabli nieścisłości rok 1997 a pokazują upadki skoczków z bodajże 2007 czy 2008 roku .Pal diabli iż skakali ubrani jak łachmyty z pod monopolowego ,bez odpowiednich kombinezonów,kasków ale dlaczego pierwsze skoki oddawali na dużej skoczni? Juz by połamali/zabili na bank .Co mi się podobało -pięknie sfilmowana jazda na rozbiegu - świetnie to się oglądało.
Z tego typu filmów jednak nadal starusieńki Cool Runnings z 1993 rku jest nie do pobicia
a jako ciekawostkę zamieszczam zdjęcie "polskiego zawodnika"
Obrazek

A plusy : na pewno Lee Eun Song,Choi Jae-hwan ( ach ta Pasta) i pierwsza rola w której mnie nie wkurzał za bardzo Kim Ji-Seok .Zdjęcia i początkowy humorystyczne sytuacje.Ot rodzinny film na niedzielę do obiadu
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 15 maja 2010

thon chyba nie zrozumiałeś tego filmu...
tutaj nie chodziło o to, aby pokazać jak wyglądają dokładnie skoki narciarskie... przecież było widać, że zmienili trochę zasady na potrzeby filmu -_-
Ja sobie nie wyobrażam jakby mieli pokazywać wszystko tak jak jest naprawdę... to nie są zawody, tylko FILM.

Co do polskiego skoczka... Małysza nazwisko bodajże też pokazali.

Co do metod, które wykorzystali... jakbyś widział pod koniec filmu pokazali TYCH prawdziwych skoczków i na tych zdjęciach jakoś podobne mieli metody... tym bardziej, że w całym filmie chodziło o to jak Korea miała w nich wylane... że nikt im nie pomógł, a pojechali i pokazali się.
To było przesłanie filmu i nie chodziło o dokładne pokazanie jak to skoki narciarskie mają wyglądać... jeżeli kogoś to interesuje niech po prostu obejrzy sobie prawdziwe zawody zimą.

Wątek z matką jak dla mnie był całkiem zgrabny i wzruszający... ale nic nie przebije najbardziej wzruszającego wątku OJCIEC/SYN *_* Uwielbiam ten moment, kiedy ojciec dumny wpatruje się w TV, a komentatorzy mówią, że dla syna autorytetem jest własny ojciec *_*

Mówiąc jeszcze o samych zawodach... to mimo, że np. zmienili na potrzeby filmu wygląd skoków drużynowych to trzymali się faktów bardzo dobrze:) Japonia zajęła wtedy pierwsze miejsce, USA też startowało w zawodach (co było dziwne)... jedynie Korea nie występowała drużynowo, ale gdyby pokazali ich jako oddzielnych skoczków film nie miałby sensu ....

ACHA! OST! OST! i jeszcze raz OST!
No polecam go wszystkim bo jest przepiękny, przecudowny, magiczny... "I can fly !!!!! " ten utwór powalił mnie na kolana, jeszcze gdy go puszczali w momentach skoków :)

Dalej upieram się, że to znakomity film i chyba najlepszy z zeszłego roku :)
Nie dziwię się, że osiągnął taki kasowy sukces w Korei ^^
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

mootyl pisze:thon chyba nie zrozumiałeś tego filmu...

sorry ale film jest prosty jak konstrukcja cepa i nie ma w nim jak dla mnie nic godnego zapamiętania ,jak napisałem film do rodzinnego obiadu i nic więcej - wszystkie te wartości którymi się tak zachwycasz były już przerabiane i to nie raz i nie dwa - wątek ojciec -syn obejrzyj starusieńki film w podobnym klimacie jak "Cutting Edge" tam ojca zastępuje brat więc wybacz koreański film mnie niczym nie zaskakuje oprócz dobrych zdjęć jest typowym średniakiem i to z dolnych stron.
Piszesz że trzymali się dobrze faktów - od kiedy USA liczy się w światku skoków narciarskim - a w filmie można było odnieśćtakie mylne wrażenie. A w USA ten sport jest popularny jak i w Korei :)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 15 maja 2010

haha^^
no w sumie zbyt emocjonalnie podszedłem do twojej wypowiedzi xD bo ja naprawdę uwielbiam ten film i obejrzałem go już ze 100 razy :D
może i na tobie nie zrobił takiego wielkiego wrażenia, ale na mnie tak...
dało się wyczuć i patriotyzm, i przyjaźń, i więzi rodzinne, i miłość, i walkę o swoje marzenia... czyli wszystko to czego wymagamy od filmu tego typu ^^

nie oglądałem filmu, o którym wspomniałeś wyżej... ale może to i dobrze? xD przynajmniej mogę cieszyć się "Take Off" bez porównywania go do innego filmu :)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

mootyl pisze:dało się wyczuć i patriotyzm, i przyjaźń, i więzi rodzinne, i miłość, i walkę o swoje marzenia... czyli wszystko to czego wymagamy od filmu tego typu ^^
nie oglądałem filmu, o którym wspomniałeś wyżej... ale może to i dobrze? xD przynajmniej mogę cieszyć się "Take Off" bez porównywania go do innego filmu :)

zgadza się ,ale ja to już przerabiałem podobne klimaty w innych tego typu filmach więc może dlatego mam takie odczucia a nie inne ,za to zdjęcia i montaż pierwsza klasa.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2009] Take Off

Postautor: Chie » 17 cze 2012

Bardzo fajny film. nawet kilka razy się wzruszyłam oglądając go.
Liczyłam na to że w tych pierwszych skokach będą mieli lepsze miejsce no ale trudno. Spadli z 3 na 13. Szkoda.
W sumie cieżko powiedziec co było w tym dobrego bo musiałam opisac cały film więc najlepiej obejrzec go samemu bo mi się bardzo podobał.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Re: [2009] Take Off

Postautor: Skaza » 05 paź 2015

Film mi się podobał, lubię sportowe klimaty. Łatwo też się wzruszam, więc sobie też popłakałam. Jak nazwisko Małysza się pojawiło to aż sobie screena walnęłam :fav: , chociaż sama nie wiem po co, bo i tak potem nic z nim nie zrobiłam ;D Bardzo podobał mi się sposób, w jaki były pokazane treningi - nie do końca jestem przekonana, czy takie ćwiczenia faktycznie byłyby efektywne, ale w filmie były bardzo efektowne ;) Ciekawe też były wątki osobiste: szukanie matki, złe relacje ojciec-syn. Córka trenera była prze, szczególnie historia z AIDSem :lol: Wątki komediowe zabawne, nieraz się zaśmiałam.

Co do 5-ciu zawodników w drużynie... Na końcu chyba coś źle zrozumiałam, myślałam że ich jest 5 w kadrze bo taka jest tradycja (od tych pierwszych skoczków), a nie dlatego, że sport cieszy się małą popularnością :)

Co mi się nie podobało, to moment, gdy na zawodach w Japonii zdecydowali się, by puścić ze skoczni młodszego brata. Przecież to było dziecko! W dodatku trochę opóźnione... Jak dla mnie podejmowali zbyt duże ryzyko dla wygranej.

Zawiodłam się też, że na zawodach nie znalazłam małyszowskiego wąsika w tłumie. :(

Ogólnie film polecam ;)
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-movie”